Skocz do zawartości

skrzynia biegów, luźne pytanie :)


loader99

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam takie pytanie, jak wygląda układ skrzyni biegów z reduktorem w imprezie/legacy? tzn czy reduktor jest wbudowany w standardową skrzynie i jest elementem na stałe zintegrowanym, czy jest to element dokładalny do zwykłej skrzyni biegów ? bo tak przeglądam alledrogo i nie moge odnaleźć skrzyni z reduktorem na foto z impreze/legacy do 1998r

 

Pytam bo zastanawiam sie czy opłacało by mi się doinwestować w reduktor lub skrzynie z reduktorem w mojej imprezce.

Pozdr

Edytowane przez loader99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reduktor w samochodach Subaru jest w środku skrzyni i występuje jako całość. Poznasz ją po małym cięgnie na górze skrzyni po przeciwnej stronie rozrusznika. I w oznaczeniu skrzyni jest info czy z reduktorem czy bez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, czyli skrzynia z redukcją na stałe. a ma ktoś może oznaczenie takiej skrzyni?? po impreze GC z roczku 93 :)

szukam jak narazie aby zobaczyc jak to cenowo wygląda (bo gdyż poniewaz 1.6 szału nie robi, a podjazdy czasem trudne)

 

http://allegro.pl/skrzynia-biegow-subaru-impreza-1-8e-slask-i3068948420.html

 

taka masz na myśli @tedimy99

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi się zgadzać przełożenie.Być może stary może zostać. Trzeba sprawdzić przełożenie,jeżeli jest takie samo zmienisz tylko skrzynię. Jakbyś znał oznaczenie tej skrzyni ,którą zamierzasz kupić to tutaj ktoś mądrzejszy ode mnie powie ci jakie ma.Potem policzysz przełożenie tylnego dyfra i już wszystko będzie jasne. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj aby tylny dyfer miał takie samo przełożenie jak przedni.

 

to nie tak do końca. Ważne jest jeszcze przełożenie przy wiskozie . Były 1:1 i 1,1:1. (JAPAN i EU).

I wtedy przełożenia przedniego dyfra i tylnego muszą być różne. Ważne jest całkowite przełożenie skrzyni.

 

Wesołych jajek na Święta dla wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...