Skocz do zawartości

Jak "przypłynąć" samochód do Europy i... ?


aki001

Rekomendowane odpowiedzi

Znam przypadek dwóch dziewczyn, które zapakowały swojego Peugeota na prom z Dubaju do Bandar Abbas, przejechały Iran iTurcję, przez Bałkany do Grecji, z Grecji promem do Brindisi, potem na północ przez całe Włochy i dotarły do domu w południowej Francji. Jak się okazało Iran i Turcję - których można by się teoretycznie obawiać - wspominają jak najlepiej. Pytanie tylko o mały niuans przy takim scenariuszu - Iran to szyici a Saudi to sunnici, nie wiem jak by cię przywitali z saudyjską rejestracją ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam przypadek dwóch dziewczyn, które zapakowały swojego Peugeota na prom z Dubaju do Bandar Abbas, przejechały Iran iTurcję, przez Bałkany do Grecji, z Grecji promem do Brindisi, potem na północ przez całe Włochy i dotarły do domu w południowej Francji. Jak się okazało Iran i Turcję - których można by się teoretycznie obawiać - wspominają jak najlepiej. Pytanie tylko o mały niuans przy takim scenariuszu - Iran to szyici a Saudi to sunnici, nie wiem jak by cię przywitali z saudyjską rejestracją ?

 

 

skoro dziewczyny jechały z Dubaju, to pewnie na dubajskich blachach, czyli tak samo sunnickich, jak saudyjskie... Masz jakieś namiary? może dziewczyny bloga prowadziły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Saudyjczycy (jak i inni mieszkańcy Półwyspu) mają nawet w paszporcie wpisane, że ich paszport jest ważny na wszystkie kraje świata, poza Izraelem (!).

 

 

No nie mow mi ze masz tylko jeden paszport ;)

 

Kolego tu nie chodzi o paszport tylko o blachy :-) Przeczytaj mojego posta z poprzedniej strony :-D

 

Mam znajomą, która pracuje sezonowo w Dubaju w jakiejś grupie teatralnej. Po powrocie do Polski stwierdziła, że poleci na wymarzone wakacje do Izraela, żeby zobaczyć Jerozolimę i inne ciekawe miejsca. Po powrocie do Polski chciała wrócić do pracy w ZEA, ale cofneli ją na granicy za Izraelską pieczątkę w paszporcie. Wróciła do PL wyrobiła nowy paszport i znowu pracuje w Dubaju :-)

Edytowane przez NonPhixion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Saudyjczycy (jak i inni mieszkańcy Półwyspu) mają nawet w paszporcie wpisane, że ich paszport jest ważny na wszystkie kraje świata, poza Izraelem (!).

 

 

No nie mow mi ze masz tylko jeden paszport ;)

 

Kolego tu nie chodzi o paszport tylko o blachy :-) Przeczytaj mojego posta z poprzedniej strony :-D

 

 

 

Kolego, nie widzisz ze sie odnioslem do zdania o paszportach ?

 

PS. Jak by kolezanka miala dwa paszporty to by problemu nie bylo.

PS-2. A tak na marginesie, posiadacze niektorych paszportow gwatemalskich nie maja wstepu do Belize.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TyrTyr nie każdy ma podwójne obywatelstwo :-P

 

... ale wracając do tematu.

 

aki001 myślałeś może o trasie: Arabia Saudyjska => Irak => Iran => Azerbejdżan => Rosja => Gruzja => Ukraina => Polska :-D

 

To byłby trip :-)

 

http://maps.google.p...z=4&via=1,2&z=4

:P żeby tylko podwójne :yahoo: ale masz racje nie kazdy

 

No, propozycja trasy, palce lizac. Raptem 6k km.

Tylko ten Iran, jakos :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się wygłupiał z Iranem. Mam tylko jeden paszport - i nie jest zielony... Info o saudyjskich paszportach dorzuciłem jako ciekawostkę ;) Dzięki za rady, panowie, będę szukał na własną rękę. Może się gdzieś uda i zrealizuję jedno marzenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...