Skocz do zawartości

Mińsk Maz.


Philangina

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Czy ktoś z forumowiczów mieszka w Mińsku Mazowieckim i może podzielić się opinią o mieście i wrażeniami życia w nim? Mam na myśli komfort, poziom ludzkiej serdeczności, dojazdy do Warszawy, takie tam. Mile widziane wszystkie uwagi na ten temat.

 

Dzięki.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

 

Bezpośrednio w Mińsku nie mieszkałem, ale widać po tym mieście sporą dysproporcję społeczną w stosunku do ludzi mieszkających w aglomeracji warszawskiej. Z jednej strony nigdy nie mialem problemu, żeby coś tam załatwić, z drugiej strony zawsze czułem się tam niekomfortowo - ale nie potrafię wytłumaczyć dlaczego. Pojedź, obejrzyj, wynajmij coś, pomieszkaj. Moja koleżanka z pracy mówiła, że jest ok dopóki nie dorobisz się większej kasy, wtedy warto wyprowadzić się gdzieś bliżej Warszawy, ale tak chyba jest wszędzie. Dojazd do Warszawy moim zdaniem średni. Mieszkałem kilkanaście miesięcy kilka kilometrów przed Mińskiem i żeby dojechać na 8-mą do pracy musiałem o 6:15 ruszyć spod domu, żeby się swobodnie wyrobić do Centrum Warszawy z ewentualnymi utrudnieniami po drodze. Czyli jadąc z Mińska dolicz sobie jeszcze 15-20 minut. Ogólnie od 6:15 korek jest już od Mińska do Zakrętu. Z pociągami jest lepiej choć do Kolei Mazowieckich zaufania nie mam to jednak ta linia kolejowa ma status międzynarodowej, więc nawet jak coś się zepsuje to momentalnie to naprawiają. Jest szpital, jest większe Centrum Handlowe, trochę gastronomii. Natomiast moim zdaniem, są lepsze lokalizacje z lepszym dojazdem. Tutaj dopiero zbudowali obwodnicę, ale kiedy uzyska ona połączenie z A2 po zachodniej stronie Warszawy to nie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W prawdzie nei mieszkam w Mińsku, ale nie całe 5 lat temu przeprowadziłem się z Otwocka do miejscowości Dębe Wielkie. Szczerze mówiąc, to najchętniej wróciłbym do Otwocka ;)

Tak jak Dark Knight nie czuję się tu komfortowo i tak jak on nie umiem tego uzasadnić. Dziwni ludzie tu mieszkają :D

Dojazd rankiem do Warszawy: samochodem to masakra. Korek od Mińska do Siekierkowskiego :D Za to jest pociąg, a pociągiem do Wschodniego jedzie się około 30 minut. Tu bez większych problemów. Opóźnienia się zdarzają, ale nie aż tak często by stawały się uciążliwe. Szpital jest - ale za żadne skarby się tam nie lecz :D Mój brat miał poważniejsze złamanie ręki, przyjechała karetka z Mińska, a lekarze powiedzieli mu wprost: "Pan jedzie z tą ręką do Otwocka, bo w Mińsku Panu amputują". To jest chyba najgorszy szpital w województwie.

Centrum Handlowe są nawet dwa. Z tym, że jest tu drożej niż w Warszawie (przynajmniej jeśli chodzi o ubrania).

I tak jak Dark Knight, moim zdaniem też są lepsze miejsca. Szukałbym w innych okolicach, np Otwock, Józefów, Radość, Międzylesie, Stara Miłosna, Wiązowna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

obśmiałem się jak nie wiem :)

Nie chce otwierać ONETowej dyskusji, więc zapraszam na priv. Mieszkam w MM od 20 lat, a od 16 dojeżdżam do Wawy samochodem do pracy. Da się...

 

Da to sie nawet wejsc zima na Mount Everest. Pytanie tylko o komfort i sensownosc takich działan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...