Skocz do zawartości

Podaruj 1% podatku!


pablonas

Rekomendowane odpowiedzi

W tym wątku wklejamy informacje o fundacjach na rzecz których możemy przekazać 1% podatku. Wątek jest przyklejony i zamknięty - bez możliwości komentarzy.

 

W przypadku chęci dodania informacji o fundacji, proszę o kontakt do któregoś z moderatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wam,

 

do tej pory nie zwracałem się do nikogo z taką prośbą, w tym roku jednak postanowiłem zmienić swoje postępowanie.

 

Moja siostra cioteczna (nasze mamy są siostrami) ma upośledzoną córkę - ja jestem jej chrzestnym ojcem.

Paulina urodziła się z wodogłowiem i rozszczepem kręgosłupa w części lędźwiowej.

Dzięki szybkiej interwencji chirurgicznej udało się zapanować nad wodogłowiem - dzięki temu dzisiaj jest w pełni sprawną umysłowo nastolatką.

Niestety jest niesprawna fizycznie - bezwładna od pasa w dół.

Wymaga stałej rehabilitacji aby nie dopuścić do zaniku mięśni i utrzymać ją zdolną do przemieszczania.

Paulina porusza się na wózku inwalidzkim, który niestety jest już dla niej zbyt mały i zbyt słaby - używa go praktycznie od samego początku, kiedy była małą dziewczynką.

Dodatkowo po wielu latach użytkowania po prostu już "odmawia współpracy".

Paulina jest podopieczną fundacji "Fundacja Dzieciom - Zdążyć z pomocą", z pomocą której zbieramy pieniądze na nowy wózek - dopasowany wymiarami do jej potrzeb, wykonany z materiałów lekkich aby mogła samodzielnie się poruszać. Zebrane środki pomogą też pokryć część kosztów związanych z rehabilitacją i zakupem środków medycznych koniecznych jej do codziennego funkcjonowania.

 

Jeśli nie zdecydowaliście jeszcze komu przekazać 1% swojego podatku, poproszę Was o wsparcie Pauliny.

 

Dane do podanie w formularzu PIT :

 

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z pomocą"

KRS : 0000037904

W uwagach dopisek : Na leczenie i rehabilitację Pauliny Juszczak.

 

Za okazaną pomoc w imieniu Pauliny gorąco dziękuję

 

pozdrawiam

 

MForbi - Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam forum obowiązkowo i tak trafiłem na Tytuł: Podaruj 1% podatku!... hmmm Jestem dumnym Tatusiem 8 letniego Błażejka, który jest niepełnosprawny..... Błażejek urodził się w 22.10.2003r. W drugim tygodniu życia, miał przeprowadzony zabieg (wentrikulo-cysternostoma endoskopowa), który miał za zadanie odbarczyć nadmiar płynu mózgowo-rdzeniowego z komór mózgowych, jednak w krótkim czasie cechy wodogłowia narastały i w trzecim miesiącu życia Błażek miał implantowaną pierwszą zastawkę........U Błażejka rozpoznano mózgowe porażenie dziecięce pod postacią obustronnego niedowładu połowicznego. Od pierwszego miesiąca życia Błażejek był rehabilitowany metodą Vojty a po ukończeniu roczku dołączyliśmy rehabilitację metodą NDT Bobath i aktualnie jest rehabilitowany wyłącznie tą metodą. Rozwój psychoruchowy Błażka przebiega ze znacznym opóźnieniem: nie siedzi samodzielnie, nie chodzi, nie mówi.......

 

Przekazując 1% pomogą nam Państwo w kontynuacji kosztownego programu rehabilitacji Błażejka, którego celem jest dążenie do lepszego rozwoju motorycznego, społecznego i emocjonalnego. Wierzymy, że z czasem przyczyni się to do lepszej sprawności i jakości życia Błażka.

 

Wystarczy wypełnić właściwe rubryki deklaracji PIT:

 

KRS 0000 186 434

1% DLA BŁAŻEJA CIELESZYŃSKIEGO (35/C)

 

Błażejek ma subkonto w Fundacji:

 

FUNDACJA Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "SŁONECZKO"

Stawnica 33, 77-400 ZŁOTÓW

 

 

Wszystko jest na stronie www.blazejek.com zachęcam i jeżeli jeszcze nie wiecie gdzie przekazać 1% podadku... podarujcie go mojemu syneczkowi... Dziękuję

 

ps. a subak oczywiście oklejona jest w "barwy" 1% dla Błażejka....:)

Pozdro

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że takich apeli widzicie kilka dziennie, ale próbować warto.

