Skocz do zawartości

Subaru Boxer Diesel


Brylu2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam zapytanie dotyczące wtryskiwaczy w SBD.Auto ma obecnie 90k przebiegu i przed zimą chciałbym oddać wtryskiwacze do czyszczenia żeby potem nie było problemów przy mrozach.I tu mam pytanie zorientowani jesteście czy żeby wyciągnąć wtryskiwacze trzeba wyciągać silnik?Czy da sie bez wyciągania silnika?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenia wtrysków można dokonać bez ich demontażu przy pomocy specjalnej aparatury i chemii,dość skutecznie.Sporo ASO dysponuje takimi,np:MTS Dzierżoniów. ;)

A koszt to ok.300 zł.Nieporównywalnie mniejszy od operacji demontażu wtrysków.No chyba,że masz problem z wtryskami i wymagają regeneracji.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieje.Hałasują jak zimne auto im zimniej na podwórku tym większy hałas i stukot.Na wolnych obrotach nierówna praca.

Spróbowałbym najpierw tej chemii i diagnostyki w ASO.Do Dzierzoniowa daleko nie masz,uzyskasz rzetelną obsługę i informację na temat swojego auta i stanu wtrysków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też chyba zrobię.A czy ktoś może tutaj robił ten zabieg jeśli tak to niech sie może wypowie czy pomogło.Będe wdzieczny

Ja zrobiłem, a właściwie, to robił Maras w Dzierżoniowie, w moim legacy przy przebiegu mniej więcej 75 kkm. Główny objaw był taki, że z silnika dochodził głośny klekot w czasie przyspieszania. Po pierwszej dawce preparatu poprawiły się korekty na 3 wtryskiwaczach, na 4, który miał pierwotnie największą odchyłkę od normy, poprawa była niewielka. Dopiero drugie płukanie przywróciło fabryczne parametry wszystkich wtrysków. Jak wsiadłem i pojechałem, to nie mogłem uwierzyć, że to ten sam samochód. Efektem była cicha praca, delikatny pomruk, żadnego klekotu i subiektywnie znacznie lepsza elastyczność. Podjedź do Marsa - posłucha, podepnie pod kompa i wszystko będzie wiadomo. I nie jeździj dużo i agresywnie w takim stanie, bo uszkodzisz silnik.

Edytowane przez spawalniczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...