Skocz do zawartości

Lagacy czy Impreza?


Wiatrak

Rekomendowane odpowiedzi

Szału nie ma i w nowym:) Miejsca porównywalnie jak w każdym. Generalnie w tej klasie auta nie ma już jak wygospodarować więcej przestrzeni , przynajmniej obok siebie.

Może nie potrzebnie dramatyzujemy, źle nie jest.

Pamiętam czasy kiedy kaszlakiem 126p pędziło sie 11 godzin w czwórkę i graty na dachu, bez większego odpoczynku traskę Giżycko-Przemyśl i jakoś się żyje :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale skoro rozmawiamy o wyborze: legacy IV N/A czy wolnossąca impreza - również chwilę rozważałem i zdecydowałem się na legasia (sedan'08").

 

Powody dla których kupiłem legacy:

- trójosobowa rodzina - musi się pomieścić rowerek czy sanki

- wiek - 33 lata - śmigałem kiedyś mocniejszymi autami i chyba troszkę wyrosłem (mam rybki, akwarium... :) )

- wielkość - żeby się nie "tycać" barkiem. W imprezie jest jednak troche ciaśniej.

- dobra trakcja - lepsza niż w większości aut. Zawias w Imprezie wolnyssak również jest "cywilny"

- piękny kształt nadwozia + szybki bez ramek (nie to co teraz :( )

- charakter - (wybaczcie mi poniektórzy to co napiszę) - Subaru Impreza kojarzy mi się bardziej ze sportem, osiągami, brzmieniem etc więc zakup jej w wersji N/A jest absurdalny. Nie chciałbym świecić oczami jakby mi jakieś 318 odchodziło ze świateł ;) To identycznie jak się mówi o Porsche Cayman - jeśli kupiłeś takie, oznacza że cię nie stać na 911 (powinieneś albo kupić używane albo odczekać i kupić pełnoprawne) :)

Legaś jest bardziej "statycznym" autem

- wnętrze - jest jednym z piękniejszych jakie kiedykolwiek widziałem (a widziałem ich sporo) - piękne zegary i podświetlenie konsoli (w przeciwieństwie do imprezy). Sporo miejsca na nogi pasażerów (mam 175cm)

 

Skoro są pozytywy - powinny być i negatywy:

- słaba regulacja fotela - siedzisko mogłoby schodzić deczko niżej. Trzymanie całkiem całkiem

- brak możliwości rozłożenia tylnej kanapy w celu powiększenia przestrzeni ładunkowej

- hamulec mógłby być trochę lepszy

- podczas otwierania samochodu z pilota nie włącza się oświetlenie wnętrza (a powinno)

- dziwne odgłosy dochodzące czasem z zawieszenia - TTTM - np dziura na max skręconych kołach

- słabo oświetlone wnętrze. Często niezbędne jest używanie tzw. map lights. Szczególnie w "kąbi" z szyberdachem

 

Dwóch "chłopa" na przednich fotelach dotyka się barami. Z drugiej strony nie ma czego oczekiwać jak na średniej wielkości auto

No to niezłe chłopy muszą być :)

Porównywałeś sobie kiedyś gabaryty Legasa z innymi autami?

 

może nie jest to mistrz zakrętów, ale z zawieszeniem z SpecB i poliuretanami jest całkiem ok

Moim zdaniem zakładanie sportowego zawieszenia do cywilnego auta mija się z celem. Chyba że gwint...

De gustibus non disputantum est

 

Co innego hamulce ;)

 

 

 

 

 

Wybaczcie krytycyzm dot Imprezy. Podkreślam iż dotyczy to wyłącznie atmosferycznego. WRX czy STI to zupełnie inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(mam rybki, akwarium... )
Przychodzi policjant do księgarni i mówi:

-Chciałbym kupić jakąś dobrą książkę.

-To może zaproponuję panu książkę o logicznym myśleniu.

-A co to za książka???

-No to może ja panu podam przykład: ma pan w domu akwarium?

-No mam!

-Czyli lubi pan zwierzątka?

-No lubię.

-Czyli jak zwierzątka to może lubi pan też spacerki z pieskiem w parku?

-No tak!

-No a jak spacerki to najchętniej z kobietą?

-No tak, jak najbardziej.

-No widzi pan czyli nie jest pan pedałem!!! I to jest właśnie logiczne myślenie!!!

-Wyśmienicie! kupuję tę książkę!!!

Policjant wychodzi ze sklepu i spotyka kumpla. Ten go pyta:

-Ty, co masz??

-A nic, książkę o logicznym myśleniu.

-A o co chodzi w niej???

-Zaraz ci wyjaśnię na przykładzie. Masz w domu akwarium???

-Nie.

-No to jesteś pedałem!!!

:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwóch "chłopa" na przednich fotelach dotyka się barami. Z drugiej strony nie ma czego oczekiwać jak na średniej wielkości auto

No to niezłe chłopy muszą być :)

Porównywałeś sobie kiedyś gabaryty Legasa z innymi autami?

 

 

Nie powiem abym specjalnie porównywał ilość miejsca w tej klasie z innymi autami.

Dla przykładu powiem że mój poprzedni Passat B5 , auto porównywalne gabarytami z przodu miejsca znacznie więcej :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie?

Pod maską :D

 

Jeżeli chodzi o mnie to tylko legacy a powód podobny jak u kolegi bolz - potrzebne mi było auto dla rodziny czyli dwoje dorosłych + dziecko w foteliku do tego w bagażniku wózeczek jeszcze z gondolą + piesek nie mały (labrador 37 kg). Jakoś sobie nie wyobrażałem pomieszczenia tego wszystkiego w imprezie.

A i nie mam akwarium brak miejsca w mieszkaniu więc trochę podważam logikę pana policjanta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę ot, ale pasek b5 ma skrzynię praktycznie w tunelu przednim (silnik wzdłuż, skrzynia prawie metr długości),

 

a co do negocjacji o gabarytach, to jak pierwszy raz otworzyłem bagażnik w lanosie, to nie mogłem uwierzyć, że hatchback może mieć tak mały bagażnik!!! nic tam nie wchodzi... nawet standardowych gabarytów durna torba podróżna zmusza mnie do zdjęcia osłony bo by się klapa nie domknęła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mogłem uwierzyć, że hatchback może mieć tak mały bagażnik!!! nic tam nie wchodzi... nawet standardowych gabarytów durna torba podróżna zmusza mnie do zdjęcia osłony bo by się klapa nie domknęła...

O ile pamiętam, to na reklamach była mowa o torbie na kije golfowe a nie podróżnej :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam, to na reklamach była mowa o torbie na kije golfowe a nie podróżnej

 

nigdy nie próbowałem z torbą na kije, ale jeśli to by było takie coś:

xl10-rec-set-golf-clubs-bag.jpg

to owszem, ale trzeba złozyć siedzenia... bagażnik jest dość długi, ale niespodziewanie płaski/płytki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...