Skocz do zawartości

Kącik audiofila


Luk77

Rekomendowane odpowiedzi

Jest sprawa!

 

Szukam gramofonu. pawelszuszu kiedys mi polecal Thorensa TD 160, niestety trudno go dorwac w PL. Wiec moze jakis inny sprzet? oczywiscie bede tez potrzebowac przedwzmacniacz ;)

 

Budzet to ok +/- 1000zl. Polecacie cos?

na fejsie wytłumaczyłem Ci wsio. Z przedwzmacniaczem to jest poważna sprawa i nie ma co na nim oszczędzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jest sprawa!

 

Szukam gramofonu. pawelszuszu kiedys mi polecal Thorensa TD 160, niestety trudno go dorwac w PL. Wiec moze jakis inny sprzet? oczywiscie bede tez potrzebowac przedwzmacniacz ;)

 

Budzet to ok +/- 1000zl. Polecacie cos?

na fejsie wytłumaczyłem Ci wsio. Z przedwzmacniaczem to jest poważna sprawa i nie ma co na nim oszczędzać.

 

Znów Paweł kolejnego łosia naciagasz na wydatki :)

Poszukaj Duala 601, ostanio takiego kupiłem za 550 zł w stanie idealnym z seryjną wkładką shure. Gra rewelacyjnie jak za takie pieniadze. Nestety z przedwzmacniaczem Paweł ma racje i tu nie oszczedzisz, albo dobry zintegrowany, albo  samodzielny, z tym że tu nie ma co patrzeć na tanie bo to w większości wyrzucony pieniadz.

Edytowane przez Arq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jest sprawa!

 

Szukam gramofonu. pawelszuszu kiedys mi polecal Thorensa TD 160, niestety trudno go dorwac w PL. Wiec moze jakis inny sprzet? oczywiscie bede tez potrzebowac przedwzmacniacz ;)

 

Budzet to ok +/- 1000zl. Polecacie cos?

na fejsie wytłumaczyłem Ci wsio. Z przedwzmacniaczem to jest poważna sprawa i nie ma co na nim oszczędzać.

 

Znów Paweł kolejnego łosia naciagasz na wydatki :)

Poszukaj Duala 601, ostanio takiego kupiłem za 550 zł w stanie idealnym z seryjną wkładką shure. Gra rewelacyjnie jak za takie pieniadze. Nestety z przedwzmacniaczem Paweł ma racje i tu nie oszczedzisz, albo dobry zintegrowany, albo  samodzielny, z tym że tu nie ma co patrzeć na tanie bo to w większości wyrzucony pieniadz.

 

przedwzmacniacze nad, rotel to syf.

 

Ja to bym proponował rozejrzeć sie nad samokonstrukcją na dobrych klockach...

Edytowane przez pawelszuszu
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doswiadczenia co do końcówek i preampów pomijając juz pre phono ... Jestem ich przeciwnikiem . Preamp zawsze coś psuje . Inna sprawa to DAC z regulacją głośności + końcówka albo integra .

 

Z kolei b.dobra integra zwykle ma wejście na końcówkę.

 

 

Jesli chodzi o sam pre phono to najlepszy jaki miałem to RCM sensor prelude ...bardzo przejrzysty i wymagający dla reszty toru czyli zacna wkładka , gramofon , wzm. i kolumny( nie lubię używać słów "Hi -End" ale tu musi tak być ) . Z budżetowych ale wyśmienitych i to na pograniczu "H-End "to CS Blue , zbudowany rzetelnie ze świetnych podzespołów przez naszego inżyniera ktory dał sobie spokój z tą branżą ...niegdyś kosztowały po ok. 500 zł a teraz jeżeli na aukcji się w ogóle pojawi , zdarza się to niezwykle rzadko a jeżeli już to licytowany jest na duuuużo większą kwotę ...Wybitny produkt sam się obroni i stanie sie kultowym :idea:

 

Stara integra Accuphase e 302 z najlepszych lat produkcji czyli przełom lat 80/90 tych ma z kolei wbudowaną wysmienitą sekcję phono ...Sansui au 999 tez , niech tutaj Bartek się zresztą wypowie .

Niemniej te wbudowane pre phono z w/w integr nie dorównują rodzimemu zewn. RCM sensor prelude ale tu juz tanio nie bedzie a w dodatku dochodzą jeszcze dobre interkonekty bo sznurówkami czegoś takiego nie wypada łączyć ;)

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doswiadczenia co do końcówek i preampów pomijając juz pre phono ... Jestem ich przeciwnikiem . Preamp zawsze coś psuje . Inna sprawa to DAC z regulacją głośności + końcówka albo integra .

 

Z kolei b.dobra integra zwykle ma wejście na końcówkę.

 

 

Jesli chodzi o sam pre phono to najlepszy jaki miałem to RCM sensor prelude ...bardzo przejrzysty i wymagający dla reszty toru czyli zacna wkładka , gramofon , wzm. i kolumny( nie lubię używać słów "Hi -End" ale tu musi tak być ) . Z budżetowych ale wyśmienitych i to na pograniczu "H-End "to CS Blue , zbudowany rzetelnie ze świetnych podzespołów przez naszego inżyniera ktory dał sobie spokój z tą branżą ...niegdyś kosztowały po ok. 500 zł a teraz jeżeli na aukcji się w ogóle pojawi , zdarza się to niezwykle rzadko a jeżeli już to licytowany jest na duuuużo większą kwotę ...Wybitny produkt sam się obroni i stanie sie kultowym :idea:

 

Stara integra Accuphase e 302 z najlepszych lat produkcji czyli przełom lat 80/90 tych ma z kolei wbudowaną wysmienitą sekcję phono ...Sansui au 999 tez , niech tutaj Bartek się zresztą wypowie .

