Skocz do zawartości

Zawór upustowy- prośba o identyfikacje


Shadowaty

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda to tak, dostałem oprócz seryjnej DVki do auta. Pytanie brzmi: co to jest?

Jakieś w miarę czy tani chińczyk?

Montować, czy dla zdrowia auta i oszczędzenia nerwów kierowcy odpuścić / sprzedać i kupić coś znanego i normalnego?

 

Pomocy, wszelkie opinie na wagę złota!

post-14168-0-74080700-1380927208_thumb.jpg

post-14168-0-66299700-1380927222_thumb.jpg

post-14168-0-78080500-1380927242_thumb.jpg

post-14168-0-35202500-1380927259_thumb.jpg

post-14168-0-41342200-1380927273_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BOV tej firmy (turbo xs) jest bardzo często używany w USA do subaraków ...Używka kosztuje w granicach 60$- nówki 2x tyle...Więc jest to taka średniawa półka...Ale jeśli Moje dane są wiarygodne i ludziska montują to w Subaru- to chyba jest ok :)

Pozdro

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, rozumiem ze jestes na "fe" z bov ami, ale jesli juz to da rade?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Poza tym, mam dvke serie, chce zamontowac na miesiac/dwa i zobaczyc jak sie auto zachowa, czy taki diabel straszny;) jak masz racje wroce do serii ;)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xs-engineering-nissan-skyline-gtr-bnr32.jpg

 

Jeżeli to xs engeniering ,a nie jakiś chinczyk to powinno byc git. Jedna z wiodących marek w usa jezeli chodzi o modyfikacje japonczyków.

 

co do za i przeciw, masz watek o blow-ofie bardzo długi. Najlepszy był chyba "blow off hks sqv- wrazenia z jazdy".

 

Ja tez lubie ten dzwięk ,ale subaru z blow offem lubia tak przelewać że głowa mała. Poczytaj gruntownie!

 

Edit: wywal całkiem kata to będziesz puszczał 2 metrowe marchewy :P

Edytowane przez Matiz
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukalem wczesniej, pare tematow gruntownie przegladnalem i szczerze mowiac....procz zalewania jedni byli za, jedni przeciw, ale nie uzyskalem jasnych pkusow i minosow...prawde mowiac zadnej jasnej odpowiedzi nie uzyskalem. Poczytam polecany przez Ciebie temat ;) a tak w telegraficznym skrocie: czy wywalenie kata sprawia jakies problemy procz Mietkiem Diagnosta na przegladzie?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie uzyskalem jasnych pkusow i minosow...prawde mowiac zadnej jasnej odpowiedzi nie uzyskalem

w skrócie: bov wypuszcza na zewnątrz powietrze, które przy DV zostało by w układzie, dlatego są "momenty" kiedy mieszanka jest bogatsza i są strzały, marchewy, czasem reakcja na gaz jest szybsza, czasem wolniejsza (to też zależy od twardości sprężyny w BOV)

z moich doświadczeń, (BOV Forge, z różnymi sprężynami) przy miękkiej sprężynie często syczał, czasami strzelał, miał odrobinę większego laga, i po kilku dniach zaczął mnie denerwować, przy twardej sprężynie mniej syczał, wcale nie strzelał i reakcja na gaz była szybsza, zarówno przy przyspieszaniu jak i przy hamowaniu silnikiem.

Na seryjnym DV praca silnika jest "łagodniejsza".

Czasów nie mierzyłem, różnicę w spalaniu też pomijam, bo jak miałem założony BOV to jeździłem "inaczej" :D

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek :) Pytałeś stricte o produkt, który posiadasz...O jego jakość itp itd...I taką ode Mnie odp.otrzymałeś, że ludziska montują...dużo wiedzy jest również na stronach rs25.com np...A nie o sens jego montażu....Jakikolwiek to BOV by nie był koledzy odradzają montaż- ze względu na zmienioną charakterystykę pracy silnika.

Nie będę sie wymądrzał bo z BOV jak i z silnikiem turbo miałem marginalny kontakt- ale skoro wiekszość radzi odpuścić...to coś chyba jest na rzeczy...Twoja decyzja w końcu...zamontuj- przekonaj się sam i tyle :P

pozdro

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WueM ale ja nie twierdze ze Twoja odpowiedz byla zla lub niepelna :) we wszystkich tematach na forum raczej sie odradza BOVa, a ja zastanawialem sie czy to prosty chinol z allegro czy cos normalnego. Forge to nigdy nie bedzie ;)

Dzieki za odpowiedzi i wszelkie sugestie!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko spoko :D Kumam....Wiesz dobrze co forumowicze sądzą o BOV...A czy Twój jest chinolem czy Ori to niestety bardzo ciężko stwierdzić....Ale załóż...Przekonaj się i tyle :D

Albo odwrotnie- nie montuj ino sprzedaj jako ORYGINALNY produkt :P

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...