Skocz do zawartości

Miejsce na CB radio w OBK 2009+


spawalniczy

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, teraz jest nowy, fajny model Layette Venus:

 

1_8557cc4cc7f5.jpg

 

do tego jest przedłużka do gruszki. Radyjko można spokojnie podłączyć w schowku, w bagażniku czy pod siedzeniem. Minusem jest tylko, że jest trochę gorsze sterowanie przyciskami niż pokrętłem, ale to pewnie kwestia przywyczajenia. Kolega takie ma i sobie chwali.

 

Ja sprzedałem swojego porzedniego Obk z zabudową pod zapalniczką, w obecnym aucie już mi się nie chce rzeźbić i kupuje właśnie Venus :)

Edytowane przez sherif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nie mam teraz dostępu do OBK, z tego, co pamiętam wystarczyło pociągnąć mocno do tyłu całą osłonę. robiłem instalację ponad 2 lata temu, więc mogłem coś pokręcić. W weekend postaram się zweryfikować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przeprowadziłem demontaż próbny. Tylna obudowa odpina się od reszty bez najmniejszego problemu.

 

Usiądź na tylnym siedzeniu i złap obudowę na wysokości wnęki schowka, najlepiej wkładając kciuki do wnęki. Ciągnij obudowę do tyłu. Gotowe. Masz dostęp do właściwego schowka.

post-4051-1415114264,9427_thumb.jpg

post-4051-1415114337,0978_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z każdej strony są chyba po 2 zatrzaski, ale nie ma do nich dostępu. U mnie wystarczy pociągnąć tylny panel i się wypina. I nie trzeba dużej siły. Może coś zmienili w międzyczasie w konstrukcji? Mój OBK jest wyprodukowany w okolicach marca 2012.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj jest z początku 2014. Spróbuje jutro zatem pociągnąć bardziej za boki, żeby zatrzaski puściły. Musi być jakiś sposób, żeby to zdjąć. Spróbuje płaskim śrubokrętem/nożem podważyć.

 

ps. Nie chce mocno szarpać, żeby nie połamać. Dobrze, że jeszcze temperatura pow. 0 to plastiki nie są kruche:)


Po kolejnym podejściu udało sie!! trzeba ciągnąć pod kątem ok 60st (lub raczej w górę) a ja ciągnąłem do tyłu:) Dobrze, że nic nie urwałem. 

 

Teraz mały otworek na kabel jak u Ciebie i będzie ok. Nie obawiałeś się ze serwis może mieć ale do takiej ingerencji i ew zastrzeżenia do gwarancji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do  samego  radia   to polecam  mało znaną   markę   ROAD BLUES  Apollo1.

Dziś  zrobiłem   montaż  w OBK MY07.

Centralka  siedzi  w bagażniku a z  podłokietnika  wychodzi  tylko  gruszka  ze sterowaniem.

Apollo1  jako  chyba  jedyne    radio  włacza  się  samoczynnie  po  "kluczyku".

WIększość   radiotelefonów  wymaga  po  podaniu  zapłonu   włączenia   przez  uzytkownika (dla mnie  jest to  irytujące)

Niebawem  w nowym temacie przedstawię   relację  z  instalacji  radia  w OBK MY07.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...