Skocz do zawartości

Dojazdowka


odrobina

Rekomendowane odpowiedzi

Pomozcie koledzy outbackowicze w pytaniu czy w waszych samochodach wystepowalo kolo dojazdowe? Mam w forku 225/55/17, zdaje sie ze rozmiar taki sam jak u Was i przy dluzszej wyprawie, ktora planuja wolalbym miec staly zapas. Da sie dobrac cos o tej samej srednicy?

 

Pzdr!

 

W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia i obserwacji wynika, że chyba Legacy miały dojazdówkę, a OBK pełnowymiarowe koło zapasowe,

chociaż widziałem Forestera US z 2009 z dojazdówką, myślę, że chyba nie ma schematu, tylko było to jakoś opcjonalnie...

 

możesz poszukać dojazdówki 17 cali od STI, ma większą średnicę, może podpasuje, albo zabrać mniejsze rozmiarowo koło, np. 16 cali,

ale z wyższą profilowo oponą, w necie są strony z przelicznikami, np. 225/60/16 , chyba taki byłby odpowiednikiem 225/55/17, ważna jest średnica nie szerokość opony, ze względu na napęd...

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dojazdowke 17

 

-- 8 kwi 2012, o 18:09 --

 

Wersje USA mają dojazdowki. EU Legacy i Outback nie maja zapasu Forester ma pelne kolo

 

-- 8 kwi 2012, o 18:10 --

 

dotyczy nowych modeli

 

-- 8 kwi 2012, o 18:14 --

 

 

możesz poszukać dojazdówki 17 cali od STI, ma większą średnicę, może podpasuje,

 

STI po 05 ma inny rozstaw 113,4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego trzeba sobie dokupić identyczne koło zapasowe w takim samym rozmiarze i skończy się problem

 

jak kogoś stać na 150k na nowe auto, może sobie jeszcze pozwolić na sekundę zapomnienia przy kasie i zamówić sobie nowe piąte koło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomozcie koledzy outbackowicze w pytaniu czy w waszych samochodach wystepowalo kolo dojazdowe? Mam w forku 225/55/17, zdaje sie ze rozmiar taki sam jak u Was

 

nowy OBK ma 225/60/17 ale dojazdowka jest troszke nizsza

 

 

na alezłom znajdziesz kilku handlarzy odpowiednimi dojazdówkami. Koszt. ok 400pln. Pamiętaj tylko żeby sprawdzić odpowiednią nośność opony indeks 99. Jest ona inna niż w Foresterze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

być może. tyle kosztowała nowa dojazdówka jak sprawdzałem rok temu.

Z drugiej strony 400pln to za samą nową oponę trzeba zapłacić. no i trochę więcej miejsca w bagażniku zostaje.

 

na zapas możesz kupić używaną oponę i jakąkolwiek felgę , najlepszym rozwiązaniem jest wożenie dojazdówki jak się jeździ w okolicach domu, a w daleką trasę wrzuca się normalne koło do bagażnika....

weź pod uwagę, że na dojazdówce nie możesz przejachać za dużo km, bo wybuchnie, ani nie jechać szybciej jak 80kmh....

bo też wybuchnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche uparlem sie na dojazdowke, bo byl plan zeby na dachu znalazly sie min 2szt. Zwlaszcza ze towarzyszacy mi w wyjazdach forester ma rowniez rozmiar wieksze kola 215/65/16. Dzieki za rady, bede sie rozgladal.

A masz jakiś patent na umieszczenie zapasów na dachu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na poczatek krym a pozniej albania lub kazachstan

No to chyba tym bardziej powinien być pełnorozmiarowy zapas :roll:

Dojazdówka to tylko opcja zastępcza, żeby dojechać do najbliższego serwisu, i raczej chodzi tu o standard zachodni, czyli kilkadziesiąt km po niezłej drodze. W wymienionych przez Ciebie krajach może z tym być różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pragnę przypomnieć o stałym napędzie na 4 koła co eliminuje nawet różnicę w wysokości bieżnika pomiędzy osiami, o dojazdówce nie wspomnę ,zanim mnie ktoś skarci proszę dobrze zagłębić się w temacie ja bym nigdy nie zastosował w subaru dojazdówki. Rozumiem ,że mniej miejsca potrzeba ale uszkodzenia tym spowodowane mogą być znacznie większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Panowie pragnę przypomnieć o stałym napędzie na 4 koła co eliminuje nawet różnicę w wysokości bieżnika pomiędzy osiami, o dojazdówce nie wspomnę ,zanim mnie ktoś skarci proszę dobrze zagłębić się w temacie ja bym nigdy nie zastosował w subaru dojazdówki. Rozumiem ,że mniej miejsca potrzeba ale uszkodzenia tym spowodowane mogą być znacznie większe.

 

 

NO WŁAŚNIE.! A jeśli już mamy dojazdówkę (takie mam fabryczne wyposażenie) to zakładamy ją na przednią czy tylko na tylną oś? I co - wyciągamy bezpiecznik od 4WD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4000km po dziurawych drogach, gorskich przeleczach, szutrach, plazach i skalnych kanionach .... i zadnej gumy :)

 

ffe83d9a921a11e180c9123138016265_7.jpg

 

(kola zamocowane sruba do belki plus dwa pasy i zapiecie rowerowe na zlodzieji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...