Skocz do zawartości

Legacy 2004 h6 3.0 160tyś przebiegu co mnie może czekać?


rabarbar

Rekomendowane odpowiedzi

jak się objawia brak wyregulowanych zaworów? są jakieś widzialne/słyszalne efekty? pozdr

Podłącze się do pytania ;)

 

Silnik przerywa na wolnych obrotach. Pogarsza się "wkręcanie" na wyższe obroty.

 

czy na biegu jałowym też można zaobserwować jakieś dziwne zachowanie? czy np. kolor spalin ma w tym wypadku też jakieś znaczenie? z góry dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przy takiej nierównej pracy - rozumiem że jej powodem jest niedomykanie się zaworów- można upewnić się co do przyczyny bez demontażu silnika? Mam na myśli sprawdzenie np kompresji.

Czy do sprawdzenia luzu też trzeba wyjąć silnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się objawia brak wyregulowanych zaworów? są jakieś widzialne/słyszalne efekty? pozdr

 

Moze byc tj jak pisza koledzy problemy z wolnymi obrotami, wkrecaniem, itd ale NIE MUSI tak byc !

U mnie zawory byly regulowane po ok 50kkm, ale zaden z tych objawowo nie wystepowal. Oczywiscie wszytsko zalezy jak mocno sa rozregulowane i ile czasu tak jezdzimy.

Na identyfikacje jest za to inny sposob, prosty i "bezbolesny" - podpiecie sie pod ECU :wink:

Nie wiem czy tak mozna stwierdzic we wszytskicj silnikach, ale moj serwis i diagnosta tak wlasnie sprawdza co przeglad (co 15kkm) i wydaje opinie czy regulujemy czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...