Skocz do zawartości

szukamy idealnego miejskiego toczydła


Dehnel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jak miałbym teraz kwotę o której piszesz to chyba zdecydowałbym się na mondeo Mk3, albo Opla Vectrę czy Signum, Ford z silnikiem 2.0tddi a opel najlepiej 1.9 cdti, niestety w oplach jest DPF ale ogólnie silnik fiatowski, mega wytrzymały ;)

 

-- Cz sie 30, 2012 4:58 pm --

 

to przeoczyłem ;)

zajebisty. Stary i duży. Lubie go ;)

 

jak byś się zdecydował na mietka to mogę podjechać i zerknąć na niego, czy przy okazji remontu domu nie kapnęło na niego trochę "gipsu" :wink: , zdjęcia spod pomnika na Radogoszczu, moje okolice, więc jak coś to daj znać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że właśnie na Signum się ostatnio złapałem, że wygląda sensownie, może się do jakiegoś Signuma przymierzę. Fajnie mi się jeźdizło Insignią, ale to jeszcze nie ten budżet ;)

 

Fiatowski silnik, mega wytrzymały? Możesz trzy słowa więcej? To to samo 1.9 co jest w Grande Punto?

Myślę jeszcze o AR 147 1.9 140koni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał Stilo w wersji Schumacher... Wbrew pozorom to auto nie jest złe tylko nowe kosztowało za dużo jak na fiata.

 

Jednostka JTD ze 140KM silnikiem nie ma DPF w porównaniu do jednostek 150KM produkowanych w latach 2005-2007.

 

http://otomoto.pl/fiat-stilo-C25657329.html dla przykładu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że właśnie na Signum się ostatnio złapałem, że wygląda sensownie, może się do jakiegoś Signuma przymierzę. Fajnie mi się jeźdizło Insignią, ale to jeszcze nie ten budżet ;)

 

Fiatowski silnik, mega wytrzymały? Możesz trzy słowa więcej? To to samo 1.9 co jest w Grande Punto?

Myślę jeszcze o AR 147 1.9 140koni.

 

to wszystko ten sam silnik, różnica tylko w oprogramowaniu, sprzedałem signum z przebiegiem 260tkm i chyba dwoma świecami żarowymi na skraju życia :( , a pomimo to kręcił elegancko w zimę przy mrozach -20C, w środku super wygodnie, miałem wersję 5cio osobową, bez lodówki, ale z kolorową navi, warto podjechać do kogoś ogarniętego w oplu i "zbadać" samochód, nie ma się co łudzić przebiegami poniżej 200tkm, wystarczy zerknąć na mobile.de i od razu widać jakie te auta mają przebiegi przed zabiegami "odnowy biologicznej" fundowanymi zaraz po przekroczeniu polskiej granicy.

Wbrew pozorom Fiat ma na prawdę dobre silniki i tak właśnie jest z 1.9jtd czy 1.9cdti w oplu, trzeba tylko co jakiś czas polecieć w trase żeby się DPF dopalił i jest ok, tym którzy boją się pompowtryskiwaczy polecam wolnossące klekoty z gwiazdą na masce ;), kompletny rozrząd do signum to koszt 450zł max, reszta kosztów eksploatacji również do przełknięcia ;)

Mnie tym autem jeździło się bardzo dobrze ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał Stilo w wersji Schumacher... Wbrew pozorom to auto nie jest złe tylko nowe kosztowało za dużo jak na fiata.

 

Jednostka JTD ze 140KM silnikiem nie ma DPF w porównaniu do jednostek 150KM produkowanych w latach 2005-2007.

 

http://otomoto.pl/fiat-stilo-C25657329.html dla przykładu :-)

 

Stilo są małe w środku, brat miał 1.6 16v i mówił że to hybryda, bo bierze 50/50 paliwo z olejem ;) to jeszcze przesiadłszy się z Mondeo Mk3 nabawił się w Stilona to jak porównywać g*wno do twarożku ;)

 

-- Cz sie 30, 2012 5:37 pm --

 

A może grubo -> http://moto.allegro.pl/renault-avantime ... 94146.html ?

 

Do tego zatruć go i lans na dzielni. :mrgreen:

13 sztuk na alledrogo, mało popularne, trzeba by było sprawdzić jak z częściami i ogólnie z eksploatacją, jak już żabojada to chyba wolałbym dużego Espace, lans oczywiście nie ten, ale jakbyś wpadł do rzeki to masz w aucie powietrza na tydzień ;), a i ceny są fajne za Espace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

forek bleeeeeee - pisałem, że nie chce mieć w środku muzeum motoryzacji ;)

Legac...ujdzie - ale w budzie >2000, bo II mnie nie kręci.

