Skocz do zawartości

Outback US-spec - oświetlenie


Godlik

Rekomendowane odpowiedzi

Nie miał człowiek problemów, to sobie wymyślił zmianę samochodu...

Jak pewnie wiecie, oprócz GTka mam też Legacy 2.0 kombi z 2004 roku. No ale się trochę znudził, trochę zestarzał, czas na coś nowego.

 

No i mam na oku fajnego OBK, ale w wersji amerykańskiej. Rocznik 2009, wersja 2,5 limited, full wypas, automat, skóra, itd. Serwisowany przez mojego mechanika, no i generalnie przez niego polecany. Ale... Cały czas targają mną wątpliwości...

 

Chodzi głównie o oświetlenie. Samochód jest oczywiście zarejestrowany w PL, ma ważne badanie techniczne (nie wnikam jak...), ale...

- nie ma przeciwmgielnego z tyłu

- światła z przodu są oczywiście oryginalne (soczewki plus pomarańczowe boki)

 

I teraz pytanie - chciałbym być w zgodzie z przepisami. Czy wystarczy dołożenie przeciwmgielnego z tyłu (jeszcze nie wiem jak...)? Co z przodem? Lamp nie da się wymienić na wersję EU, bo są nieco inne... Ale podobno są firmy, które jakoś to przerabiają (też nie wiem jak...)

 

Co w przypadku ewentualnej szkody? Czy ubezpieczyciel może np. odmówić wypłaty, bo lampy nie mają homologacji EU?

Czy można trafić na upierdliwego policjanta, który zabierze dowód?

 

Ubezpieczenie - to sprawdziłem, nie ma z tym większego problemu. Da się kupić u brokera pełne AC + OC

Radio - częstotliwości nieparzyste, skok co 0,2 - z tego co widzę na forum i w necie - raczej marne szanse na przerobienie

 

Mało konkretny ten mój post, ale najlepiej gdyby wypowiedział się jakiś użytkownik wersji US - jak to wygląda w praktyce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemow. Kiedys jeszcze mialem Pontiaca calkowicie us i nic nie przerabialem. Kiedys pijaka tez nim potracilem i tez nikt nie pytal o jakues lampy itd. To Twoja wyobraźnia powoduje ze myslisz że za każdym rogiem czai sie drogówka, która tylko czeka aby Ci dowód zabrać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu dodajesz zwykłą lampę przeciwmgielną (nie pamiętam jakie musi być oznaczenie E coś tam) np. taką jak w przyczepkach ale proponuję poszukać czegoś łądniejszego i można wkomponować w zderzak żeby nie wyglądało jak w wozie drabiniastym. Z przodu kupujesz małe oprawki na żarówki 5w, wiercisz w lampie otwór, troche kleju a zasilanie bierzesz z kierunków co teraz robią za postojówki pomarańczowe. Jak chcesz mieć spokój na badaniach to nie zapomnij o sygnalizacji świetlnej gdzieś na desce rozdzielczej, że włączone są przeciwmgielne tylnie bo tego też się czepiają. A jak nie chcesz tego robić to daj mi namiary na to auto ;)

Edytowane przez trx850
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest już ten nowy Outback wersja 2010 (w US 2009)? Jeśli tak to przednie lampy są asymetryczne. Jeśli chodzi o kierunki to do końca nie kumam dlaczego te wszystkie nowsze modele Bmw czy Volvo mają podświetlone kierunki na pomarańczowo non - stop (wersje Europiejskie) a my w Subaru US na siłę chcemy je zmieniać.

 

Ja osobiście kupiłem komplet przednich soczewkowych EU, ale tylko dlatego że jedna nowa US kosztowała tyle samo co dwie europejskie czyli 1600 zł (1,5 roku temu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest już ten nowy Outback wersja 2010 (w US 2009)? Jeśli tak to przednie lampy są asymetryczne.

 

Naprawde!? Tez tak mi sie wydawalo (oczywiscie wiecej niz wydawalo, ostatecznie widze jak to swieci) ale forumowi eksperci byli innego zdania. Zgodnym chorem orzekli ze slepy jestem.

 

Co do tylnego przeciwmgielnego nie bede popelnial bledu promowania druciarstwa.

Poprosze tylko Godlika, jesli mozna, o fotki jak problem sie zalatwia profesjonalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest już ten nowy Outback wersja 2010 (w US 2009)? Jeśli tak to przednie lampy są asymetryczne. Jeśli chodzi o kierunki to do końca nie kumam dlaczego te wszystkie nowsze modele Bmw czy Volvo mają podświetlone kierunki na pomarańczowo non - stop (wersje Europiejskie) a my w Subaru US na siłę chcemy je zmieniać.

 

Ja osobiście kupiłem komplet przednich soczewkowych EU, ale tylko dlatego że jedna nowa US kosztowała tyle samo co dwie europejskie czyli 1600 zł (1,5 roku temu).

Nie, to jeszcze ten "stary", ładny, bezramkowy. Lampy są soczewkowe.

Wymiana na lampy EU nie wchodzi w grę, bo mają nieco inny kształt

 

Co do tylnego przeciwmgielnego nie bede popelnial bledu promowania druciarstwa.

Poprosze tylko Godlika, jesli mozna, o fotki jak problem sie zalatwia profesjonalnie.

Jeśli tylko się na niego zdecyduję i to ogarnę, fotki oczywiście wrzucę

A światła z przody wyglądają tak jak na zdjęciach z poniższego linka:

http://www.cars101.com/subaru/outback/outback2009.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te pomarańcze to chyba nie w każdym Stanie były, bo ja mojego w NYC kupowałem w dzielnicy Queens i u mnie są ale nie są i nie były podświetlone, światła są niby asymetryczne, ale nie dokładnie tzn. mają taką jakby górke ale nie dokładnie tak jak w EU. Choć widziałem u diagnosty na badaniu że poświata w urządzeniu prawie niczym się nie różni. :/

Edytowane przez gryzli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

hej Panowie.

 

Czy ktoś może potwierdzić, tudzież najchętniej zdementować infomację powyżej, że miedzy OBK'ami US-EU z lat 2004-2009 nie da się zamieniać lamp przednich?

Właśnie się do tego przymierzałem żeby: primo mieć doświetlone pobocze, secundo, móc regulować kąt świecenia, jak nawalę w bagażnik, a tu taki niemyły niespodzianek...

 

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzięki ale chcę doprecyzować:

przedlift EU -> US pasują

polift EU->US nie pasują

Zgadza się?

 

Jak patrzę na zdjęcia w necie to widzę tylko różnicę między przedlift a polift, niezależnie czy US czy EU


aha a czy ktoś wie czy do lamp US można przełożyć jakoś moduł silniczka i regulacji kąta świecenia z EU?

na zdjęciu w necie widziałem jakby to co steruje kątem było takim zewnętrznym boxem zamontowanym na śrubę regulacji pionowej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...