 

Bliski przyjaciel mojej lepszej połowy cierpi na dystrofię mięśniową, dość nieprzyjemną i jak dotąd nieuleczalną chorobę. Facet jeszcze kilka lat temu pracował i normalnie żył, dzisiaj porusza się na wózku i wiele podstawowych czynności robi się dla niego sporym wyzwaniem. Michał stara się zachować optymizm, ale czasem trudno patrzeć pozytywnie na życie w takich sytuacjach..

 

Jak na razie jedyną szansą na w miarę normalne i jak najdłuższe życie jest dla niego dość droga rehabilitacja i nadzieja na opracowanie skutecznego lekartwa przez ten czas. Jeśli ktoś z was jeszcze nie wie co wpisać w PiT przy darowiźnie 1% podatku, będziemy wdzięczni za jakąkolwiek pomoc..

 

Strona fundacji i przy okazji więcej informacji o tej chorobie

 

http://fgzs.org/

 

I ulotka jaka wpadła mi akurat w ręce:

 

http://kamil.cal.pl/michal.jpg

 

 

Z góry dzięki za nawet najdrobniejszą pomoc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Czesc Pablonas,

 

 

kolejna mozliwosc oddania 1%:

 

http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/ ... pieki.html

 

Mobilne Hospicjum dla dzieci, ktore stoi na skraju przepasci.

 

"Darowizny można wpłacać na nr konta: 61 1050 1764 1000 0090 6025 9513, Fundacja Pomorskie Hospicjum dla Dzieci, ul. Dębowa 25, 80-204 Gdańsk."

 

Aby zrobić odpis 1% podatku konieczne jest podanie w rubryce "Numer KRS" numeru KRS Fundacji PHD tj. 0000296652"

 

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Sprawa dotyczy chłopca chorego na rzadką chorobę genetyczną. Ma 19 lat choć wygląda na 15. Ukazał się o nim krótki reportaż na Onet.pl ( http://wideo.onet.pl/moje-zycie-to-bol- ... 785,w.html ). Sytuacja Tomka i jego rodziny jest skomplikowana, mówiąc najbardziej delikatnie. Ale chłopak nie poddaje się, wykazuje się wielką dojrzałością i odpowiedzialnością. Nie ma za bardzo wsparcia ze strony różnych fundacji, bo nie pasuje do standardów (wiek +18). Nie chciałbym się wdawać w szczegóły ani epatować opisami problemów. Po prostu zaufajcie mi - Tomek i jego rodzina zasługują absolutnie na pomoc, wsparcie, solidarność.

Jeśli ktoś się jeszcze nie rozliczył podatkowo to bardzo proszę o rozważenie wpłaty 1% do Fundacji Avalon. Tomek ma tam swoje konto, tzn. zapisał się do tej fundacji żeby mieć możliwość otrzymywania odpisów. Tylko obawiam się że mało kto wie o jego istnieniu.

Materiał na Onecie był efektem przypadku – kręcili materiał o rzadkich chorobach.

 

http://www.fundacjaavalon.pl/

numer KRS: 0000270809

w rubryce 308 zaznaczyć „Wyrażam zgodę”

W rubryce INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE koniecznie wpisać: Nadolski, 1153

 

Suboro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Dostałem takie PW.

 

Witam, na twoje ręce przekazałem w tym roku apel odnośnie 1% dla Błażejka:) dziękuję jeszcze raz, że zamieściłeś go na stronach naszego FORUM. Chcę jeszcze raz podziękować wszystkim i umieścić podziękowania dla wszystkich którzy zainteresowali się tematem... Jeżeli będziesz mógł to proszę umieść poniższe podziękowania:)

 

 

Dziękujemy Wszystkim Tym, którzy pamiętali o Błażeju i przekazali 1% na subkonto Błażeja w Fundacji Słoneczko. Dziękujemy za to, że chciało Wam się przesłać link mailem, na FB, na NK do znajomych, przyjaciół, że chciało Wam sie rozdawać ulotki z informacją o 1% dla Błażeja, że chciało Wam się prosić Waszych księgowych o wypełnienie odpowiednich rubryk deklaracji, że chciało Wam się odszukać informacje na stronie Błażeja o tym jak przekazać 1%, że chciało Wam się znaleźć nr KRS i wpisać magiczne słowa "1% dla Błażeja Cieleszyńskiego", dziękujemy Tym, którzy kolejny rok nas wspierają i tym, którzy postanowili zrobić to po raz pierwszy.

