Skocz do zawartości

Tempomat nie działa - jak to ugryźć?


Yanas

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś zaobserwowałem, iż mimo włączonego przycisku tempomatu (jego podświetlenie działa) wóz nie reaguje na polecenia dawane przez "wajchę" tempomatu przy kierownicy. Wcześniej ten gadżet działał bezproblemowo i zachodzę w głowę co się mogło (nagle) stać. Jedyne, z czym, jako laik, kojarzę tą awarię to pojedyncze dziwne zachowanie deski rozdzielczej i rozdzielacza(?) w kolumnie kierownicy w czasie największych mrozów tej zimy (przez kilka minut nie działało podświetlenie deski a z kolumny kierowniczej dochodził charakterystyczny odgłos podobny do tego przy włączonych migaczach/światłach awaryjnych).

Pomożecie?

 

Pozdrawiam!

 

-- Pt kwi 20, 2012 7:43 pm --

 

Sam sobie odpowiem, może komuś się przyda na przyszłość - rozłączyła się rurka podciśnienia przy dźwigience tempomatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie wiem, oddałem wóz w ręce mechanika. Prawdopodobnie trzeba zdjąć osłonę kolumny kierowniczej, ale to tylko moje przypuszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne, z czym, jako laik, kojarzę tą awarię to pojedyncze dziwne zachowanie deski rozdzielczej i rozdzielacza(?) w kolumnie kierownicy w czasie największych mrozów tej zimy (przez kilka minut nie działało podświetlenie deski a z kolumny kierowniczej dochodził charakterystyczny odgłos podobny do tego przy włączonych migaczach/światłach awaryjnych).

To cykający przekaźnik. Zaczyna cykać, kiedy nie wystarcza mu napięcia na podtrzymanie stałego stanu zwarcia styków. Świadczy to o słabym akumulatorze, albo o kiepskim styku na którymś kablu masowym. Może też być spowodowane słabym stykiem na klemach akumulatora. W takich przypadkach powstaje zwiększony opór w tych miejscach dlatego przekaźnikowi brakuje prądu na pokonanie siły sprężynki cofającej styki przekaźnika więc przekaźnik chwilę potrzyma - wtedy wszystko działa - i zaraz puszcza, - wtedy urządzenie lub oświetlenie przygasa.

Te 3 objawy są dość powszechne przy mrozach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie po prostu na trasie z Warszawy do Gdańska wysiadł, tak po prostu. Działał cały czas i za którymś tam razem chciałam go po hamowaniu włączyć i już nie zadziałał. Normalnie przy włączeniu go paliła się kontrolka cruise set, a teraz pali się tylko cruise i nie chce działać cała reszta. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...