Skocz do zawartości

Kącik audiofila


Luk77

Rekomendowane odpowiedzi

Znów przygotowujecie się do zimy? Co to za grzejnik?

 

 

 

Jak gaz odetną to trzeba bedzie przy lampie siedzieć :biglol:

 

To wyborny piecyk , bazą był Yaqin MC 100 ale poczytaj :

 

 

 

"Sprzedam wzmacniacz lampowy Yaqin MC-100B po maksymalnych modyfikacjach !

 

Cały proces modyfikacji wraz z wieloma zdjęciami jest w wątku który założyłem tutaj :

 

 

http://www.audiostereo.pl/upgrade-yaqin-mc-100b_75617.html

 

 

 

jest to konstrukcja dual mono z dwoma transformatorami zasilającymi , ma potężną moc 65W na kanał.

To jes moc " lampowa " .

 

Niech przykładem będzie potężny wzmacniacz tranzystorowy Xindak 6950 (9) którego MC-100B miażdży zarówno natężeniem dźwięku jak i dynamiką.

 

A jakość brzmienia - nie ma tutaj porównania.

 

Przy takim zasilaniu i takiej mocy odpada problem większości wzmacniaczy lampowych na rynku - problem z wysterowaniem trudnych w obciążeniu kolumn jakich jest na rynku większość.

 

Kolejnym ogromnym atutem tego wzmacniacza jest możliwość dowolnego kształtowania brzmienia pod swój system i gust !!!!

Zrobimy to poprzez wymianę lamp sterujących 6SN7 . Dzięki zastosowaniu tych właśnie lamp możemy w bardzo dużym zakresie zmieniać brzmienie od maksymalnie spokojnego i docieplonego do maksymalnej detaliczności i wyrazistości !

 

Oszczędzamy czas i nerwy na kolejnych poszukiwaniach kolumn , odtwarzaczy czy kabelków.

 

A ja , jako ze mam bardzo duże doświadczenie z tymi lampami ( miałem i testowałem kilkadziesiąt par tych lamp ) służę pomocą w odpowiednim dobraniu lamp pod Twój system.

 

Opis części lamp jakie miałem i słuchałem jest w tym wątku :

 

http://www.audiostereo.pl/czar-lampy-6sn7_27918.html/page__st__510

 

 

 

Wzmacniacz jest wizualnie w stanie fabrycznym.

Jego zdjęcia są ogólnie dostępne.

Został zmieniony front który jest teraz w okleinie jawor pawie oczko lakierowanej , barwionej i z napisami bo oryginalnie sami przyznacie jest nieporozumieniem :)

Wygląd frontu jest też na zdjęciach w linku.

 

Wygląd i obcowanie z tym wzmacniaczem powala !

 

Wieczorem , czy w nocy niebieska poświata lamp mocy i blask żarzących się lamp tworzy niezapomniane wrażenia.

 

W dzień wykonanie , materiały czy same działanie przełącznika wejść , regulacji wzmocnienia.

 

Wszystko na najwyższym poziomie.

 

Tak jak i brzmienie tego wzmacniacza :)

 

 

 

Stan techniczny.

Żadnej rysy , ryski , obicia czy otarcia !

Jestem pedantem pod tym względem i bardzo dbam o swój sprzęt !

Wszystko jest 100% sprawne i ze względu na zastosowane najlepsze dostępne elementy będzie taki przez wiele kolejnych lat :)

 

Krótko o modyfikacjach - dokładnie jest wszystko opisane w wątku.

Zaczynając od wejścia.

Dwie pary gniazd wejściowych zostały zamienione na wysokiej klasy gniazda amerykańskiej firmy CMC.

 

 

Pozostałe dwie to równie bardzo dobre NEUTRIKi .

 

Dalej mamy przełącznik wejść na najlepszych przekaźnikach Omrona. Zaprojektowanych do takich zastosowań.

W celu maksymalnego skrócenia ścieżki sygnału przekaźniki zostały maksymalnie przybliżone i są wprost na gniazdach wejściowych.

Łączenie sygnałów w tym miejscu zajmuje się pozłacany drut z najwyższej próby srebra.

Dalej sygnał biegnie kablem Qed Qunex 1 do potencjometru - niebieskiego Alpsa i dalej Qedem do PCB.

Przełącznikiem wejść ( przekaźnikami ) steruje mechaniczny przełącznik ALPS .

 

 

 

Płyta główna:

Została wymieniona CAŁA cyna - oryginalna jest bezołowiowa i kruszy się nie wróżąc długiej bezawaryjnej pracy.

Druty łączące podstawki lamp z PCB zostały zamienione elastycznymi linkami - nie ma obaw uszkodzenia gniazd przy zabawach z podmianą lamp.

W torze sygnałowym zostało wymienione WSZYSTKO !

