Skocz do zawartości

Tłumik WRX


adam1980

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Mam seryjnego wrxa z 2000 roku problem tkwi w wydechu który zdaniem misków jest za głośny i grożą mi zabraniem dowodu za to. Tłumik jest podejrzewam przelotowy nie powiem jakiej firmy, bo nie wiem. Szkoda mi go wywalać i wkladać serię ale jak trzeba to tak zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

załóż silencer jak jest taka opcja to może pomoże :) jak szkoda ci go wywalac ja w supersprincie mam załozony i jest ok no troszkę głosniej ja na serii

Edytowane przez ziarus007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

załóż silencer jak jest taka opcja to może pomoże :) jak szkoda ci go wywalac ja w supersprincie mam załozony i jest ok no troszkę głosniej ja na serii

silencer w supersprincie :blink::question: przecież supersprint jest cichy ....

 

@@adam1980,cały wydech masz "nieseryjny" czy tylko końcowy tłumik ? ... 2,5" czy 3" ??

 

wklej może jakąś fotkę, to zobaczymy co to za tłumik ... ale jak jest za głośno, to poszukałbym innego tłumika, z większą puszką, będzie ciszej, a jak dobrze dobierzesz to bulgocik zostanie na odpowiednim poziomie (szkoda wracać do serii ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za porady mam do niego silencer dzisiaj załozyłem troche to głupio teraz wygląda z 80 mm na góra 40 :)

ale wole tak jeździć jak maja mi dowód zabrać.

 

podejrzewam ze zmieniony jest tylko tłumik końcowy :)

 

2,5 cala

 

szkoda mi go wywalać bo odetkany brzmi nieziemsko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździj bez silencera, a w razie zatrzymania zamontujesz to ustrojstwo...

Znajomy policmajster mi tak doradzał.

Oczywiście wszystko zależy od stopnia przykładania się (czyt. upierdliwości) do swojej pracy pana policjanta.

Tutaj coś na ten temat:

 

Zatrzymanie i zwrot dowodu Rejestracyjnego.

Art. 132. 1. Policjant zatrzyma dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) w razie:

1) stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd:

a) zagraża bezpieczeństwu w szczególności po wypadku drogowym, w którym zostały uszkodzone zasadnicze elementy nośne konstrukcji nadwozia, podwozia lub ramy,

B) zagraża porządkowi ruchu,

c) narusza wymagania ochrony środowiska;

2) stwierdzenia, że pojazd nie został poddany badaniu technicznemu w wyznaczonym terminie lub termin badania nie został wyznaczony prawidłowo;

3) stwierdzenia zniszczenia dowodu rejestracyjnego (pozwolenia czasowego) w stopniu powodującym jego nieczytelność;

4) uzasadnionego podejrzenia podrobienia lub przerobienia dowodu rejestracyjnego (pozwolenia czasowego);

5) stwierdzenia, że badanie techniczne zostało dokonane przez jednostkę do tego nieupoważnioną;

6) nieokazania przez kierującego dokumentu stwierdzającego zawarcie umowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu lub nieokazania dokumentu stwierdzającego opłacenie składki tego ubezpieczenia;

7) uzasadnionego przypuszczenia, że dane w nim zawarte nie odpowiadają stanowi faktycznemu.

 

 

W razie zatrzymania dowodu rejestracyjnego (pozwolenia czasowego), policjant wydaje kierowcy pokwitowanie. Może on zezwolić na używanie pojazdu przez czas nieprzekraczający 7 dni, określając warunki tego używania w pokwitowaniu.

Zwrot zatrzymanego dokumentu następuje niezwłocznie po ustaniu przyczyny uzasadniającej jego zatrzymanie. Jeśli możemy na miejscu kontroli usunąć usterkę powodującą zatrzymanie dowodu rejestracyjnego, policja nie może nam go odebrać. Możemy jednak dostać mandat karny za poruszanie sie pojazdem który był niesprawny technicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździj bez silencera, a w razie zatrzymania zamontujesz to ustrojstwo...

 

Dokładnie tak rób! Ja u siebie mam Blitza i daje nieźle po uszach. Na szczęście jeszcze mi dowodu za to nie zabrali ale silencer muszę zrobić bo gdyby podczas kontroli przyczepili się do wydechu to wtedy go przy nich założę i dowód mam dalej w kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...