Skocz do zawartości

Pompa wody forester


Paziu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Wlasnie wymieniam rozrzad w swoim Subaru Forester 2.0, 158KM, 2005r (po liftingu).

 

W samochodzie jest zamontowana taka pompy wody:

 

w01331828670gat.jpg

 

 

 

Podczas wizyty w ASO, dowiedzialem sie, ze pompa ta jest nieosiagalna i moga mi zalozyc taka pompe:

 

category12212_thumb_full.jpg

 

i zaślepić "nadmiarowe" wyjscie.

 

Czy to jest standardowa procedura aby przerabiać czesci jezeli nie pasuja?

Jak odbywa sie zaslepianie tego wyjscia?

Czy ASO daje gwarancje na skutecznosc tego rozwiazania?

i najwazniejsze... Dlaczego ta czesc jest niedostepna w sprzedazy?

 

Pierwszy raz spotkalem sie z taka propozycja - zaden ze spytanych mechanikow, nie podjalby sie takiej operacji....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde ASO Subaru bierze odpowiedzialność za swoje czyny, czego dowodem jest zlecenie serwisowe oraz faktura.

Szczelne zaślepienie tego króćca nie ma wpływu na pracę pompy wody.

Jednakże ostateczna decyzja należy do właściciela i to on powinien ostatecznie zadecydować o wymianie tej pompy bądź o przestoju samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Taki byl plan... Na razie siedzi oryginalna pompa, bo sprawa wyszła jak mialem rozrzad rozebrany. Zdziwilo mnie tylko podejscie ASO, ktore zasugerowalo przerabianie czesci. Drugi temat, ktory wyszedl podczas tej samej wizyty - to skrzypniecie podczas wciskania sprzegla. Diagnoza - łozysko sprzegla do wymiany... Okazalo sie, ze wystarczy przesmarowac mocowanie pedału sprzęgła... ech...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz skompletowalem rozrzad.

"Nieosiagalna" pompa lezala w ASO Koper na polce, przed zamowieniem dostalem nawet jej fotke (wielkie podziekowania dla P. Jarka z w/w ASO).

BTW: mam tez ASO lokalnie, w Gdansku, ale IMHO dzial czesci musi popracowac nad podejsciem do klienta. Moze jak zaczniemy o tym glosno mowic, to cos sie zmieni ;)

A tutaj moja fota, wiecej na pw jesli ktos by chcial.

 

drqv.jpg

(widac, ze w korpusie jest przygotowane miejsce pod 3-ci krociec)

 

Nr czesci to 21111AA310 (wg roznych katalogow pasuja tez 21111AA250, 21111AA270 - ale one nie maja 2 przeciwleglych kroccow).

 

T.

Edytowane przez Tummi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje...

W silnikach Subaru są montowane 4 rozne pompy wody - na rynku swobodnie dostepne sa 3 rodzaje - oryginaly, zamienniki - do wyboru do koloru. Reszta ma pecha, albo conajmniej trudnosci ze znaleziem czesci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz - pisales, ze niedostepna jest pompa z 2 przeciwleglymi kroccami. Na bazie tej informacji bylem o krok od kupna pompy od turbo (3 krocce) i kombinowania z zaslepianiem. Ale pokazywana przez Ciebie pompe od reki dostalem w ASO Koper. Moze faktycznie moja fotka jest zrobiona pod niezbyt szczesliwym katem ;)

 

Tutaj jeszcze jedna fota:

jso1.jpg

 

T.

Edytowane przez Tummi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...