Jump to content

Auto zmyka do rowu

Hipek
 Share

Recommended Posts

Po tym jak przylałem w krawężnik lewym przednim kołem (i to całkiem zdrowo) auto zaczęło delikatnie uciekać w prawo. Wymieniłem felgi, zrobiłem geometrię - niestety niewiele to pomogło. W trakcie jazdy słychać delikatny szum z koła (raczej nie brzmi to jak łożysko). Przymierzam się do zakupy wahacza, piasty i łożyska - czy powinienem rozważyć coś jeszcze? Czy przed zakupem części powinienem udać się do jakiegoś mądrego mechanika, który będzie mógł mi powiedzieć, że to tylko lekko przestawiony drążek kierownicz, czy coś innego? Tylko gdzie znaleźć takiego mechanika... :)

Tak żeby pokazać siłe uderzenia wstawiam zdjęcie

post-3102-0-56912600-1364660341_thumb.jpg

Edited by Hipek

Tak mam wyniki, ale niestety nie w miejscu w którym spędzam święta. Goście niewiele tam poprawili - generalnie lewa strona (ta którą uderzyłem) była w normie. Prawa strona już nie tak kolorowo - i nie dało się tego skorygować.

Jak zobaczyli US -spec to się przestraszyli ;) A pojechałem niby do renomowanego zakładu w sporym mieście... Kolesie sprawiali wrażenie jakby już byli spóźnieni ... Może warto powtórzyć w innym miejsu.

Zakładam, że wahacz mogę kupić używany - czy wersja US będzie różna od EU?? Ja w wolnymssaku mam stablizator zamontowany seryjnie, wiem że w Europie raczej tak nie było.

A może od razu wszystko w komplecie zza oceanu ściągać - chociaż obecny kurs $ średnio zachęca do zakupów.

mam pytanie, czy po uderzeniu załozyłes takie samo koło w tym samym rozmiarze? bo na logike to jesli uderzyłes lewą stroną i koło sie połozyło w plus (pozytyw) to powinno sciągac w lewo i kierownica powinna byc skrecona w lewo podczas jazdy na wprost... a u ciebie jest odwrotnie

ale jesli załozyłes na lewą strone koło o wiekszym obwodzie to bedzie ciągneło w prawo...

moze zanim zaczneisz zamawiac/wymieniac czesci podjedz na spokojnie do warsztatu i niech ci pomierzą dokładnie geometrie (nie samą zbieznosc) bedzie wiadomo czy koło sie połozyło, cofneło itp i co trzeba zmienic

Po uderzeniu dość długo szukałem jednej felgi, identycznej jak rozwaliłem. NIestety nie udało mi się, kupiłem więc komplet używanych felg i przełożłem na nie opony. Zanim zrobię geometrię założę koła z letnimi oponami ... może te używki co kupiłem są po przejściach.

Zakładam, że wahacz mogę kupić używany - czy wersja US będzie różna od EU??

Z racji, że niedawno przerabiałem temat, to powiem tylko, że warsztat do którego jeżdżę kupił ten wahacz od kogoś (wersję US) :), natomiast patrząc na wahacz EU i US, to wyglądają trochę inaczej - możliwe, że podejdą, ale trzeba by wtedy oba wymienić.