Skocz do zawartości

Kącik audiofila


Luk77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie wiem czy natknęliście się na bardzo ciekawy materiał dotyczący budowy gramofonu. Myślę, że warto sie zapoznać:

 

http://vsa.internetdsl.pl/technique/Gramofony-ref1.pdf

 

Kiedyś pytałem Was o Daniela. Tak więc Daniel już gra. Odrestaurowany i wyregulowany przez pewnego pasjonata z Bydgoszczy. Jest całkiem dobrze, ale z ciekawością podpatruję relacje z odbudowy Thorensa. Nie powiem - kusi. Jak się trafi jakiś w sensownej cenie, to pewnie kupię.Choć Daniel o niebo ładniejszy :P

 

pozdr

 

Daniel to bardzo dobra konstrukcja ... Nie wiem czy wiesz ze łódzka Fonika sie zreaktywowala i produkuje bardzo ambitne gramofony .

 

Zrób fotki twojego Daniela

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo drogie.

Odnoszę wrażenie, że producenci doszli do wniosku, że gramofony dziś kupują tylko audiofile, więc można a nawet trzeba ich konkretnie łupić. W cenie poniżej dwóch tysięcy jest spory wybór sprzętu, ale wszystko to raczej plastikowe drapaki. Ceny porządnych sprzętów kręcą się wokół dychy:-( W takiej sytuacji odrestaurowanie porządnej 30-letniej konstrukcji to najtańsze i najlepsze rozwiązanie.

 

Fotki Daniela zrobię, ale dopiero jak wyląduje w docelowej lokalizacji. Ta niestety dopiero produkuje się u stolarza. W ogóle mam pewien problem, bo gramofon stanie na jednej szafce z kolumnami. Kombinuję jak go odizolować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo drogie. Odnoszę wrażenie, że producenci doszli do wniosku, że gramofony dziś kupują tylko audiofile, więc można a nawet trzeba ich konkretnie łupić. W cenie poniżej dwóch tysięcy jest spory wybór sprzętu, ale wszystko to raczej plastikowe drapaki. Ceny porządnych sprzętów kręcą się wokół dychy:-( W takiej sytuacji odrestaurowanie porządnej 30-letniej konstrukcji to najtańsze i najlepsze rozwiązanie.

Święta i brutalna prawda! Zgadzam sie całkowicie.

 

Nie tak dawno poruszany temat Thorensa TD 160 HD którego koszty oscylują w okolicach dychy, a konstrukcja prawdopodobnie bardzo zbliżona do swojego 30 letniego poprzednika

 

Prosze państwa o uwagę. Thorens td 160 HD za 10 tys zl w środu wygląda tak

 

max_thorens_td160hd_03.jpg

 

:biglol:

 

 

 

http://audio.com.pl/...ens-td-160-hd:4

 

@@chudy_b, czekamy na foto Daniela, zdaje sie że Piotrek kilka lat temu też miał ten gramiak

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest taka sama konstrukcja jak TD 160 sprzed 30 lat z tym ze w nowym talerz jest zdaje sie z akrylu .

 

Zdaje sie Łukasz, że masz racje.

 

Natomiast cene to oni chyba sobie ustalają po to żeby tylko nie kupić :yahoo:

 

 

tak samo jak audio-extasa :biglol: :biglol:

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo drogie.

Odnoszę wrażenie, że producenci doszli do wniosku, że gramofony dziś kupują tylko audiofile, więc można a nawet trzeba ich konkretnie łupić. W cenie poniżej dwóch tysięcy jest spory wybór sprzętu, ale wszystko to raczej plastikowe drapaki. Ceny porządnych sprzętów kręcą się wokół dychy:-( W takiej sytuacji odrestaurowanie porządnej 30-letniej konstrukcji to najtańsze i najlepsze rozwiązanie.

 

 

Problem jest tez taki ze kiedys każdy w domu miał gramofon czyli mozna sobie wyobrazic na jaką skale były one produkowane . Dzisiaj to jest produkt niszowy dla garstki zapaleńców , produkowany przez maleńkie firmy i stad te ceny ;)

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo drogie.

Odnoszę wrażenie, że producenci doszli do wniosku, że gramofony dziś kupują tylko audiofile, więc można a nawet trzeba ich konkretnie łupić. W cenie poniżej dwóch tysięcy jest spory wybór sprzętu, ale wszystko to raczej plastikowe drapaki. Ceny porządnych sprzętów kręcą się wokół dychy:-( W takiej sytuacji odrestaurowanie porządnej 30-letniej konstrukcji to najtańsze i najlepsze rozwiązanie.

