Skocz do zawartości

Przyszła kolej na mnie - szukam pierwszego samochodu


Mikad

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 147
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wszystkie wkurzające ustereczki usunięte, pozostało tylko przeprogramowanie czujnika zmierzchu. Serwis (jakby ktoś z północy Warszawy miał coś francuskiego i chciał naprawić, służę namiarem, bo dobrze, niedrogo i sympatycznie) uporał się z podświetleniem komputera pokładowego, latającymi boczkami drzwi, anteną, zamkiem w bagażniku, a przede wszystkim sprawił, że Xsara znowu hamuje - klocki i tarcze są nowiutkie. Do tego moje pierwsze auto jest już zarejestrowane 8) Blachy dostałem 13.09, suma cyfr na nich to 13, a ja urodziłem się w piątek 13 o 13.10 :twisted:

538961_4626761430016_1582853231_n.jpg

 

Jeszcze tylko świniacze. Zastanawiam się tylko, czy xsarowe lusterka są kompatybilne ze świnkami - sprawdzał to ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Dziś zrobiłem jakieś 100 km i mogę powiedzieć, że czuje się w VTSie świetnie. Jest jak szyty na miarę - odpowiadają mi wymiary, wnętrze. Wydech przyjemnie burczy, opony piszczą i na dwójce i ciągle nie mogę się nadziwić, że ten samochód jest tak szybki . Przy szybkich startach na nierównej nawierzchni trzeba uważać i mocno trzymać kierownicę. Za to prócz momentów, kiedy pozwalam sobie na pełen ogień, jeżdżę sporo wolniej, niż poprzednim samochodem. Jasne, pewnie trochę dlatego, że jeszcze nie do końca znam ten. Ale z drugiej strony, Xsara jest bardzo przyjemna i cicha przy niskich prędkościach, elastyczność silnika pozwala na odrobinę ecodrivingu bez bólu głowy (ale tylko odrobina... ). Gdybym wiózł babcię, mogłaby nawet nie zorientować się, że to bardziej "sportowa" wersja, za to docenić komfort. Do tego nie chcę oczywiście zrobić nic głupiego: to auto jest zbyt fajne, by się z nim rozstawać tak szybko Zrobiłem sobie dziś listę rzeczy "do ogarnięcia": trochę tego jest, ale to raczej typowe dla francuzów pierdoły w rodzaju złączki w zamku bagażnika, czy słabo działającej antenki.

 

To samo, mówiłem o moim byłym VTS`e do czasu aż częściej stał w warsztacie niż nim jeździłem, po czym zmieniłem go na jak to mówisz nudną almerę, i od tego czasu do mechanika zaglądam tylko w sprawach koleżeńskich :D

 

Ale nie będę Cię straszył, bo Xsara to fajne autko dla młodego kierowcy (sam miałem 3 sztuki) ale niestety trzeba się o nie troszczyć :roll:

Bezawaryjności życzę 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na "Ty" jestem z mechanikiem i jestem z tego dumny, bo to fajny gość :twisted:

Mam świadomośc tego, że auto nie jest ani nowe, ani tym bardziej nie jest wytworem marki kojarzonej z niesamowitą bezawaryjnością, więc może zacząć się psuć. Mimo wszystko, wolę mieć Xsarę w serwisie, niż Almerę pod domem :twisted: A radość, jaką ten samochód mi daje, wynagradza wszelkie ewentualne i przeszłe niedogodności.

Wnętrze, zdjęcie robione jeszcze przez poprzedniego właściciela. Tapicerka w cyferki piękna nie jest, ale to i tak o poziom wyżej od nienachalnie urodziwych ciapek z aut przedliftowych :wink:

xsarawnetrze.jpg

 

Oparcia foteli, zwłaszcza tego od pasażera, podczas mocniejszego przyspieszania i hamowania trochę latają. Denerwuje mnie to i chyba na wiosnę będę montował kubełki. Trochę szkoda bocznych airbagów, ale zawsze pozostają jeszcze kurtyny.

Do tego chyba do malowania będą szły felgi - drugi komplet, oryginalnych, citroenowskich. Malować na biało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawaj na biało albo na czarno, będzie ładnie 8)

co do foteli to polecam oryginalną skórkę z Vts`a szczególnie z podgrzewaniem :) może nie ma świetnego trzymania ale dla mnie jedne z wygodniejszych taboretów w jakich jeździłem :D

Mikad, Przez Ciebie wraca mi sentyment do tego auta :D ale chyba nie wchodzi się 4 razy do tej samej rzeki :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znasz przysłowia "do czterech razy sztuka"? :mrgreen:

 

Nie chcę go pozanawać :P choć przyzna, iż przejrzałem oferte alledrogo z vts`ami 8)

W sumie sam powoli zaczyna rozglądać się za dupowozem, ale z xsary chyba już wyrosłem, i jakoś kusi mnie coś innego niż FWD.... :mrgreen:

A stołki może te z GT`ka, kumpel miał w Civicu i nie było dużo dopasowywania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...