Niemniej te wbudowane pre phono z w/w integr nie dorównują rodzimemu zewn. RCM sensor prelude ale tu juz tanio nie bedzie a w dodatku dochodzą jeszcze dobre interkonekty bo sznurówkami czegoś takiego nie wypada łączyć ;)

Łukasz, a teraz z Twojej wypowiedzi wytnij to co się nie mieści w budżecie kolegi (1000), jak w reklamie środka na wątrobę i zobacz co zostanie :)

......interkonekty..... :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, a teraz z Twojej wypowiedzi wytnij to co się nie mieści w budżecie kolegi (1000), jak w reklamie środka na wątrobę i zobacz co zostanie :)

......interkonekty..... :):):)

CS Blue

Z tymże raczej się nie pojawia :))))

 

Polecam za to bezproblemowo do wyrwania i b.dobrego ... Cena tez raczej do negocjacji czyli

https://hifistore.pl/pro-ject-phono-box-ds-phonoboxds-przedwzmacniacz-gramofonowy-id-286?gclid=CPfd4MCvzMcCFeThcgodZNUL0A

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro pojawił się temat gramofonów mam pytanie, a w zasadzie dwa.

 

- mam gramofon Daniel, czy wiecie może co można w nim zmienić i na co,żeby grał lepiej?

- czy znacie jakiś dobry projekt pre ampa DIY, żebym mógł sobie sam go zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś, albo osłuchał konkretnie Pioneera X-HM72-K/S? Warto takie coś do 25m2 salonu? Audiofilem nie jestem, ale słuch mam całkiem, więc lipa będzie mnie mierzić.

 

I pytanie bonusowe, bo nie mogę znaleźć odpowiedzi - da się do tego podpiąć bezprzewodowe głośniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć na OLX w dział ogrodnictwo/podstawki pod doniczke :)

Przemek zobacz kiedy będzie znów vinyl shop w Galerii Bronowice, ostatnio tam kupiłem fajny sprzęt od faceta który w Krakowie zajmuje się serwisem i odnawianiem gramofonów, nawet daje chyba pół roku gwarancji na to co sprzedaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek , czy to na pewno tak samo zlozone na b.dobrych podzespolach CS Blue ? Konstrukcja jest ogólnie znana ale...

w życiu sie nie zamienie moim CS bLue ktore jest "oryginalne" na żadne inne zabawki.

 

Tor analogowy super. Perfekcja w prostocie.

 

Reszcie phonostage mówie do widzenia!!!!!!!!!

Z mojego doswiadczenia co do końcówek i preampów pomijając juz pre phono ... Jestem ich przeciwnikiem . Preamp zawsze coś psuje . Inna sprawa to DAC z regulacją głośności + końcówka albo integra .

 

Z kolei b.dobra integra zwykle ma wejście na końcówkę.

 

 

Jesli chodzi o sam pre phono to najlepszy jaki miałem to RCM sensor prelude ...bardzo przejrzysty i wymagający dla reszty toru czyli zacna wkładka , gramofon , wzm. i kolumny( nie lubię używać słów "Hi -End" ale tu musi tak być ) . Z budżetowych ale wyśmienitych i to na pograniczu "H-End "to CS Blue , zbudowany rzetelnie ze świetnych podzespołów przez naszego inżyniera ktory dał sobie spokój z tą branżą ...niegdyś kosztowały po ok. 500 zł a teraz jeżeli na aukcji się w ogóle pojawi , zdarza się to niezwykle rzadko a jeżeli już to licytowany jest na duuuużo większą kwotę ...Wybitny produkt sam się obroni i stanie sie kultowym :idea:

 

Stara integra Accuphase e 302 z najlepszych lat produkcji czyli przełom lat 80/90 tych ma z kolei wbudowaną wysmienitą sekcję phono ...Sansui au 999 tez , niech tutaj Bartek się zresztą wypowie .

Niemniej te wbudowane pre phono z w/w integr nie dorównują rodzimemu zewn. RCM sensor prelude ale tu juz tanio nie bedzie a w dodatku dochodzą jeszcze dobre interkonekty bo sznurówkami czegoś takiego nie wypada łączyć ;)

Łukasz Ty masz jednak dar do pisania reporterskich niusów.

 

Powinieneś pracować w dobrym czasopiśmie audiofilskim....

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć na OLX w dział ogrodnictwo/podstawki pod doniczke :)

Przemek zobacz kiedy będzie znów vinyl shop w Galerii Bronowice, ostatnio tam kupiłem fajny sprzęt od faceta który w Krakowie zajmuje się serwisem i odnawianiem gramofonów, nawet daje chyba pół roku gwarancji na to co sprzedaje.

Dzięki za info.

 

Naprawdę nie znacie jakiegoś dobrego preampa DIY? Dawno niczego nie lutowałem. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CS Blue, albo Bugle. Do Bugle masz dokumentację w necie, układ prosty na 3 podwójnych wzmacniaczach operacyjnych. Problemem jest skompletowanie części , rezystory i kondensatory wiekszość 1%,a tego nikt nie trzyma w "osiedlowych" elektronicznych. Jak byś się zdecydował na budowę to odkupie komplet części bo reszta to popołudnie na złożenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...