Jump to content

Jaki korek w zbiorniczku wyrównawczym?

georg_drugi
 Share

Recommended Posts

Witam forumowiczów.

Nie bardzo mogę znaleźć jaki powinien być korek w zbiorniczku wyrównawczym w moim Forku S-turbo z 99 roku.

Teraz jest na ciśnienie 1,1 bara i co jakiś czas mam kłopoty z układem chłodzenia. Jak mam go 5 lat to miałem takie problemy: pękł wężyk od chłodzenia turbiny, pękła chłodnica na wlocie płynu z bloku (ponoć standard), pękł wężyk zasilania nagrzewnicy no i ostatni temat, pękł wężyk wchodzący do chłodnicy (ten gruby). Jakoś dużo tych usterek w tak krótkim czasie. Doszło do tego, że wożę z sobą różne akcesoria do doraźnych napraw pękniętych wężyków. W żadnym innym samochodzie nie miałem takich problemów.

Czy ten korek nie jest za mocny i stąd problemy z układem? Czasami ktoś sprzedaje korki do Subaru na ciśnienie 0,9 bara i może taki powinienem mieć?

Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Grzesiek.

auto ma juz 14 lat wiec najlepiej powymieniać wszystkie wezyki układu chłodzena na nowe albo na jakies Samko

a najlepiej podjechać do kogoś kumatego co zdjagnozuje ewentualnie jakiś inny problem

O to chodzi, że ten wąż idący do chłodnicy jest nowy. Wymieniłem go dla spokoju przy naprawie chłodnicy i padł. Mam co do niego podejrzenia, że może trochę źle był zamontowany (delikatnie do dołu i naprężenia zrobiły swoje), no i denerwowała mnie podpórka maski. Tak jakoś za blisko tej rury przebiegała. Może podczas drgań naciskała delikatnie, a ciśnienie zrobiło swoje.

Napiszcie proszę na jakie ciśnienia macie te korki. To tylko maska do góry i jedno spojrzenie.

Pozdrawiam