Skocz do zawartości

BRAK CENTRALNEGO ZAMKA W TYLNYCH DRWIACH


rokfor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od jakiegoś czasu nie działa mi centralny zamek w tylnich drzwiach. Dodam że oba przestały działać jednocześnie.. Czy komuś przydażyło sie coś takiego i wie jak to naprawić.? Nie wydaje mi się żeby poszły dwa siłowniki jednocześnie..

(Bezpieczniki całe oczewiście:) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podałeś MY auta, więc na przykładzie IV generacji, gdzie ta userka jest dość typowa odpowiem :lol:

Uszkodzeniu uległy zapewne silnikczki w zamkach, zamki są "nierozbieralne" ale jak chcesz zaoszczędzić i nie wymieniać całości to trzeba rozebrać i skleić :) . Silniczki padaja i nie są w stanie obracać ślimaka. i to że cały tył padł naraz też nie jest czymś dziwnym, czesto tak się dzięje. Koszt samego silniczka nie jest wygórowany ale jest trochę roboty.Jeżeli będziesz szukał całego zamka to uwaga na używki, bo mają różne wtyczki.

 

INFO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podałeś MY auta, więc na przykładzie IV generacji, gdzie ta userka jest dość typowa odpowiem :lol:

Uszkodzeniu uległy zapewne silnikczki w zamkach, zamki są "nierozbieralne" ale jak chcesz zaoszczędzić i nie wymieniać całości to trzeba rozebrać i skleić :) . Silniczki padaja i nie są w stanie obracać ślimaka. i to że cały tył padł naraz też nie jest czymś dziwnym, czesto tak się dzięje. Koszt samego silniczka nie jest wygórowany ale jest trochę roboty.Jeżeli będziesz szukał całego zamka to uwaga na używki, bo mają różne wtyczki.

 

INFO

 

zgadzam się, mi tez już padły silniczki i wymieniałem je, pisałem też już że silniczki są takie same w zamkach-rozbieralnych- np od toyoty rav4 i można sobie podmienić :) w 1 zamku od ravki są 2 silniczki więc 1 zamek starcza na 2 drzwi subarakowe ;)

 

btw aktualnie też mi jedne drzwi nie dzałają :P

 

-- 21 cze 2012, o 23:42 --

 

nie zmienia postaci rzeczy że mam subaru oraz saaba i wole to drugie :) A subaraki ze świateł i tak nie mają czego szukac chyba ze sti 300km :)

 

uuuu Panie to My Ci tu o silniczkach piszemy, a Ty TU takie rzeczy wypisujesz:!: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to poszukam czegos od może toyoty rav4. Ale i tak musze zdjąc boczki żeby zobaczyć jak to wygląda?

 

 

Subaru też lubię, ale obecnie nie wzbudze we mnie nic szczególnego, zwłaszcza nowe modele...

Takie wszystko na jedno kopyto podobne do toyoty.

Nie ma to jak stare legacy, i GT-ki :)

A saab to saab poprostu go lubię i przyjemniej się nim jeździ, to oczewiście moja subiektywna ocena, ale przynajmniej opinia nie wyssana z palca :)

W sensie bezawaryjności oba subaraki sprawuja się bdb wiec to czego od nich oczekuję od momentu zakupu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może wkleić fotę silniczka?

 

A najlepiej jakby komuś się chciało wysłać mi cały zepsuty zamek za małą opłatą (np ten który był dawcą). => PW

 

Zamka Subaru jeszcze nie widziałem, ale codziennie oglądam inne;) Może uda się znaleźć innych dawców. Chyba tylko tak mogę Wam pomóc.

 

P.S. Części zamiennych nie posiadam :!: :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może wkleić fotę silniczka?

 

A najlepiej jakby komuś się chciało wysłać mi cały zepsuty zamek za małą opłatą (np ten który był dawcą). => PW

 

Zamka Subaru jeszcze nie widziałem, ale codziennie oglądam inne;) Może uda się znaleźć innych dawców. Chyba tylko tak mogę Wam pomóc.

 

P.S. Części zamiennych nie posiadam :!: :twisted:

 

 

Proszę bardzo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniczki z czarnych zamków do Subaru (od angola przypuszczam) nie pasują do tych białych, przerabiałam temat :wink:

 

 

A wlasnie_ sa dwie wersje zamkow biale jak na foto i czarne więc trzeba to najpierw ogarnac- to co ja pisze dotyczy bialych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra wiadomość jest taka, że taki silniczek występuje w każdym zamku elektrycznym.

 

Zła taka, że i tak nic z tym nie zrobimy gdyż:

 

1. Miejsce podpięcia styków jest inne, co nie jest dużym problemem,

 

2. W moich aplikacjach silniczki mają zagniatane zębatki / ślimaki więc ich podmiana jest raczej niewykonalna dla zwykłego użytkownika.

 

Słowem niestety. Dla upartych może jakimś przypadkiem zamek z G klasy :twisted: Ale nie ma pewności czy ślimak podejdzie, a pewnie taki zamek tani nie jest:]

 

A angliku zazwyczaj są 2 silniki, jeden odpowiada za Centralny, drugi za tak zwany Double/dead lock.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zła taka, że i tak nic z tym nie zrobimy

Zbigniew,

 

drZ temat już dawno ogarnął i napisał o tym /link w drugim poście 18 cze 2012, o 09:53 / , zamek można rozebrać, wymienić silniczek np.od Ravki i skleić obudowę. Jeżeli chodzi o całe zamki do gotowej podmianki w wersji EU to "czarne" plug and play nie podchodzą , zaś białe jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porządku, szukałem alternatywy dla Ravki w znanych mi konstrukcjach.

 

Bo zapewne byłyby dużo tańsze.

 

Ba nawet wczoraj znalazłem coś podobnego. Problem polega na tym że nie mam bladego pojęcia z jakiego to samochodu, prócz tego że amerykański General Motors :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porządku, szukałem alternatywy dla Ravki w znanych mi konstrukcjach.

 

Bo zapewne byłyby dużo tańsze.

 

Ba nawet wczoraj znalazłem coś podobnego. Problem polega na tym że nie mam bladego pojęcia z jakiego to samochodu, prócz tego że amerykański General Motors :evil:

 

 

Ja pewnosci nie mam, ale zdaje mi się ze z wiekszosci japonczykow silniczki pasuja, jeśli slimak się rozni to mozna go przelozyc z zepsutego silniczka i tyle.

Ravka jest o tyle dobra ze ma 2 silniczki więc jeden zamek starcza na 2 subarakowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...