Jump to content

Subaru Boxer Diesel


Brylu2
 Share

Recommended Posts

Witam!

Mam zapytanie dotyczące wtryskiwaczy w SBD.Auto ma obecnie 90k przebiegu i przed zimą chciałbym oddać wtryskiwacze do czyszczenia żeby potem nie było problemów przy mrozach.I tu mam pytanie zorientowani jesteście czy żeby wyciągnąć wtryskiwacze trzeba wyciągać silnik?Czy da sie bez wyciągania silnika?

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Czyszczenia wtrysków można dokonać bez ich demontażu przy pomocy specjalnej aparatury i chemii,dość skutecznie.Sporo ASO dysponuje takimi,np:MTS Dzierżoniów. ;)

A koszt to ok.300 zł.Nieporównywalnie mniejszy od operacji demontażu wtrysków.No chyba,że masz problem z wtryskami i wymagają regeneracji.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dzieje.Hałasują jak zimne auto im zimniej na podwórku tym większy hałas i stukot.Na wolnych obrotach nierówna praca.

Spróbowałbym najpierw tej chemii i diagnostyki w ASO.Do Dzierzoniowa daleko nie masz,uzyskasz rzetelną obsługę i informację na temat swojego auta i stanu wtrysków.

Link to comment
Share on other sites

Tak też chyba zrobię.A czy ktoś może tutaj robił ten zabieg jeśli tak to niech sie może wypowie czy pomogło.Będe wdzieczny

Ja zrobiłem, a właściwie, to robił Maras w Dzierżoniowie, w moim legacy przy przebiegu mniej więcej 75 kkm. Główny objaw był taki, że z silnika dochodził głośny klekot w czasie przyspieszania. Po pierwszej dawce preparatu poprawiły się korekty na 3 wtryskiwaczach, na 4, który miał pierwotnie największą odchyłkę od normy, poprawa była niewielka. Dopiero drugie płukanie przywróciło fabryczne parametry wszystkich wtrysków. Jak wsiadłem i pojechałem, to nie mogłem uwierzyć, że to ten sam samochód. Efektem była cicha praca, delikatny pomruk, żadnego klekotu i subiektywnie znacznie lepsza elastyczność. Podjedź do Marsa - posłucha, podepnie pod kompa i wszystko będzie wiadomo. I nie jeździj dużo i agresywnie w takim stanie, bo uszkodzisz silnik.

Edited by spawalniczy
Link to comment
Share on other sites

też robiłem w dzierżoniowie, płaciłem coś około 300-400 (nie pamiętam. było to przy 130kkm jakieś dwa lata temu), ocena skuteczności odbyła się poprzez odczyt korekt

Link to comment
Share on other sites

Zadzwonilem jak poradziliscie.Muszę czekać gdyż z Ameryki jakieś nowe środki lecą i narazie nie mogą mi tego wykonać dopiero na początku września mam dzwonić i pytać...No cóż poczekam ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...