Skocz do zawartości

Problem


CracowDragon

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do wszystkich uzytkownikow Subaru!! Jestem szczesliwym posiadaczem Imprezy 1.8 kombi, ale mam problem....mianowicie wlacza mi sie kontrolka "ANTILOCK BRAKE(!)"....kiedy?? przy wprowadzeniu samochodu w boczny poslizg....zecz jasna :D :wink: wie ktos moze co to oznacza??

 

 

 

pozdr. poslizg`us maniak`us :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ratorosl W.Bieli (nie myle sie, mam nadzieje) :) . Zadaniem systemu Antilock Brake jest nie dopuszczenie do poslizgu. Gdy auto wejdzie w poslizg to wtedy ten system w odpowiedni sposob blokuje kola nie dopuszczajac do dalszego poslizgu. Mniej wiecej tak to wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Antilock Brake to nic innego jak ABS. Zastanawia mnie tylko dlaczego zapala sie tylko i wylacznie przy bocznym poslizgu. W poprzednich samochodach (innej marki) kontrolka mi sie swiecila w momencie uszkodzenia czujnika - tylko, ze swiecila sie w sposob ciagly. Moze Subaru ma inaczej - ale w takim razie sprobuj hamowac ostro (na prostej i mokrej nawierchni) i czekac czy bedziesz mial "kopanie" w pedale hamulca i czy ta kontrolka sie swieci. Jezeli tak to mozliwe, ze taki urok tego systemu w Subaru - jesli nie - coz - pytanie chyba do ASO.

Pozdrawiam

Szymon

P.S. Witam na forum :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prostej wystepuje "kopanie" czyli ABS dziala ale kontrolka sie nie zaswiece, ale po wyjsciu z bocznego poslizgu kontrolka sie swieci do momentu zgaszenia silnika.

 

 

 

555 jaka rosl...?? W.Bielai...tak i pochwale sie, ze przeroslem mame, tate, wiedz zostala mi tylko wiosna....?? jakos tak to szlo... :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...