Dziękuję Tym, którzy odpowiedzieli na moją prośbę o przekazanie 1% podatku, bo nawet, jeśli Ktoś odpisał lub odpowiedział, że wspiera inną osobę, dziecko lub inną fundację lub że już się rozliczył to dla mnie jest to bardzo ważne, ważne, bo nie udaje, że temat Błażeja nie istnieje... Jeszcze raz bardzo dziękujemy. Mamy nadzieję, że kwoty z tytułu 1%, które prawdopodobnie będą zaksięgowane na subkoncie, Błazeje w październiku (!) Zapewnią Błażkowi kolejny rok terapii i rehabilitacji..

 

Rodzice Błażejka

 

Cieszę się, że mogliśmy w jakiś sposób pomóc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć Pablonas,

 

moja bliska znajoma, chora na mukowiscydozę, poszukuje pomocy finansowej na przeszczep płuc w USA, poniżej wklejam treść apelu, dzięki za dodanie to do odpowiedniego tematu,

Pozdr, Jacek

 

 

 

Potrzebna pomoc !

1% podatku dla chorej Eweliny

 

Ewelina to młoda,dzielna dziewczyna, która od urodzenia zmaga się z mukowiscydozą – nieuleczalną chorobą genetyczną, doprowadzającą stopniowo do wyniszczenia organizmu. Mukowiscydoza dotyka wielu układów i narządów. Najwięcej problemów sprawiają zmiany chorobowe płuc, jelit, wątroby i trzustki. Podstawowym objawem choroby jest produkcja przez organizm niezwykle gęstego, lepkiego śluzu, który zatyka płuca i prowadzi do zagrażających życiu infekcji oraz utrudnia lub uniemożliwia prawidłową pracę trzustki, co powoduje zaburzenia trawienia i trudności we wchłanianiu tłuszczów i białka.

 

Całe dotychczasowe życie Eweliny to niekończące się pobyty w szpitalu, to walka o każdy oddech, to życie na granicy światła i cienia. Ale Ewelina nie skarży się , nie prosi o szczególną pomoc, przyjmuje z pokorą to co niesie kolejny dzień. Właśnie dlatego to ja proszę w jej imieniu. Choć jak dotąd mukowiscydoza jest chorobą nieuleczalną, medycyna odnotowuje systematyczny postęp. Przeszczep płuc jest jedyną nadzieją na wydłużenie życia chorych ale jak wiadomo koszt takiego zabiegu jest ogromny.Jedyna szansą na lepsze życie a może samo życie jest dla Niej właśnie taki zabieg.Operację można wykonać tylko w Stanach Zjednoczonych.Ewelina już ma kontakt z kliniką, która podejmie sie tak trudnej operacji!!!!Niestety koszt takiego zabiegu jest ogromny!!!!

Dlatego możemy pomóc!!!Bo jak nie My to kto????

 

Możecie Państwo pomóc przekazując 1% podatku. Wystarczy w zeznaniu podatkowym (PIT) wpisać w odpowiednich rubrykach: nazwę organizacji pożytku publicznego ( Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą oddział w Gdańsku) lub numer KRS organizacji KRS: 0000342412 oraz wskazać cel szczegółowy wpisując imię i nazwisko: Ewelina Tańska

 

Pomożecie Państwo Ewelinie dokonując także darowizny w dowolnej wysokości, na konto Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą oddział w Gdańsku nr konta:26 1160 2202 0000 0000 5464 4607 z dopiskiem: Ewelina Tańska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj nie zamieszczam tego typu ogłoszeń ale ten przypadek jest inny.

 

Spędziliśmy z Ignacem kilka dni podczas zeszłorocznego weekendu majowego, gość jest niesamowity. Na pierwszy rzut oka radosny mały facet, na drugi zaczyna coś nie grać, choć radość pozostaje.

