Skocz do zawartości

Bluetooth i Synchronizacja


Raheya

Rekomendowane odpowiedzi

Udało mi się połączyć outbacka (bez navi) z htc one x (android 4.1.1) i działa OK (zamiast słuchawki/mikrofonu idzie outbackowy po "wejściu" do samochodu)

Niestety nie mam pojęcia jak synchronizować książkę adresową czy ktoś wie, jak to zrobić?

 

Czy można odtwarzać w radiu utwory, które są przechowywane w telefonie? (przez bluetooth)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do synchronizacji książki adresowej wydaje mi się, że nie można, a jeśli można, to też chętnie bym się dowiedział jak. Sam pracowicie wprowadziłem parę numerów i powiem tak: ciężko spotkać bardziej zagmatwany interfejs użytkownika...

 

Natomiast odtwarzania muzyki na pewno nie da się zrobić, do tego potrzebna jest obsługa profilu Bluetooth A2DP, a ta jest dopiero od wersji Navi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko spotkać bardziej zagmatwany interfejs użytkownika..

 

Zgadzam się.

 

W MY 2012 można synchronizować książkę, ale nie jest to łatwe. Można eksportować wpisy do książki, tyle, że nie hurtowo a pojedynczo. Każdy wpis trzeba oddzielnie zaakceptować w menu radia i przypisać mu komendę głosową. Działa wybieranie głosowe i wybieranie z listy na ekranie radia. Niestety jak wpisany numer dzwoni do mnie, to nie wyświetla się opis, tylko sam numer telefonu, więc trochę słabo. W ogóle ten zestaw głośnomówiący w szczegółach związanych z obsługą bardziej zaawansowanych funkcji jest bardzo mało intuicyjny.

 

Procedura podana przez kolegę Krogulec - na przykładzie nokii N9

 

- wchodzisz w Kontakty, wybierasz z menu "Eksportuj kontakty"

- wybierasz "Eksportuj... do pliku"

- wybierasz "Wszystkie" i potwierdzasz "Eksportuj"

 

Kontakty powinny zapisać się w postaci plików .VCF w folderze /home/user/MyDocs/Kontakty, teraz wystarczy tam wejść przy pomocy jakiegoś menedżera plików, zaznaczyć wszystkie te pliki, dać wyślij/udostępnij przez Bluetooth i wysłać do jednostki w samochodzie.

 

Jest też inna opcja:można bezpośrednio z aplikacji Kontakty, wybrać daną osobę, dotknąć menu w prawym dolnym rogu, wybrać "Wyślij wizytówkę", "Bluetooth" i "My-Car" (czy jak tam jest nazwane urządzenie w samochodzie). Dotyczy Nokii N9.

 

Natomiast odtwarzania muzyki na pewno nie da się zrobić, do tego potrzebna jest obsługa profilu Bluetooth A2DP, a ta jest dopiero od wersji Navi.

 

MY 2012 w opcji bez navi działa bez problemu - zestaw łączy się np z tabletem na androidzie - oglądasz film na tablecie, a dźwięk słychać z głośników samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MY 2012 w opcji bez navi działa bez problemu - zestaw łączy się np z tabletem na androidzie - oglądasz film na tablecie, a dźwięk słychać z głośników samochodu.

 

A jest to dźwięk w jakości normalnej, czy telefonowej? Ja używam urządzeń iOS i dźwięk inny niż telefoniczny przechodzi przez Bluetooth tylko wtedy, jak akurat wejdzie w momencie rozmowy, np. nawigacja gadająca nawet podczas trwania rozmowy. Może Android przesyła wyjście dźwiękowe nawet po tym protokole do rozmów, który ma niską przepustowość i obcina wysokie tony, więc brzmi to kiepsko.

 

Dzięki za wskazówki dot. kontaktów, przetestuję przy okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na androidzie ćwiczyłem tylko bajki dla mojej córki, ale nie przypominam sobie aby występowały przykre dla ucha zniekształcenia. Właśnie sprawdziłem transmisję audio z telefonu nokia N9 (nie używam tej opcji, bo USB jest wygodniejsze) moim zdaniem jakość dzwięku jest zbliżona do tego, co oferują pliki MP3 odtwarzane przez USB. Jeśli w momencie transmisji audio przez BT przychodzi połączenie telefoniczne, to dźwięk zostaje automatycznie przełączony. W menu radia przyciskając przycisk MODE, jedną z kolejnych pozycji jest BT audio, transmisję z telefonu wybiera się więc analogicznie, jak płytę CD, USB, czy zakres radia. Podczas parowania telefonu mamy do wyboru tylko telefon albo telefon i transmisję audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co do synchronizacji to działa to świetnie z WindowsMobile, niestety nie ma możliwości synchronizacji ksiażki telefonicznej z iPhone.... :( inna sprawa że po zgraniu 300 numerów z Samsung Omnia nie udało mi sie uruchomić komend głsowych ale to chyba jakis problem ze sprzętem bo nawigacja i radio tez nie daje sie sterowac głosem.. :wacko:

 

Jeśli chodzi o wyświetlanie nazwisk osób dzwoniacych to w nawigacji nie należy wpisywac prefiksów +48, jeśli to skasujecie to nazwy się wyświetlają.. w każdym razie u mnie to zadziałało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...