Skocz do zawartości

Berlin samochodem - pytanie


Mikad

Rekomendowane odpowiedzi

Atakuje za tydzień Berlin autem. Stąd pytanie: jak wygląda sprawa z zakupem naklejek ekologicznych w sobotę, w okolicach autostrady z granicy? Samochód, którym jadę ma niecałe pół roku i pewnie spełnia wszystkie najwyższe normy, więc sprawa z wszelkimi badaniami powinna być prosta: mam nadzieję tylko, że da się to zrobić w sobotę - inaczej czeka mnie hotel poza "strefą" i metro :wink:

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym normalnie wjechał do Berlina i kupił w ADACu. W sobotę pracuje filia na Alexanderstraße 1 10178 Berlin w godzinach 10-15. Jak Twoje auto nie stawia zasłony dymnej to spokojnie zaparkujesz i kupisz naklejkę. Po drodze ze Świecka są chyba tylko dwie stacje i nie wiem czy sprzedają one naklejki.

A pomysł z parkowaniem poza strefą nie jest taki głupi: zależy co masz do załatwienia i gdzie. Bo dzienny bilet na całą komunikację to tylko 6 EURO i na pewno będzie szybciej niż autem tym bardziej, że centrum dość mocno rozkopane jest a i miejsc do parkowania zbyt wiele nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym większośc miejsc parkingowych jest płatna.

Czasem warto ( jak jest długi postój ) nie płacić i dostać mandat w wysokości 5 EURO :mrgreen:

Dostałem taką radę od mieszkańców Berlina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoadRunner, dzięki 8) Słyszałem, że można kupić te naklejki też w salonach samochodowych - kilka powinno się znaleźć po drodze. Prawda to?

Co do parkowania w i poza strefą - w mieście spędzę dwa dni, na zwiedzaniu. Trochę nie chce mi się ani targać z walizką metrem od samochodu do hotelu w centrum, ani tracić czasu na dojazd metrem z hotelu poza centrum do miejsc, które chce pozwiedzać: dlatego też zdobycie naklejki byłoby przyjemne. Parking w śródmieściu pewnie byłby hotelowy, ale dziękuję też za radę EVANA :twisted: Gorzej tylko, jak się natnę i auto mi odholują... poza wszelkie strefy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz gdzie będziesz to Ci podrzucę parę miejsc które są zazwyczaj wolne i za friko. Forek mój tam stoi zazwyczaj i nic się nie dzieje :)

Co do salonów to zawsze coś się znajdzie, aczkolwiek trzeba wcześniej wiedzieć gdzie chce się jechać bo w okolicach Ringu jest dużo osłon dźwiękoszczelnych czy tunelów i tak z drogi średnio widać. Musisz wiedzieć, który zjazd wybrać.

Normalnie to bym Ci kupił naklejkę, ale pojutrze jadę na 2tygodniowy urlop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Ja byłem 4 dni , dostałem 2 mandaty bo tam szybko działają i wystarczy chwila nieuwagi i już jest bilecik za wycieraczką.

Nie popieram oczywiście takiego działania ale nie ma sie co stresować , że Ci auto odholują czy, że zapłacisz jakies wielkie kwoty za mandat :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem parę razy i żadnych naklejek nie kupowałem - bardziej z niewiedzy niż chęci oszczędzenia. parkometrów też nie płaciłem i poruszałem się po całym centrum. nic nie przyjemnego mi się nie przytrafiło w związku z tym więc nie wiem jak tam te ich służby działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry Niemiec nie jest zły, po 1 dniu postoju na pewno nie odholują.

Przy Unter den Linden pewnie nie zaparkujesz ale w pobliżu na pewno się gdzieś wciśniesz.

Plakietkę za "jedyne"100 polskich złotych kupisz z dostawą do domu na www.umweltzone.pl więcej info i taniej na http://oldsite.berlin-polska.eu/plakietka-ekologiczna/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naklejke kupilem za 6,90E w niemczech. Jakies 2 lata temu 6,50E. Mozesz je kupic w byle naprawie samochodowej gdzies w drodze do Berlina. Spytaj na stacji benzynowej o nie. W soboty beda otwarte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QK, dzięki 8)

 

RoadRunner, dzięki również. Hotel mam na Bleibtreustrasse: niby parking hotelowy jest, ale wiadomo, jak bywa - znasz więc może jakieś miejscówki w pobliżu, gdzie można się postawić? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...