Ale tylko wersja FWD, albo RWD. Czterołapa mam. Drugi mi nie potrzebny. TO chyba wyklucza opcje Subaru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywalasz wał z tyłu i już :mrgreen: :mrgreen:

 

to już wole wywalić prawe półosie i mieć LWD :)

 

taaaaaaa, przecież i tak człowiek w kółko wciąż jeździ, praca zakupy dom ;), trzeba tylko sprawdzić w którą stronę częściej się skręca, aby dokonać na które koło ma być napęd ;P

albo może coś takiego

http://moto.allegro.pl/simson-duo-zarej ... 94907.html

;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dehnel, a ja bym się zastanowił na Meganką. Naprawdę.

 

Mój kumpel od 8-9 lat jeździ tylko Renaultami. I tak:

- miał już 2 clio ph II i ph III (jeździ nim jego żona)

- miał też 3 Meganki (ph II, ph III po liftingu) a teraz ma tą najnowszą.

 

Każdym z tych aut zrobił po 200 tys. i miał tylko jedną jedyną awarię - ale to przez swoją głupotę. Postanowił kiedyś umyć silnik w Clio (dci) i zalał jakiś czujnik. Silnik stracił moc i zapaliły się wszystkie kontrolki. Ale wystawiliśmy go na słońce, maska w górę. Woda odparowała i nagle wszystko wróciło do normy.

 

Ja też jak wiesz jeżdżę Clio i poza przepalonym ostatnio bezpiecznikiem nic się nie dzieje. :wink:

 

P.S. W razie czego służę bardzo dobrym mechanikiem od Renówek. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dehnel, a ja bym się zastanowił na Meganką. Naprawdę.

 

Mój kumpel od 8-9 lat jeździ tylko Renaultami. I tak:

- miał już 2 clio ph II i ph III (jeździ nim jego żona)

- miał też 3 Meganki (ph II, ph III po liftingu) a teraz ma tą najnowszą.

 

Każdym z tych aut zrobił po 200 tys. i miał tylko jedną jedyną awarię - ale to przez swoją głupotę. Postanowił kiedyś umyć silnik w Clio (dci) i zalał jakiś czujnik. Silnik stracił moc i zapaliły się wszystkie kontrolki. Ale wystawiliśmy go na słońce, maska w górę. Woda odparowała i nagle wszystko wróciło do normy.

 

Ja też jak wiesz jeżdżę Clio i poza przepalonym ostatnio bezpiecznikiem nic się nie dzieje. :wink:

 

P.S. W razie czego służę bardzo dobrym mechanikiem od Renówek. :wink:

 

 

Nie chcę być złośliwy ale z tego wynika że Twój kolega robi codziennie od 9 lat ponad 300 km dziennie.

Niezły zawodnik startuje w LeMans czy jak ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę być złośliwy ale z tego wynika że Twój kolega robi codziennie od 9 lat ponad 300 km dziennie.

Niezły zawodnik startuje w LeMans czy jak ? :D

 

Nie jest zawodnikiem. Jeździ po prostu bardzo często do Niemiec, Austrii oraz Holandii w celach służbowych. Robi wtedy po kilka tysięcy kilometrów.

 

P.S. Ale fakt, z auta rzadko wysiada. W weekendy nierzadko też pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Renault ja bym dał sobie całkowity spokój, bo w przeciwieństwie do kolegi zamera, wszyscy znajomi, którzy spróbowali tego wynalazków prędzej czy później powiedzieli "to był ostatni raz" :wink:

 

-- 2 wrz 2012, o 11:41 --

 

z Renault ja bym dał sobie całkowity spokój, bo w przeciwieństwie do kolegi zamera, wszyscy znajomi, którzy spróbowali tego wynalazków prędzej czy później powiedzieli "to był ostatni raz" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Renault. Mam do dyspozycji Renault Clio 1.2 16v 75KM z 2001, to już po lifcie. Auto użytkowane jest od ponad roku i tylko żarówkę wymieniałem z przodu.

 

Czasem zdarza się, że po podpięciu pod kompa wyskakują jakieś błędy. Najczęściej naprawa polega na tym, że rozpina się wtyczkę psika się kontakt + złącza wtyczki, kasuje błędy i jeździ dalej.

 

Jak ktoś się nie zna na francuskiej "technologi" to później płaci krocie za wymianę czegoś co nie jest zepsute :-)

 

Abstrahując od powyższego. Nowe silniki benzynowe TCe są o wiele mniej zawodne niż VAGowskie TSI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reno? ja w życiu;to już bym wolał forda,opla ,cytryne,fiata,dacie(duster np. :wink: ),peuge,golfa etc.no i to mało orginalnie chyba a silniki to muły orne,blacha po 10 latach rozpada sie

do audi a3 to chyba bez porównania

we wszystkich renówkach jest straszny smród plastiku że w głowie świdruje

 

prosze o wybaczenie fanów reno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...