Skocz do zawartości

Kotrolka check engine+kontrola trakcji


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie wykazało jednorazowy błąd recylkulacji spalin. Akurat musiałem jechać do Niemiec wiec przegoniłem go po autostradzie i narazie gitara. Powiedzieli że jeśli się powtórzy to trzeba będzie coś przeczyścić. Narazie wszystko ok.

 

-- Cz mar 29, 2012 6:58 pm --

 

No to wszystko jasne.Wymiana zaworu EGR. Niestety jest dostępny tylko w magazynie centralnym w Europie i czas oczekiwania do 10dni roboczych. Najlepsze jest ze jeszcze szczelali focha o samochód zastępczy bo sam dojechałem do servisu, a nie na lawecie(SIC!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem swój EGR w ubiegłym roku. Po wymianie wykasowano błędy (same historyczne). Niestety po ok 200 km kontrolki znów się zaświeciły :(

Podjechałem do Subaru Pointa i okazało się, że znów pokazały się błędy EGR ale jako historyczne. Pousuwali a one znów po 100km się zaświeciły...

No to jak historyczne to na kiego grzyba się pokazują?

 

Obawiam się że to może być wina tego drugiego zaworu, z prawej strony silnika (patrząc od przodu samochodu).

On chyba w jakiś sposób współpracuje z EGR.

 

A stary EGR mam po serwisie. Pewnie działa. Jak coś, mogę opchnąć za małe pieniądze (nowy kosztuje ok 800zł).

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku ASO Mikołów stwierdziło

Niska wydolność katalizatora spowodowana niskiej jakości paliwem, lub jazda na zbyt niskich obrotach. Zalecenia „dzida i jeszcze raz dzida”. Toby się zgadzało gdyż Forek ostatnio był dość długo męczony na niskich obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

No aja dalej bujam się RAV4(totalna porażka!!!!) bo ASO we Wro nadal nie może ściągnąć tego zas....go zaworka. Mega porażka z tym servicem.

 

-- Pt kwi 06, 2012 6:18 pm --

 

Ja dzisiaj pożegnałem RAV4(nigdy więcej tego "samochodu") i odebrałem swojego Forka. Na razie wszystko działa jak trzeba.

 

-- Śr paź 17, 2012 8:45 pm --

 

No i dzisiaj powtórka " z rozrywki" :evil: Dokładnie te same dwie kontrolki się zaświeciły, przez 15tys. był spokój. Jadę jutro do ASO i zobaczymy czy znowu zawór :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta RAV-ka mnie najbardziej przeraża :twisted: Właśnie oglądałem prognozę i mówią że będzie "złota polska jesień" więc może rower lepsze rozwiązanie :D

 

-- Cz paź 18, 2012 4:15 pm --

 

Wywaliło błąd świec żarowych. Skasowali błąd i narazie cisza. We wtorek mają dostać świece i zobaczą czy to są zużyte, czy to jakiś elektroniczny shit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...