Skocz do zawartości

Check Engine + migający Cruise


relom

Rekomendowane odpowiedzi

(bo w Polsce nie można) :gulp: na tempomacie i postanowiłem przyśpieszyć z kierownicy gwałtownie na więcej, za chwile wywaliło mi check engine i miga Cruise, na szczęście mam przycisk kasujący ECU trzeba przytrzymać parenascie sekund i potem na jałowym biegu go zostawić na benzynce z 5 min, a później w pełnym zakresie obrotów pojeździć i jest ok! Ale od czego się to wzięło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinieneś się podłaczyć do "wieszcza" i zczytać błedy. Sygnalizacja check+ cruise, pojawia się z wielu przyczyn np. padająca lambda, u mnie np. wywaliło, jak się przepalił bezpiecznik do świateł STOP (wcześniej pojawiało się nagle i gasło po zastosowaniu procedury jak u Ciebie, aż zapaliło się na stałe ). W przypadku złego składu spalin, problem bedzie Ci się powtarzał, ale tylko wieszcz prawdę Ci powie, albo nie - na dwoje babka wróżyła :)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto sprawdzic co z zaworami przy Twoim silniku to smieszny koszt (max 300zł z regulacja)

 

moze przyczyna check sa wypadajace zaplony, a on sa spowodowane wlasnie niewlasciwymi luzami na zaworach

przeglądałem forum i wkurza mnie, że odrazu odsyłają na regulacje zaworów w każdym przypadku, pojechałem do znajomego mechanika i odrazu mówi, że albo ujebana przepustnica albo przepływomierz. Przepływomierz wyczyścił dalej to samo, przepustnica syf straszny przeczyścił nagle olśnienie dla auta: Idealne obroty, idealnie się zbiera, przy przełączaniu na zimnym na gaz nie gaśnie. Nie wiem po co odrazu we wszystkich wątkach straszycie regulacją zaworów, jak to częst błahostka w postaci wyczyszczenia układu dolotowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim Forku, po przejechaniu ok. 100 km i odstaniu kilku godzin a następnie ponownej jazdy też sie zapalał, po podpięciu pod kompa, wyskakiwał komunikat problemu z wałkiem rozrządu. Po wymianie rozrządu wszystko git. Popieram "dzidzi". Przyczyny mogą być różne. Zacznij od wieszczenia z komputerka. :)

 

-- 20 sty 2012, o 12:34 --

 

W moim Forku, po przejechaniu ok. 100 km i odstaniu kilku godzin a następnie ponownej jazdy też sie zapalał, po podpięciu pod kompa, wyskakiwał komunikat problemu z wałkiem rozrządu. Po wymianie rozrządu wszystko git. Popieram "dzidzi". Przyczyny mogą być różne. Zacznij od wieszczenia z komputerka. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeglądałem forum i wkurza mnie, że odrazu odsyłają na regulacje zaworów

 

grzecznie zapytalem jaki masz przebieg i kiedy byla regulacja

 

napisales ze ponad 100kkm i nie wiesz kiedy byla robiona kontrola

 

SUBARU zaleca regulacje co 100kkm a w przypadku LPG co 50kkm

 

wybor nalezy do ciebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to wniosek wielu użytkowników i serwismenów - jest różnica między polskim a usa paliwem jak i sondą wersji europa i amerykańcem; no i amerykańce mają 3 katy; a niska przepustowość kat. to nazwa błędu

Przejechałem USspecem kilkadziesiąt tysięcy kilometrów i znam wielu użytkowników, którzy zrobili łącznie miliony km dlatego napiszę - większej głupoty dawno nie słyszałem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli co najlepiej na shellu, bp tankować 98 i gaz usunąć z auta?

 

jezeli po przeczyszczeniu wszsytko jest ok, to po co :?:

to jest parodia tego, że wszyscy psioczą na gaz (że gaz do kuchenek i na biwak) Jest OK i bede gazował zawsze nawet swojego turbolota latającego w powietrzu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

panowie znow sie pojawilo 2 dni z rzedu....

jednak chyba lpg cos szkodzi

bo 2 dni pod rzad sie pojawia checengine + cruise i przejechalem ten sam odcinek na benzynie i nic sie nie dzialo co moze byc? moze jakas zla kijowamieszanka lpg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...