 

Historię życia Ignaca i do tego dochodzące bardzo poważne kłopoty zdrowotne ojca Ignaca, które się zbiegły w czasie poznaliśmy podczas nocnego biesiadowania przy ognisku od mamy Ignaca Marty.

 

Po wysłuchaniu historii siedzieliśmy cicho i każdy z nas zastanawiał się ile trzeba mieć siły aby stawić czoła takiej ilości ciosów od losu oraz o sprawach, które traktujemy jako niebotyczne problemy a w zderzeniu z historią Ignaca są błahostkami.

 

 

 

 

Dwa zdjęcia.

 

z wujkiem chojnym ;)

 

dsc4959v.jpg

 

a tak się zarządza losami wyprawy ;)

 

dsc0217lb.jpg

 

 

Strona:

 

http://www.ignacowo.pl/

 

 

facebook

 

https://www.facebook...page_fan_invite

 

 

Aby przekazać 1% podatku na rehabilitację Ignasia należy:

 

- w rozliczeniu rocznym wpisać nr KRS 0000186434

- dalej wpisać kwotę stanowiącą 1% podatku należnego

- w rubryce ‘Cel szczegółowy’ wpisać PIANKO IGNACY 197/P

 

 

 

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Prośba o wrzucenie do wątku "procentowego". Dzięki

 

Jeżeli, ktoś z Was ma ochotę przeznaczyć pieniądze na trochę inny cel niż zazwyczaj to mam dwie propozycje. W obu przypadkach mam osobisty kontakt z osobami decydującymi o przeznaczeniu tych pieniędzy. Niejednokrotnie sam pomagam/wspieram w różny sposób te inicjatywy.

 

1. Polskie Stowarzyszenie Graczy Ultimate

 

Numer KRS wpisz 0000289891

 

Ultimate to gra zespołowa polegająca na rzucaniu latającym dyskiem (frisbee). Super atrakcyjny i pozytywny sport, który może uprawiać każdy i wszędzie.

 

Więcej szczegółów na http://www.frisbee.pl/

 

krótka zajawka na YT:

 

Tutaj informacja o działaniach stowarzyszenia i celach szczegółowych: http://www.frisbee.p...ruzyny-ultimate

 

 

 

2. Stowarzyszenie Rodziców Na Rzecz Pomocy Szkołom „Przyjazna Szkoła ”

 

Nr KRS 0000031762

cel szczegółowy: Przedszkole Integracyjne Nr 404

 

informacja o celu szczegółowym: http://www.przedszkole404.waw.pl/

 

Jest to publiczne przedszkole na Ochocie. Prowadzi jej mama mojego dobrego znajomego. Super-zaangażowana w to co robi. Mój jeden procent idzie właśnie tam.

 

hej... Dopadło mnie, mało się udzielam na forum ale może choć pare osób przekaże proceta...

 

 

Zwracam się z prośbą o przekazanie 1% podatku na pomoc w leczeniu SM i rehabilitację skutków choroby. Jeśli ktoś ma nierozliczony podatek i nie ma zdecydowanego celu proszę o przekazanie 1% podatku na moje subkonto w fundacji prowadzonej przez Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego w programie „Mam szansę”. www.jaroslaw-marek.gda.pl

Aby przekazać 1% podatku wystarczy w zeznaniu podatkowym podać:

 

Numer Krajowego Rejestru Sądowego (KRS):

 

0000083356

 

Konieczne jest również wpisanie w rubryce:

INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE, cel szczegółowy 1%: „Mam szansę” Jarosław Marek"

www.jaroslaw-marek.gda.pl

 

Bardzo dziękuję za wszelkie wpłaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć,

 

Poniżej historia mojego chrześniaka - dziecko pomimo wieku dopiero 5lat przeszło już naprawdę dużo, a czeka go dalsze długie leczenie.

Korzystając z okresu rozliczania PITów zwracam się do Was z serdeczną prośbą o przekazanie 1% podatku na szczytny cel leczenia dzieci z chorobą nowotworową.

 

To nic Was nie kosztuje, a możecie komuś pomóc - być może nawet uratować życie...

 

Z góry serdecznie dziękuję ;)

 

Szczegóły w poniższej ulotce:

 

pomocy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...