Skocz do zawartości

Wymiana przednich żarówek-postojówek


fiszmen9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Ostatnio udało mi się wymienić żarówki mijania i przy okazji zauważyłem, że przepaliły się postojówki. Wymiana H4 niemalże banalna w moto jest identyczna ale jak dobrać się do postojówki :?: :shock: Podobnie jak w nowych autach-rozbierać zderzak, grill etc :? ? Nie robił ktoś zdjęć jak wymieniał :D

Pytanie poza konkursem - jak się ma wymiana żarówek od kierunkowskazów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

z tego co pamietam to trzeba odkręcić lampę i wypiąć z takiego zatrzasku (a wczesniej "rozebrać" grill - zderzaka nie trzeba demontować :D ). Wbrew pozorom cała "operacja" trwa 15 minut i nie jest skomplikowana... pomalutku i ostrożnie i bez problemów się wymieni.

 

Co do kierunkowskazów to nie mam doswiadczenia bo nie wymieniałem jeszcze w ciągu 2 lat.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fiszmen9, trochę wiary i cierpliwości :) Jak już Ci kolega pisał - to nic skomplikowanego. Grilla zdejmujesz po wypięciu czterech zapinek na górze (nr 1 na obrazku):

http://opposedforces.com/parts/impreza/ ... tration_1/

potem musisz jeszcze wyhaczyć dwa dolne mocowania. Odkręcenie lampy to dwie śruby (też nr 1):

http://opposedforces.com/parts/impreza/ ... tration_1/

Lampa już na wierzchu i wymieniasz sobie pozycyjne. Do kierunkowskazów nie trzeba cudować - dostęp masz na przykręconej lampie. Trzeba tylko przekręcić gniazda żarówek i je wyjąć.

 

EDIT: zapomniałem, ze pomiędzy grillem a lampą są jeszcze te małe plastikowe wstawki mocowane na 3 (?) kołki. Nie powinno być żadnego problemu w zdemontowaniu ich płaskim śrubokrętem bez dewastowania.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...