Skocz do zawartości

Silnik 2.0 i 16V 125 KM i AT


frommert

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam obecnie BMW E36 320i (1996) w automacie. Silnik 150 KM (6 cylindrów), przy 5900 obr/min, maksymalny moment obrotowy: 190 Nm. W związku z tym, że jest to leciwy samochód chciałbym go zamienić na Subaru Imprezę kombi. Z tego co widziałem to w interesujących mnie rocznikach są silniki o takiej samej pojemności 125 KM, przy 5600 obr/min i momencie obrotowym 184 Nm. W związku z tym, że w subaru też chcę mieć automat to czy w Waszej ocenie przesiadając się z BWM na Subaru z silnikiem o mniejszej mocy o 25 KM zmiana będzie bardzo mocno odczuwalna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam imprezkę 2.0 125km. Mierzyłem się z mondeo 1.8 125km mk3 i spokojnie go obchodzę :).

Możliwe, że odczujesz różnicę na niekorzyść po przesiadce z BMW.

Co do automatu 4EAT montowanego w subaru. W moim odczuciu w normalnym trybie trzeba mocno podpowiadać mu gazem i reakcja rzeczywiście nie jest najszybsza.

Moim zdaniem jak na 14letni samochód szybkość jest zadowalająca, w trybie sport ładnie się zbiera do wyprzedzania na polskich drogach ;). Komentarze, że nie mam pojęcia co to znaczy, że się ładnie zbiera proszę zachować dla siebie, bo ja subaru cenię jeszcze za spalanie LPG w instalacji 3gen koltec 10,5l. Samochód słóży mi jako typowy dupowóz - 25-30kkm rocznie.

 

Jeśli chodzi o warunki zimowe, to nawet automat daje w cholerę frajdy z jazdy i pozwala ładnie iść bokiem, na plus jest możliwość przyblokowania przełożenia w pozycji 1, 2, 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukałem wykresu momentów obrotowych dla obu silników ale nie znalazłem. W becie też muszę zdrowo docisnąć żeby się zbierała. a najlepiej to robi od 60 do 140 km/h wcześniej i później jest lipa. O ile pow. 140 to nie ma gdzie jeździć, to jednak chciałbym mieć zapas mocy do wyprzedzania bo się z pod świateł nie ścigam. Nie wiem, mam ogromny dylemat. Poczytałem wątek na forum o przyśpieszaniu Imprezy GD ale nie wiele to dało, bo porównanie mam inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...