Skocz do zawartości

IMPREZA 2.0 RC


KratekPL

Rekomendowane odpowiedzi

wiem, przeczytany już ;) wystąpiło to po tankowaniu gazu, zrobiłem 100km, troche przegoniłem go i już jest znacznie lepiej! Jakieś wskazówki dotyczące czyszczenia przepustnicy bardzo mile widziane. Czyli generalnie problem sam powinien przejść z czasem czy bez czyszczenia się nie obejdzie? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, przeczytany już ;) wystąpiło to po tankowaniu gazu, zrobiłem 100km, troche przegoniłem go i już jest znacznie lepiej! Jakieś wskazówki dotyczące czyszczenia przepustnicy bardzo mile widziane. Czyli generalnie problem sam powinien przejść z czasem czy bez czyszczenia się nie obejdzie? Pozdrawiam

 

Witam.

 

problem znany i powracający.

 

jedynym skutecznym środkiem zmniejszającym częstotliwość występowania w/w zjawisk jest zmiana oprogramowania w ASO ( lub u kogoś dysponującego odpowiednim sprzętem)

tankowanie Vervy lub innego premium paliwa daje efekt placebo.

czyszczenie przepustnicy ( oczywiście zawsze warto to zrobić) + reset kompa - efekt na 500-2500km.

wszystkie opcje przećwiczyłem na wszelkie sposoby.

 

czyszczenie przepustnicy + reset kompa + update softu - problem nie wrócił od 20000km.

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tankowanie Vervy lub innego premium paliwa daje efekt placebo.

 

Nie zawsze, bez zmiany softu również przynosi efekt, ale dyskusję proponuję przenieść do istniejącego już wątku.

 

vide:

 

viewtopic.php?f=26&t=134216&start=250&hilit=d%C5%82awienie+N%2FA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tankowanie Vervy lub innego premium paliwa daje efekt placebo

 

To samo niestety można powiedziec o samej zmianie softu... Gdyby to było aż tak proste, każdy by go zmienił i nie byłoby w ogóle tematu.

Opcja full serwis, czyli wszystkie wymienione wyżej czynności są po prostu na to recepta i chyba trzeba sie pogodzić z faktem, ze taka uroda tego silnika. Jeśli u mnie problem powróci, to znowu reset, przepustnica i spokój.

A paliwo premium na pewno pomaga.

 

Aha, w jednym z ASO polecali tez zalać jakis magiczny roztwór w celu przeczyszczenia wtryskow. Na pytanie czy pomoże odpowiedz była: pewnie nie, ale tez nie zaszkodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mogę znaleźć konkretnej informacji na temat czyszczenia przepustnicy, dzwoniłem do aso koszt 180pln + wgranie ewentualnie istniejącego nowego softu 220pln. Sam gość mi powiedział że bez problemu można to zrobić samemu tylko proszę o wskazówki, co jak i gdzie, a na pewno przyda się nie tylko mi i bez pomuka się nie obejdzie ;) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kratku

 

Mnie też dławiło - w serwisie czyszczenie przepustnicy i tak jak pisze "mikeanonim" na 2500km +/- pomagało. Od czasu do czasu wlewam jakieś mikstury do wtrysków etc. (ale przychylam się do stwierdzenia o placebo). Na marginesie dodam, że u mnie ten problem ma miejsce głównie w zimie.

 

@Amstaff

 

Muszę spróbować reset&reprogram - dam znać bo moja ląduje w tym tygodniu na stole operacyjnym.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tankowanie Vervy lub innego premium paliwa daje efekt placebo.

 

Nie zawsze, bez zmiany softu również przynosi efekt, ale dyskusję proponuję przenieść do istniejącego już wątku.

 

vide:

 

viewtopic.php?f=26&t=134216&start=250&hilit=d%C5%82awienie+N%2FA

 

U mnie przyniosło efekt na kilkaset kilometrów po skończeniu premium paliwa. Poprawa była zauważalna, ale nie całkowita.

dlatego nie uważam, żeby to była recepta. Mało tego, kiedyś nawet ze dwa tysiące km po resecie kompa zaczęło się to szarpanie z powrotem właśnie na Vervie - wtedy zacząłem szukać alternatyw i usłyszałem o uaktualnieniu oprogramowania.

 

Plotki głoszą, że bez zmiany softu problem będzie nawracał dużo częściej niż bez niej. U mnie do tej pory nie wrócił, aczkolwiek słyszałem, że też się to zdarza ( ale co 10kkm, zamiast co 2-3)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...