Skocz do zawartości

Brak mocy , kopcenie gt turbo


maciek1006

Rekomendowane odpowiedzi

Otóz moj GT od kad kupiłem czyli jakies 0,5 roku kopcił na niebiesko , dzisiejszego dnia stracił moc i chodzi tak jakby na 3 gary i caly sie telepie. Do tego kopci na niebiesko mocno , w wezach od turbo nie ma oleju i turbina laduje 1.1 bar. Mozecie mi cos poradzic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A intercooler i dolot jak wygląda?W oleju?

Tak czy owak rada może być tylko jedna,zapewne znasz ją doskonale.Powierz autko komuś kto się na tym zna,nie obejdzie się bez wyjęcia silnika i jego rozbiórki,później wszystko zależy od tego co wyniknie po weryfikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej (niebieski dym) może też uciekać przez ciepłą stronę turbo, od razu do wydechu. Może też mieć przedmuchy na pierścieniach, albo uszczelniaczach zaworowych.

W takim przypadku spaliny powinny być koloru białego raczej...

 

Wysyłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez GeOrGe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

wczesniej auto troche kopcilo i bralo olej ale teraz jest jeszcze gorzej przy odpalaniu (nie zawsze ) puszcza chmure bialego dumu ktory smierdzi olejem pozniej nawet przy lekkim gazowaniu kopci na niebiesko jak myslicie pierscienie czy raczej cos innego ? dodam ze silnik chodzi rowno i jezdzi naprawde dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie trochę dziwnie robić tylko jedną głowicę, jeżeli jedna była w tak bardzo nieciekawym stanie to druga też musi być nadszarpnięta, może właśnie uszczelniacze zaworowe Ci olej puszczają?

Domyślam się że po zrobieniu głowicy, kompresję pomierzyłeś i teraz wszędzie jest okej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie warto wyciągnąć drugą głowicę, i ją też przejrzeć, jeżeli z żadnej głowicy olej się nie przedostaje do cylindrów i turbina jest sprawna i nie cieknie, to pozostają pierścienie. W razie czego mam shortblock EJ205 do sprzedania, na nowym wale, panewkach ACL Race z tłokami i pierścieniami w stanie bardzo dobrym. Składałem dla siebie, ale trafił mi się EJ20G na zamkniętym bloku z WRX'a '95 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...