 

 

Problem jest tez taki ze kiedys każdy w domu miał gramofon czyli mozna sobie wyobrazic na jaką skale były one produkowane . Dzisiaj to jest produkt niszowy dla garstki zapaleńców , produkowany przez maleńkie firmy i stad te ceny ;)

 

kupowanie nowych Thorensów, = wpłacanie na konto audio extasa :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze państwa o uwagę. Thorens td 160 HD za 10 tys zl w środu wygląda tak

Coś mi to przypomina ;)

 

 

Sreberka grają! Wymieniajcie koniecznie, nawet na moim sprzęcie słychać różnicę. Detal miażdży! a podobno 30h muszą pograć, żeby się wygrzać :o

 

i jak się kuźwa wszystko równo kręci! W końcu hahaha :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:

 

To jest taka sama konstrukcja jak TD 160 sprzed 30 lat z tym ze w nowym talerz jest zdaje sie z akrylu .

Dokładnie, ma też wygłuszoną górną i dolną płytę (dolna była już zresztą wygłuszona w 160 Super, korkiem, tak jak u mnie ;):P ) i zmienione łożysko na jakieś solidniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze państwa o uwagę. Thorens td 160 HD za 10 tys zl w środu wygląda tak

Coś mi to przypomina ;)

 

 

Sreberka grają! Wymieniajcie koniecznie, nawet na moim sprzęcie słychać różnicę. Detal miażdży! a podobno 30h muszą pograć, żeby się wygrzać :o

 

i jak się kuźwa wszystko równo kręci! W końcu hahaha :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:

 

To jest taka sama konstrukcja jak TD 160 sprzed 30 lat z tym ze w nowym talerz jest zdaje sie z akrylu .

Dokładnie, ma też wygłuszoną górną i dolną płytę (dolna była już zresztą wygłuszona w 160 Super, korkiem, tak jak u mnie ;):P ) i zmienione łożysko na jakieś solidniejsze

 

Dobra Bartek fajnie.

 

Mam do Ciebie teraz prośbe. Zrób foto ile wystaje tego kabla od gramofonu do preampa.

 

Wstępny plan z Piotrkiem jest taki że kupujemy 150cm kabla i dzielimy na pół.

 

Jeśli będzie za mało wystawało to każdy z nas bierze po metrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szuszu, wystaje 40-45cm, więcej nie ma szans! 50cm ma standardowa wiązka ramienia - do tych blaszek, trzeba doliczyć te kilka cm od blaszek do "wyjścia". Da się jeszcze te 5cm więcej niż ja mam wyciągnąć, ja miałem tylko takie 40cm oploty ;)

 

Taka ciekawostka, po obliczeniach ramię odchudziło się o jakieś 3,5g, głównie z końca dźwigni - headshella i okolic, przeciwwaga jest teraz bardzo mało odsunięta(około 5mm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jabar, Ten sprzęt Tandberga też od kumpla? Ciekawe co on tam jeszcze ma...

za wiele nie ma :)

u mnie już stoją - oprócz kaseciaka:

tandberg_3011-01.jpg

 

IMG_6496_zpsbcd4865e.jpg

i testuje się to:

revox-b77_1.jpg

a odsłuch na monitorach Bang Olufsen (coś zdryfowałem do Skandynawii :) )

beovoxs120aaa.jpg

 

i te popierdółki grają nie gorzej od IQ (może nawet lepiej ) - tylko są trochę kłopotliwe w ustawieniu - grają bardzo fajnie - ale trzeba je dobrze ustawić w stosunku do słuchacza.

Edytowane przez Jabar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

i testuje się to:

revox-b77_1.jpg

 

 

Fajny ten klamot ... Revoxy to były zdaje sie juz Hi End -owe konstrukcje . Ja raczej nie zamierzam pójść w szpulowce ;)

 

Masz nagrane taśmy czy zgrywasz z vinyla ?

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i te popierdółki grają nie gorzej od IQ (może nawet lepiej ) - tylko są trochę kłopotliwe w ustawieniu - grają bardzo fajnie - ale trzeba je dobrze ustawić w stosunku do słuchacza.

 

te beovox' y zbierają dobre opinie

 

Są to jedne z najlepszych głośników jakie wypuścił na rynek B&O - moim zdaniem późniejsze metalowe konstrukcje niestety nie dają takiego efektu jak klasyczna drewniana obudowa.

 

 

http://archiwumalleg...-560337267.html

 

nie tak dawno Piotrek sprzedawal inne konstrukcje BO Vintage

 

u mnie już stoją - oprócz kaseciaka

 

Fajnie by bylo gdybyś cały zestaw Tandberga złożył: pre plus end, CD, Tuner i kaseciak o ile pozostałe komponenty były w produkcji.

