Skocz do zawartości

Opis silnika


antikos

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie było to wałkowane milion razy lub więcej, ale cholercia albo jestem straszny leń albo jestem ślepy bo nie mogę nigdzie zlokalizować, jakiejś fajnej instrukcji do mojego samochodu wrx 2002, może ktoś poda link do takowej, fajnie jak by był opisany każdy element wraz ze zdjęciem lub coś podobnego głównie chodzi mi o silnik, co jak się nazywa, co gdzie się wlewa i za co odpowiada

Będę bardzo wdzięczny za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie do wlewania to nie ma za wiele....

 

żółty największy korek - olej silnikowy

 

żółty patyk z narysowana konewką z przodu po stronie kierowcy - miarka oleju silnikowego,

jest jeszcze miarka oleju w skrzyni, schowana po stronie pasażera,

ale jej lepiej nie dotykaj, bo jak znam życie, jak ją wyciągniesz,

to nie będziesz miał gdzie z powrotem wtyknąć... :twisted:

 

blaszany korek na takim metalowym zbiorniku po stronie pasażera - płyn chłodniczy

 

plastikowy jasny korek na plastikowym, dużym zbiorniku po stronie kierowcy - spryskiwacz... :twisted:

 

takie srebrne dziadostwo na środku bardziej w stronę szyby przedniej to intercooler,

tam nic się nie wlewa....

tamtędy latają wiatry od turbiny, a czasami i resztki śmigiełek z owej turbiny.... :mrgreen: , tzw. srebrny deszcz nawiedza Twój motor - potem nie da się raczej jeździć.... :(

 

 

 

 

pytałeś poważnie ? :shock: :shock: :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie do wlewania to nie ma za wiele....

 

żółty największy korek - olej silnikowy

 

żółty patyk z narysowana konewką z przodu po stronie kierowcy - miarka oleju silnikowego,

jest jeszcze miarka oleju w skrzyni, schowana po stronie pasażera,

ale jej lepiej nie dotykaj, bo jak znam życie, jak ją wyciągniesz,

to nie będziesz miał gdzie z powrotem wtyknąć... :twisted:

 

blaszany korek na takim metalowym zbiorniku po stronie pasażera - płyn chłodniczy

 

plastikowy jasny korek na plastikowym, dużym zbiorniku po stronie kierowcy - spryskiwacz... :twisted:

 

takie srebrne dziadostwo na środku bardziej w stronę szyby przedniej to intercooler,

tam nic się nie wlewa....

tamtędy latają wiatry od turbiny, a czasami i resztki śmigiełek z owej turbiny.... :mrgreen: , tzw. srebrny deszcz nawiedza Twój motor - potem nie da się raczej jeździć.... :(

 

 

 

 

pytałeś poważnie ? :shock: :shock: :shock:

prosie Pana ja pytałem poważnie, chodzi mi o taką fajną instrukcję gdzie będę miał kawę ławę, ten kabel do tego, ten przewód do tego, a ten jeszcze do tego, a ta złączka to jest do tego i robi to, a ten pasek to jest do alternatora a ten do wspomagania

o taki opis,

ps. wiem gdzie jest korek od oleju (dziś znalazłem znaczy Brat mi powiedział)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...