Jump to content

Pomocy - Alufelgi VW AUDI SKODA SEAT 17 cali 5x100 ET 35

fircu
 Share

Recommended Posts

poczytaj sobie ten watek :arrow: viewtopic.php?f=21&t=144191&hilit=ATS+DTM

generalnie TAK, da sie zasotosowac te fele, tylko trzeba pamietac o odpowiednich nakretkach (sprawdz dokladnie, jakie nakretki beda pasowaly do tych felg z Seata - stozkowe czy kuliste)

ja bym tez cos zrobil z otowrem centrujacym - mozna go troszke powiekszyc i dorobic normalne pierscienie centrujace (bo dobre pierscienie 57.1 -> 56.1 to trudno zrobic)

Jeżeli to oryginalne felgi grupy VW to na 100% gniazda śrub sa półkuliste. Inna sprawa że przy szerokości 8" i ET35 to nie ma szans zmieścić się w tylnych nadkolach

Jeżeli to oryginalne felgi grupy VW to na 100% gniazda śrub sa półkuliste. Inna sprawa że przy szerokości 8" i ET35 to nie ma szans zmieścić się w tylnych nadkolach

8x17 ET38 miesci sie spokojnie, wiec i 8x17 ET35 powinno byc ok (szczegolnie z oponami 215/45)

8x17 ET38 miesci sie spokojnie, wiec i 8x17 ET35 powinno byc ok (szczegolnie z oponami 215/45)

Wg http://www.waxtum.com/auto/rechner/et.html brakuje z tyłu 4,5mm i wg mnie jest duże ryzyko że jednak będzie tarło

niejednokrotnie ludziska z wlasnego doswiadczenia juz pisaly, ze ten kalkulator niezbyt dokladny jest... :wink:

obowiązkowo musialbyś założyć 215/45 lub nawet 205/45 (byłby ładny naciąg), sprzedawałem koledze z forum 17x7,5 ET38, zakładalismy na to 215 i nic nie obciera. Ale jeśli tylko jezdzisz w 5 osób lub wiekszy bagaż to może obcierać o zagięcia błotnika, sam mam et42 i felgi 7,5 cala, opony 225/40 i przy pełnym bagażniku i 5 osobach przy ostrym zakręcie koło potrafi dotknąć błotnika (dosłownie dotknąć bo nic się z błotnikiem nie stało) ... pozdrawiam

Jeżeli tylne nadkola nie różnią się w stosunku do MY06 to przy 8x17 ET35... widziałeś co się dzieje z oponami 215/45R17... =

- przy 2-3os. jest OK

- przy 4-5os. ociera na dobiciach...

- przy 2-3os. + bagaż ociera na dobiciach...