Skocz do zawartości

Olej w dyfrze - mogę mieszać ?


Bergen

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu znalazłem bagnet poziomu oleju w przednim dyfrze. Czemu tak długo ? Ano uchwyt bagnetu był nie dość, że totalnie czarny od brudu, to jeszcze przykrywały go szczelnie najróżniejsze wiązki elektryczne.

 

Oczywiście poziom oleju był pod kreską "MIN" (na ciepłym). :roll:

 

Nie wiem jaki olej wlała poprzednia właścicielka (jej mechanik dał mi rozpiskę płynów, ale o oleju w dyfrze chyba obaj zapomnieliśmy). W garażu znalazłem butelkę syntetyka Mobil Mobilube 1 SHC 75W-90, zgodny z API GL-5. Nic jednak nie napisano na nim o mieszaniu. Więc nie wiem - dolewać, nie dolewać ?

 

I przy okazji - szukając bagnetu, zobaczyłem, że wężyk odpowietrzający skrzynię biegów kończy się "w powietrzu" nie podpięty do niczego :shock: Tak ma być ? Nie wydaje mi się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedni dyfer to chyba ma wspólne smarowanie razem ze skrzynią biegów.

 

Możliwe że w egzemplarzach z manualną skrzynią biegów tak jest w istocie.

 

W Subarownikach z automatyczną skrzynią dyfer jest smarowany olejem przekładniowym a skrzynia olejem dexron (tym samym, który jest używany w układzie wspomagania kierownicy). Smarowanie olejem przekładniowym oznaczałoby powolną śmierć skrzyni automatycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie zapytanie: Mam Subaru Imprezę 1,6 z 1995r z Manualną skrzynką, Jaki mam wlać olej do Skrzyni biegów?, Czy przedni dyfer jest smarowany tymże olejem ze skrzyni?? Jaki olej wlać do Tylnego dyfra?? Ile oleju wchodzi do skrzyni, dyfra tylnego i ewentualnie przedniego?? A jak już o płynach mowa to jaki płyn Hamulcowy i jaki do wspomagania??

POMOCY potrzebuje :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...