Skocz do zawartości

Wymiana reflektorów w Subaru Legacy '96 wersja USA


NUFI

Rekomendowane odpowiedzi

Czy istnieje techniczna możliwość wymiany całych przednich lamp z Legacy '96 (wersja USA - przerobione na asymetryczne) na reflektory z wersji europejskiej lub japońskiej ?

Czy układ zamocowań jest taki sam?

Moje odbłyśniki są już trochę wypalone i przyciemniony plastik.

Jeżeli ktoś takie posiada to chętnie bym przymierzył i ewentualnie wymienił tzn. kupił,

a może ktoś z Forumowiczów regenerował reflektory ?

pozdrawiam NUFI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Niestety, ale nie ma możliwości łatwej :cry: wymiany reflektorów USA - EU (pomijając fakt symetrii). Rozkład mocowań jest identyczny, tylko..... reflektory USA są zespolone z kierunkowskazami a w wersji Europejskiej są rozdzielone.

 

Po godzinie walki z jednym reflektorem udało mi się go rozkleić - susząc go wokoło suszarką i powoli rozdzielając go. Okazało się, iż odbłyśniki są w idealnym stanie tylko przykryte warstwą szarego pyłu. Do wyczyszczenia użyłem ściereczek do paneli LCD - teraz wyglądają jak nowe.

 

Gorzej było z szybką (plastikiem) od wewnątrz, gdyż zmatowiała i trochę ściemniała. Przyczyną tego było używanie żarówek przez poprzedniego właściciela bez filtrów UV. Tutaj kolejna godzinka na polerowanie plastiku zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pastą polerską.

 

Potem to już tylko sklejenie kauczukową masą uszczelniającą i montaż do samochodu oraz założenie żarówek Philips NightGuide

Różnica między jasnością świecenia reflektorów to prawie 50%.

Oczywiście po chwili przystąpiłem do czyszczenia drugiego reflektora

 

Teraz jazda w nocy to czysta przyjemność :D

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, ze sam sobie odpowiedziałeś :)

Ciekawa sprawa z tym opisem, masz jakieś fotki jeszcze może z tego czyszczenia? Mimo używania żarówek +50% mam wrażenie jakbym jeździł ze świeczkami z przodu. Trzeba będzie rozważyć małe czyszczenie lamp. Trochę przerażam nie ich rozklejanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale nie zrobiłem fotek - to błąd.... :oops:

Przy rozklejaniu najważniejsza jest cierpliwość. Trzeba długo podgrzewać i delikatnie rozdzielać obie częsci od siebie. Jest to masa, która pod wpływem ciepła staje się elastyczna i ciągnie jak guma do żucia. Zauważyłem, że najłatwiej jest zacząć rozklejanie od wewnętrznego krótszego boku reflektora (tego od grilla). A na koniec szkła umyj w ludwiku lub czymś podobnym do naczyń.

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...