Wszystkie rezystory są najwyższej jakości do zastosowań AUDIO.

A najważniejszy rezystor od sprzężenia zwrotnego został wstawiony taki jaki stosuje AUDIO NOTE !

Kondensatory sprzęgające zostały zamienione na jedne z najlepszych na świecie - Jantzen Superior Z Cap.

 

W drodze modyfikacji została też skrócona do minimum ścieżka sygnałowa .

Wszystkie połączenia sygnałowe PCB z trafami i gniazdami głośnikowymi zostały wykonane z kabla DNM RESON.

 

 

Zasilanie:

Żeby maksymalnie przedłużyć żywotność lamp i całego wzmacniacza , wzmacniacz ma układ miękkiego startu który prze 6 sekund łagodnie pozwala naładować się kondensatorom zasilacza oraz wstępnie łagodnie rozgrzać włókna żarzenia lamp.

Jest też mechaniczny przełącznik STANDBY - po środku.

Który włączamy po kilku minutach od załączenia się wzmacniacza i na czas krótkich przerw w słuchaniu odłączamy 3/4 napięcia anodowego .

 

 

W zasilaniu zostały wymienione prawie wszystkie kondensatory oraz dodane boczniki z dużych wartości pojemności kondensatorów SCR MKP.

 

 

Lampy.

 

Dobierając lampy wstawiłem lampy o jak największej dynamice , wykopie i przejrzystości przy zachowaniu jak najlepszej barwy.

KT88 są oryginalne - bo są dobre.

ECC83 - tutaj są jedne z najlepszych na świecie lamp tego typu - Siemensów z gładkimi anodami.

Jest od nich minimalnie lepszy jeden model Telefunkena , ale to kosmiczne pieniądze.

Dalej selekcjonowane 6SN7 GE GTB.

Dzieki uprzejmości Kolegów miałem przeróżne pożyczone jak i swoje lampy - było ich kilkadziesiąt przeróżnych par.

I w tym połączeniu były lepsze niż tak popularne Ken Rady , szaraki czy Melz metal base.

Lampy były dobierane - dobierane NOS ( prawdziwe bardzo drogie NOSy! ) i grały u mnie około 60 80 godzin !

Przy ich żywotności 4-6000 godzin jeszcze długo

 

 

 

Mogę wzmacniacz wysłać.

Ale jednak proponuję osobiście po niego przyjechać.

Waży około 30kg i pomimo że większość modyfikowanych wzmacniaczy przychodziło o odjeżdżało ode mnie kurierami to wolę ten wzmacniacz oddać osobiscie "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz odkupię na wiosne ;)

 

 

ja to narazie z lampami stopuje.

 

Nie mam do czego podpiac. Osemki sie kompletnie nie nadaja. 500 z lampa fajnie graly

 

 

 

Pewnie to hajent ciekawe jak dlugo trzeba czekac zanim sie rozgrzeje to ustrojstwo :D

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym przekonal sie nie raz Lukasz, Arek, Piotrek, ja sam i nie tak dawno Adam.

 

święte słowa. :)

 

Ale żeby tam kupować musi być taki dobry kolega jak Paweł :)

Łukasz ile takie cudo kosztuje ? Tak pytam z ciekawości :)

Edytowane przez Adam12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale żeby tam kupować musi być taki dobry kolega jak Paweł :)

 

dzieki,

 

dla mnie to jest zaden problem, w koncu co jakis czas zjezdzam do kraju.

 

A poza tym lubi być witany kwiatami po wyjściu z autobusu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale żeby tam kupować musi być taki dobry kolega jak Paweł :)

 

dzieki,

 

dla mnie to jest zaden problem, w koncu co jakis czas zjezdzam do kraju.

 

A poza tym lubi być witany kwiatami po wyjściu z autobusu :)

 

 

Arek, tym razem byla flaszka ;)

A cos Ty taki nieobecy ostatnio ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do lampy.

Lukasz nie mam na ta chwile parcia. Z lampa jest troche pitolenia a i imprezke slaba rozkrecisz  :biglol:

 

Zastanow sie dobrze, majac u siebie porządna koncowke moczu MICHI - jest Ci potrzebny lampowiec?


 

 

Ktoś chce uzupełnić kolekcję o vinyle u2?, puścił bym swoje

 

ja tych paprokow tak se slucham, mam ich kilka plyt...

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie :mrgreen: Znowu znalazłem mega okazje i kupiłem właśnie TD 160 MkII za 400 zł :o Pewnie zrobię go dla siebie, a obecnego TD 160 będę sie pozbywał, wiec jak jest ktos chętny na porządny gramofon to się polecam :D

gdzie Ty takie promocje wynajdujesz? Na tablicy?

 

tak mnie wpadlo w ucho

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...