 

Po za tym Jabar jeśli nie masz jeszcze kaseciaka zwróć uwage na wcześniej wspomniany NAKAMICHI DRAGON o ile finanse na to pozwolą

 

http://www.ebay.com/...=item3a86478e59

 

ponoć to najlepszy kaseciak dopuszczony do użytku komercyjnego :rolleyes:

 

 

 

 

 

 

Łukasz jeżeli chodzi o cene michi:

 

Kiedyś pewien holender wystawiał cały komplet MICHI: PRE, END, TUNER, CD za 2 tys euro.

 

W jego opisie było coś wspomniane że wtedy kiedy kupował sprzęt kosztował 18 000 guldenów

 

według kalkulatora walutowego

 

http://pl.coinmill.c....html#NLG=18000

 

18 tys Guldenów = 34 097.11zł

 

To Cena za nowy Zestaw Michi w latach 90 za pre, end, cd oraz Tuner.

 

 

Nie jestem pewien tych danych i mogę sie mylić...!

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dragon za drogi :(

ale kaseciak T. już jest i daje radę - dobra taśma Me lub Chr i młóci jak CDek lub winyl.

 

To samo z revoxem - co cenniejsze winyle zgrywam i przy predkosci 7,1/2 ciezko odróżnić od oryginału, a czasami wręcz wydaje się lepszy dźwięk (bardziej plastyczny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale kaseciak T. już jest i daje radę - dobra taśma Me lub Chr i młóci jak CDek lub winyl.

Zgadza sie.

 

 

 

 

Jabar ze swoim Tandbergiem na prowadzeniu :yahoo:

 

Panowie nie zostajemy w tyle :biglol: :biglol:

 

Jeżeli wszystko dobrze pójdzie niebawem i u mnie pojawi sie MICHI, kwestia kilku dni. B)

 

Łukasz jak sprawa z Arie? Załatwione ? :yahoo:

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe,Conga,czyli mój nr.1 na naszej liście ;)

 

wcale mnie to nie dziwi..

 

Piotrek kupił

http://www.marktplaats.nl/a/audio-tv-en-foto/platenspelers-en-pick-ups/m733862653-thorens-td125-mk1-en-sme-3009-1-met-denon-301dl-vdhul.html?c=8c285449651fa109c354bbabe740c1b&previousPage=lr

 

thorens td 125 ponoć lepszy od 160 :yahoo:

 

$(KGrHqJ,!rIFJZcKigYsBSY5kVsIww~~60_85.JPG

 

Piotrek ma w tej chwili do sprzedania td 160 z wkładką SHURE M95 HI-TRACK

 

Panowie do wzięcia za 200euro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To wyższy model od TD 160 ... Ponoć trzeb uważać na zawieszenie ktore bywa bardzo kłopotliwe w ustawieniu/ naprawie :idea:

 

Ja będę robił teraz TD 318 ... Wkładka pójdzie albo MC Audiotechnica OC9 albo MM Ortofon Bronze , w zależności która bedzie lepiej sie sprawowała na ramieniu SME 3009 II .

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wyższy model od TD 160 ... Ponoć trzeb uważać na zawieszenie ktore bywa bardzo kłopotliwe w ustawieniu/ naprawie :idea:

 

Zgadza się. Kupił go za pare groszy z ramieniem SME.

 

Jedzie po niego w sobote i po mojego preampa Michi, ale jeszcze nic na 100% nie jest potwierdzone...

 

Ja będę robił teraz TD 318

Łukasz skąd masz 318? Gdzie kupiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę robił teraz TD 318 ...
to rób, chętnie poobserwuje i swojego zmodzę :)

 

jak byście chcieli dobry oldskoolowy sprzęt to ten mój kolega ma tego trochę w Warszawie (ale Tandberga już chyba nie uświaczy się u niego w magazynie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ak byście chcieli dobry oldskoolowy sprzęt to ten mój kolega ma tego trochę w Warszawie (ale Tandberga już chyba nie uświaczy się u niego w magazynie)

 

na tą chwile potrzebuje jakąś porządna wkładkę najlepiej SHURE, oraz ramię SME 3009 ale to w późniejszym terminie - grudzień

 

Klocków nie zmieniam lece teraz w michi B) chyba że ma końcówkę - end RHB - 10

 

ma gdzieś liste sprzętu? z Tandbergiem było wszędzie ciężko, allegro, marktplatz, ebay

 

 

 

Łukasz mam do Ciebie prośbe, Zrób taki test:

 

W monoblocku RB na tyle przełącz z stereo na brigded mono i przetestuj...

 

PW

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...