Skocz do zawartości

CIŚNIENIE PALIWA


lucza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

posiadam impreze sti v5

zmieniłem listwy paliwowe sposób zasilania, regulator ciśnienia + wtryski

 

wtryski z side feed zmieniłem na top feed

 

seryjne 440 z wrx maja ciachnięte sitko

 

wszystko jeździ na megasquircie 3x

 

 

pierwsze parę setek km zrobiłem z ciśnieniem paliwa ustawianym na 3 bary z podłączonym podciśnieniem efekt tego był taki ze gdy auto dobijało do 1 bara doładowania miałem już 4.6bara na listwach paliwowych :/

 

wydało mi się to mocno dużo zwłaszcza ze dmuchane ma być więcej...

 

obecnie zmniejszyłem ciśnienie do 3 bar na nie podłączonym podciśnieniu i na wolnych obrotach ciśnienie mam 2.4

 

wszystko ok tylko ze auto zaczęło więcej palić, mimo tego ze mapa została zmieniona aby utrzymać afr po zmianie ciśnienia.

 

mogę ustawić ciśnienie na regulatorze 4bar i nie podpinać podciśnienia

co na to pompa, wtryski, regulator?

 

same wtryski powinny ogarnąć wydajnościowo przy 4 barach, a na wolnych obrotach paliwo będzie lepiej rozpylone...

 

jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba powinieneś stawić na nie podłączonym podciśnieniu, ja przez pomyłkę ustawiłem tak jak Ty, tyle ze więcej :) i teraz przy pełnym ogniu mam ciśnienie prawie 6barow.

Wtryski jak i pompa działają dobrze (choć na granicy wytrzymałości) z tym ze powyżej 6barow wydajność pompy gwałtownie spada !!!! dlatego tez nie moglem iść wyżej z doładowaniem. Sumasumarum będę zmieniał wtryski na większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Marku,pamiętam że też miałeś z tym problem i tak po cichu liczyłem że coś poradzisz,max.wytrzymałości dla listew i regulatora to chyba 5bar.,dlatego wydało mi się trochę za wysokie z podciśnieniem. Ustaliliśmy że na początek zostawimy ok 3.5 bez podciśnienia,pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam listwy zmienione, zresztą jak cały układ tak ze problemu nie było, tylko dwa razy pościły łączenia węży w oplocie. Jakie masz wtryski i jakie będzie doładowanie ze chcesz zwiększać ciśnienie ? trochę chyba bez sensu skoro masz top feed, ceny wtryskowa niższe i do wyboru do koloru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...