Jump to content

Jak rozłączyć napęd?

Pavulion
 Share

Recommended Posts

Witam, czy ktoś mógłby mi powiedzieć jak rozłączyć napęd w Legacy IV. Nadmienię, że posiadam skrzynię AT. Ponoć można to zrobić za pomocą bezpiecznika, ale nie wiem dokładnie którego. Proszę o pomoc z uwagi na przetestowanie napędów.

Witam, czy ktoś mógłby mi powiedzieć jak rozłączyć napęd w Legacy IV. Nadmienię, że posiadam skrzynię AT. Ponoć można to zrobić za pomocą bezpiecznika, ale nie wiem dokładnie którego. Proszę o pomoc z uwagi na przetestowanie napędów.

Witam,

Aktualnie nie posiadam takiej wiedzy, jednak na forum było już wiele takich wątków.

Dla pomocy : wpisz sobie kolego w wyszukiwarce napęd bezpiecznik w dziale Legacy.

Następnym razem polecam opcję szukaj znajduje się nad Nieprzeczytane posty.

Jesli masz jakieś pytania to smiało na PW możesz pytać :wink:

Pozdrawiam :wink:

...Pod maską w prawym nadkolu masz skrzynke FWD na bezpiecznik z tego co wyczytałem to 15A lub 20A.

Z wyczytanych informacji jest to np. do holowania auta, jedynie taka serwisowa opcja.

A coś się dzieje z napędem czy jaki masz problem z AWD?

Pavulion, pod maską silnika jest bodaj po lewej stronie niedaleko grodzi gniazdo na bezpiecznik... nie pamiętam czy 10A czy 20A. Rozłączenia napędu dokonuje się tylko do celów serwisowych (badanie napędu, jakieś holowanie - ale szczegóły masz w instrukcji). Nie powinno się tego używać do codziennej jazdy.

Dawid1, tak dobrze rozumiesz

z user manual, są w podręczniku użytkownika zwanego instrukcją obsługi :mrgreen:

A to ja takiej nie mam, ale udało mi się zdobyc service manual Legacy04na rosyjskiej stronce :D

W takim razie mam coś nie tak w pojeździe, bo właśnie testowałem na mokrej trawie i napęd jest dalej spięty, a kontrolka się nie świeci. Czy macie jakiś pomysł?

Niestety napędy mam spięte więc nici z mojego testowania. Jak będę miał więcej czasu postaram się poszukać przyczyny.

Rozpiąć można tylko napędy w wersji z MPT. Nie zrobisz tego w VTD - tam jest normalny dyfer. O typie mówi druga litera transmission type - jest na tabliczce pod maską obok amortyzatora od strony kierowcy.

• Upvote 1

Pavulion z którego roku masz auto ? MY ??

dla MY od 08 w TRANSMISSION :

2 znak :arrow:

G: Full-time AWD 5AT center differential

V: Full-time AWD AT center differential

Z: Full-time AWD AT MPT

6 znak :arrow:

C: Full-time AWD VTD 5AT

L: Full-time AWD MPT 4AT

M: Full-time AWD center differential 4AT

Oto nr transmission. TV1B7MTCAB -

czyli pewna jasność, masz centralny dyfer:

6- M - Full-time AWD VTD type 4AT

2- V -Full-time AWD AT center differential

dokładnie nawet taki sam jak mcbeth :lol: i jest tak jak on napisał.

a możesz jeszcze sprawdzić co masz na tej samej tabliczce w OPTION CODE ? zależy głównie na 3 znaku.

• Upvote 1