Skocz do zawartości

Kupiłem Forka - i co teraz :D


kociou

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od ok tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem Forestera 2.0 n/a z 2006 roku.

Dzięki wnikliwej lekturze forum (i tu podziękowania i ukłony dla Was) udało mi się po 4 miesiącach poszukiwań nabyć egzemplarz który wydaje się być w całkiem przyzwoitym stanie.

przeszłość auta nie jest idealna ale za to w pełni udokumentowana, poprzedni właściciel o forka dbał co widać po książce serwisowej i ogólnym stanie auta.

Od trzech dni forek jest zagazowany (na codziennej)

 

Jednak sielanki nie ma i jest kilka rzeczy które trzeba by poprawić:

- w okolicach ok 2 tys obrotów auto potrafi lekko szarpnąć - nie jest to reguła ale zdarza się dość często, do tego na biegu jałowym pracuje nierówno - nie chodzi o pływające obroty, po prostu czuć lekkie drżenie (i widać na lewarku skrzyni biegów), po osiągnięciu 1000rpm drgania ustają. Ja obstawiam niedomaganie świec, przewodów WN ew. brudną przepływkę. Świece wymieniam jutro, na przepływkę tak czy inaczej zerknę w okolicach weekendu ale nigdzie nie mogę znaleźć przewodów WN - i tu pytanie do Was - jakie byście polecili, gdzie można je w stolycy znaleźć. Dodam że problem występuje bez względu na rodzaj paliwa.

- szumy, gwizdy... o ile sprawę regulacji bocznych szyb ogarniam to - głównie na mokrym - mam wrażenie że klapa bagażnika jest otwarta - naczytałem sie tu i na kresce o "znakomitym" wygłuszeniu forka, jednak rzeczywistość trochę mnie zaskoczyła - czy ktoś uporał się może z tym problemem? co można na to poradzić?

- lewy nawiew (przy drzwiach kierowcy) lekko niedomaga - nie wszystkie żeberka się przekręcają - jak go wyciągnąć?

- lampka sufitowa - gdzie podważyć żeby wyjąć :) muszę zmienić żarówkę :D

 

I to o dziwo wszystko.. poza tym auto śmiga aż miło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Od ok tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem Forestera 2.0 n/a z 2006 roku.

 

 

- lampka sufitowa - gdzie podważyć żeby wyjąć :) muszę zmienić żarówkę :D

 

I to o dziwo wszystko.. poza tym auto śmiga aż miło :D

 

 

podważ szkło w jednej strony i wyskoczy :roll:

 

jednak rzeczywistość trochę mnie zaskoczyła

 

nie raz jeszcze Cię zaskoczy 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kociou, zapodaj przebieg forka. To może dużo dać przy ewentualnym diagnozowaniu objawów.

Kiedy miałeś reg. zaworów? Pytam, bo też miałem takie drganie na wolnych, i reg. zaworów je wyeliminowała.

 

-- Cz kwi 26, 2012 12:34 am --

 

no nie...., znów dodaje :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kociouPytam, bo też miałem takie drganie na wolnych, i reg. zaworów je wyeliminowała.

 

Dzięki @suberet tego nie brałem pod uwagę

 

przebieg ok 170 kkm, poprzednia regulacja przy 105kkm.

U mnie regulacja wiąże się z wyciąganiem silnika więc zdecydowanie zanim do tego przystąpię sprawdzę czy to nie problemy z prądem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...