Skocz do zawartości

Wymiana oleju


rutra80

Rekomendowane odpowiedzi

Mam przejechane 109kkm, coś mi się ubzdurało że olej był wymieniany przy 97kkm no ale dzisiaj sprawdziłem i okazało się że przy 91kkm, krótko mówiąc przejechane na nim jest prawie 20kkm i się teraz martwię czy taki przebieg bardzo mógł dać w kość temu silnikowi? Olej to Total Quartz 7000 10W40. Średnie spalanie mam niewiele ponad 9l więc chyba nie można powiedzieć żebym go strasznie piłował...

Na następnej wymianie przy 120kkm mam zamiar przy okazji większego przeglądu u Carfita zrobić płukankę i zalać pełny syntetyk Motul 5W30 albo i 0W20. Chociaż z drugiej strony silnik pięknie chodzi i się trzyma na tym Totalu a "if it works, don't f*ck with it"...

Na aktualną wymianę kupiłem filtr Filter Master FMO1608 - będzie OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ssak, i nie pałowany, życia mu nie przedłużyłeś, ale i chyba nie skróciłeś za dużo :D , śpij spokojnie....

 

nie wlewałbym pełnego syntetyku, za dobrze płucze i może Ci motor powiedzieć PAPA.... :mrgreen:

 

lej, to co do tej pory, najwyżej możesz wypłukać, ale i tak najlepszy efekt daje odkręcenie miski olejowej i wypłukanie nitrem....

 

tam zbiera się największy syf w motorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż z drugiej strony silnik pięknie chodzi i się trzyma na tym Totalu a "if it works, don't f*ck with it"...

Dzisiaj "it works" na każdym markowym oleju we właściwej klasie. Ważne jest też "how long". Panuje ogólna opinia, że oleje typu Motul czy Midland są lepsze od masówki wielkich korporacji naftowych (i Castrola :mrgreen: ). Podzielam tą opinię. Mam dowody i "świadectwa" 8) innych osób, w tym mechaników od sprzętów wyczynowych. A Total to mi się akurat bardzo źle kojarzy, ale nie będę robił czrnego PR :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...