Jump to content

Harness bar w Imprezie


Marcin Wasilewski

Recommended Posts

Jestem od jakiegoś czasu w Szkocji i przeglądając różnej maści ogłoszenia na eBay UK natknąłem się na Harness Bar Tegiwa.

 

Nie ma zbyt wiele informacji na ten temat w necie. Nawet poczciwy wujek google zbyt wiele nie mówi.

 

Co o tym sądzicie? Ktoś użytkuje z Was może w Imprezie? Cena nie głupia, bo 150 funtów krzyczą, a wg mnie bezpieczniejsze rozwiązanie niż montaż pasów szelkowych pod ori tylne mocowania.

 

post-13024-0-13326300-1363621520_thumb.jpg

Fotka ze strony producenta.

Link to comment
Share on other sites

Czemu bezpieczniejsze rozwiązanie skoro według załacznika J montaż do ori mocowań to poprawne rozwiązanie? Ta rura jest niepraktyczna, i raczej dużo mniej bezpieczna bo poprawnie powinny pasy być skierowane w dół, może stąd brak popularności tego wynalazku.

Link to comment
Share on other sites

Wg wszelakich instrukcji kąt opadania pasów za oparciem powinien być około 10-20 stopni więc mocowanie pasów do ori mocowań jest "trochę" poza tą granicą. Oczywiście pewnie oba rozwiązania są dozwolone, bo i są oczka montowane w miejsce mocowania kanapy tylnej no ale... Pewny nie jestem, stąd pytanie.

Link to comment
Share on other sites

Przy dzwonie bez harnessbara może dojść do kompresyjnego złamania kręgosłupa bo pasy zamiast trzymać ciało żeby sie nie przesuwalo do przodu, to cisną barki w dół. Szczególnie jak jesteśmy wysocy a zakładamy pasy do seryjnych foteli SUBARU.

Link to comment
Share on other sites

W załączniku jest napisane, ze kat opadania pasów nie może przekroczyć 45 stopni, poza tym chyba większość osób montuje do oryginalnych mocowan i gdyby sie cos komuś przez to stało pewnie byłyby inne wymogi.

Link to comment
Share on other sites

Pewnie tak, jeśli ktoś jest większy i ma fotel odsunięty kat może byc za duży i wtedy można wyrównać harness barem, a jeśli ktoś ma całkiem z przodu to kat bedzie mniejszy i go nie potrzeba.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...