Jump to content

Zanikająca reakcja pedału gazu i błąd przepustnicy - Forester MY2011 benzyna

Docent
 Share

Recommended Posts

W moim Foresterze (MY2011, benzyna 2.0 wolnossący, skrzynia automatyczna) raz na jakiś czas zdarza się następujący problem: samochód nagle zwalnia, a pedał gazu reaguje bardzo słabo, zapalają się kontrolki błędu silnika, VDC oraz zaczyna migać napis CRUISE. By przywrócić pedał gazu do normalnego działania trzeba się zatrzymać, wyłączyć silnik na "trzy zdrowaśki" i ponownie odpalić. Auto wraca do stanu normalnego (tj. lampki gasną) po kilkukrotnym powtórzeniu cyklu wyłącz-włącz, ale w komputerze pozostaje sygnał o zdarzeniu "błąd przepustnicy".

Niestety nie udało mi się znaleźć żadnej prawidłowości co do okoliczności wystąpienia tego problemu: zdarza się i tuż po włączeniu zimnego silnika, i po przejechaniu kilkuset kilometrów, a nawet w czasie jazdy na tempomacie.

Po dojechaniu do serwisu niestety pozostaje tylko zapis w komputerze, nie widać innych usterek.

Czy mają Koledzy jakiś pomysł co może być przyczyną tego problemu i co można z tym zrobić?

Pozdrawiam

Samochód jeszcze na gwarancji, więc nie chciałbym w nim samodzielnie grzebać. Widać że przy najbliższej wizycie w serwisie muszę z nich wydusić bardziej precyzyjne informacje - dzięki za poradę!

A ja wiem co może byc :yahoo:

Identyczne objawy miałem w Mazdzie 6. Błąd przepustnicy itd itp.

Rozwiązanie:

Potencjometr czy jak to sie zwie przy pedale GAZU

Wymiana i gitarra

• 6 years later...
W dniu 25.01.2013 o 18:35, slawek0511 napisał:

czesc masz uszkodzony pedal gazu przycina sie potecjometr

czy wstarczylo wymienic pedal gazu czy jest jakas kalibracja lub cos? czekam na czesc i zastanawiam sie czy trzeba to jeszcze jakos ustawiac czy tylko podlaczyc