Skocz do zawartości

Pedał sprzęgła?


sebi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do Forumowiczów. Kilka dni temu parkując Subaraka, pedał sprzęgła został mniej więcej w połowie odległości od stanu "normalnego". Podniosłem go do góry stopą i przy ponownym wciśnięciu znowu został pośrodku.

Co może być przyczyną takiego stanu? Co powinieniem sprawdzić w pierwszej kolejności?

Z góry dziękuje za porady. Pacjent to SI GT`00.

Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa sprzęgła i wysprzęglik. Klasyka. Obadaj, która z tych 2 rzeczy będzie do wymiany ;)

 

Dzięki - podejrzewałem, że tak to się skończy? To teraz trudniejsze pytanie - jak to sprawdzić? Uwaga totalnie nie znam się mechanice.

 

Dodatkowo: czy jestem w stanie wymienić te elementy (lub element) sam? Nie chce mi się wzywać lawety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sebi, u mnie na pierwszy strzał poszła pompa bo sprzęgło po tym jak samochód postał wracało do normy. Mechanik stwierdził, że to ewidentnie wina pompy. Wymieniliśmy i teraz jest super. U Ciebie może być też wysprzęglik jeśli po ostygnięciu pedał nie wraca do góry. Ale może ktoś mądry zaraz się wypowie dokładniej ;)

 

Wymiana pompy trudna nie jest, trzeba m.in. zdjąć intercooler - ja pojechałem do mechanika ;). Potem trzeba dobrze odpowietrzyć układ. Wysprzęglik to już nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Forumowiczów. Kilka dni temu parkując Subaraka, pedał sprzęgła został mniej więcej w połowie odległości od stanu "normalnego". Podniosłem go do góry stopą i przy ponownym wciśnięciu znowu został pośrodku.

Co może być przyczyną takiego stanu? Co powinieniem sprawdzić w pierwszej kolejności?

Z góry dziękuje za porady. Pacjent to SI GT`00.

Sebastian

 

 

Miałem podobnie rok temu. Na dzień dobry wymieniłem płyn w układzie i jest spokój.

 

Wiem, że niedługo będzie trzeba wymienić pompę ale skoro po wymianie płynu przez rok problem się nie powtórzył... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie rok temu. Na dzień dobry wymieniłem płyn w układzie i jest spokój.

 

Zacznę też od tego a jeśli to nie pomoże to mam rozbitego poprzedniego GTka więc będę przekładał co się da.

 

Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj poszedłem do garażu, uruchomiłem i wszystko wróciło do normy? Rozmawiałem z poprzednim właścicielem i miał identyczny przypadek, upał, korek i podobna sytuacja.

 

Zresztą jesteśmy umówieni na czwartek w innej sprawie i przy okazji rzuci okiem co i jak.

 

Domyślam się, że sytuacja może się powtórzyć więc wizyta u mechanika będzie konieczna w najbliższym czasie.

 

Od wypadku poprzednim GT minęło kilka ładnych miesięcy i udało mi się kilka złociszy odłożyć więc wracam do dawnych nawyków comiesięcznego wydawania kasy na naprawy/modyfikacje/niepotrzebne gadżety do samochodu itd. :twisted:

 

Pzdr

Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sebi, czyli z tym pedalem nic nie bedziesz robic zostawiasz tak jak jest? Oby wiecej sie nie przytrafilo!

 

Samochód wyląduje u mechanika to na pewno! Wolę wymienić i być w miare pewnym, że przez dłuższy czas będzie działać bezawaryjnie.

Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód wyląduje u mechanika to na pewno! Wolę wymienić i być w miare pewnym, że przez dłuższy czas będzie działać bezawaryjnie.

Sebastian

 

No to własnie o to chodzi. Po co sie stresowac ze moze cos nie działac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odkopię temat. Czy udało się już jednoznacznie określić co było przyczyną? U mnie pojawił się ten sam problem. Przy ostrzejszej jeździe pedał sprzęgła wpada w podłogę (czy raczej nie wraca) ale jak samochód trochę ostygnie to sytuacja wraca do normy. Tak jak pisaliście, wszystko wskazuje na pompę lub wysprzęglik. Można do samemu sprawdzić? Czy też trzeba wymieniać po kolei i zobaczyć czy się poprawiło?

 

Druga sprawa to czy jest gdzieś dokładna instrukcja jak to wymontować/zamontować? Myślę, że sobie sam poradzę ale wolałbym wiedzieć czy nie ma tam jakichś "haczyków":)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ciekawie potoczyły się sprawy. Oddałem samochód do mechanika i wymieniłem bardzo dużo rzeczy (no trzeba było i tyle). Zawiozłem również wysprzęglik, aby za jednym razem wszystko zrobić. Od tamtej pory (chyba 1,5 roku) jest ok. Czasami pedał "miękł" w gorące dni/ korki, ale zdarzyło mi się to chyba 2-3 razy.

 

Jakiś tydzień temu znalazłem pod fotelem kierowcy nierozpakowane pudełko, jaki byłem zaskoczony jak znalazłem w środku nowiutki wysprzęglik :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie wymienili? hmm... oby było to niedopatrzenie a nie celowe działanie choć w tym wypadku dziwiłoby pozostawienie nowego pod fotelem:) W moim wypadku chciałbym to zrobić tak, żeby w ogóle się nie zdarzało bo na co dzień nie ma problemu ale jak pokazał ostatni wypad na pojeżdżawkę, wystarczyło kilka przejazdów i już było po imprezie:/

 

Po rozmowie z serwisem zasugerowali żeby najpierw wymienić płyn i zobaczyć. Możliwe, że nałapał wilgoci i pod wpływem temperatury na tyle zmienia parametry, że przestaje to działać. W sumie najmniejszy koszt a przy wymianie pompy i tak bym to pewnie zrobił.

 

No to teraz pytanie o procedurę wymiany płynu, może ktoś podpowiedzieć? przejrzałem na szybko service manual ale nie trafiłem na to.

Edytowane przez Roque
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebne sa do tego dwie osoby. Jedna wciska pedal sprzegla i gdy jest w podlodze to druga odkreca odpowietrznik przy silowniku i tak kilka razy. Dolewasz plynu do zbiorniczka i jeszcze kilka razy ta czynnosc nalezy powtorzyc az nie bedzie czuc skoku jalowego na pedale sprzegla :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...