Skocz do zawartości

ksenon nie zawsze się zapala.


mus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jeden z reflektorów nie zawsze zapala się po pierwszym włączeniu , wyłączam wtedy światła i włączam jeszcze raz i jest ok. Dzieje się tak raz na kilkanaście razy. Żarniki wymieniałem jakieś 3 miesiące temu. Poza tym lampa zapala się jakby z pewnym opóźnieniem w stosunku do drugiego tak ok. 0,5-1 sekundy. Ma ktoś jakiś pomysł ? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla sprawdzenia zamień jeszcze żarniki między lampami, jeżeli objaw nadal będzie w tej samej lampie skontroluj stan wtyczki,

niestety objaw nie wzbudzania się przetwornicy może świadczyć o słabym kontakcie w jej zasilaniu lub powolnym "schodzeniu" jej samej

Edytowane przez okeyten
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłem auto to ksenony słabo świeciły, po tygodniu wymieniłem żarniki w jakieś tam firmie bo wcześniej tego nie robiłem. Facet trochę się męczył zanim wymienił bo żarnik jakby nie chciał wyjść , może tu jest problem i jest cos z tą wiązką. Po wymianie na początku parę razy nie zapalił się lewy prawy był ok, Od 2 miesięcy lewy zapala się za każdym razem a problem jest z prawym. Jak np. obydwa się palą i się je gasi i zapala od razu to za każdym razem się zapalają szybko i równo. Auto ma przejechane ponad 180 tys. km wiec może już coś już się mogło zużyć tylko co? przetwornica? rozbłyślinik/starter ? czy może coś z wiązką. Generalnie używane części można kupić za niewielka kasę tylko co kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

U mnie w MINI był taki objaw na padającym żarniku. Jak będziesz kupował to koniecznie oryginały (nie jakieś szity z allegro za 55pln). Oryginał kosztuje od 150pln wzwyż.

 

Też bałem się, że przetwornica, ale wymiana żarników rozwiązała problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w MINI był taki objaw na padającym żarniku. Jak będziesz kupował to koniecznie oryginały (nie jakieś szity z allegro za 55pln). Oryginał kosztuje od 150pln wzwyż.

 

Też bałem się, że przetwornica, ale wymiana żarników rozwiązała problem.

Polecam

 

 

P.S. Type.S czasami podczas jazdy dziurawą drogą to prawy ksenon mi przygasa. To normalne zjawisko czy coś nie tak...

Na pewno normalne nie jest, że mamy takie drogi :(

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę sie pod temat, wczoraj padł jeden ksenon, nie było przygasania, migania etc, wiec sadze że to żarnik, pytanie jakie żarniki kupić? Aktualnie sa 4300k ale wolałbym cos z barwa 6000k, cena raczej nie gra roli, mają być porządne, za czym sie rozglądać? Dziekuje z góry za info, linki i każda pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...