Skocz do zawartości

hamulce RX/GT


filipozz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam SI RX MY99 i chciałbym założyć hamulce od GT. Czy będą pasowały zaciski na zwrotnice, czy ją też należałoby zmienić?

I co z tyłem, jeżeli jest bęben?

 

Zaciski przednie powinny pasować plug & play (bez zmiany zwrotnicy). Po prostu zdejmujesz stare zaciski i tarcze (277 mm), a następnie zakładasz gietekowe zaciski i gietekowe tarcze (294 mm). Co do konwersji tyłu bębny :arrow: tarcze, to nic Ci nie pomogę, poza stwierdzeniem, że chyba ktoś na forum to robił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładałem do rx cały zestaw hamulców z sti my 98 i przód zacisk dwu tłoczkowy wraz z jarzmem mocującym pasuje na zwrotnice od N/A oczywiście po zmianie tarczy na 277 mm.Natomiast z tyłu zmieniłem cała zwrotnice razem z tarcza wentylowana i linkami do ręcznego(sa minimalnie inne mocowania przy wejściu do bębna od ręcznego) przy okazji założyłem wahacz poprzeczny od sti razem ze stabilizatorem :).Taki zestaw dobrze sobie radzi z hamowaniem w rx-ie i przy okazji dwu tłoczkowego hamulca z przodu dalej mogę na zimę jeździć na 15 calowych kołach.Tu masz foto opis http://www.imprezasport.net/forums/inde ... opic=21611

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat, fajny link

 

Tez mysle nad tylem, na razie wiem ze potrzebuje GTkowe zwrotnice. Poki co za duzo zachodu. Szkoda ze jest tarczobęben, po co tyle komplikacji... :? hienu A jak wyglada sprawa ABS przy takiej konversji?

 

Z kolei mam pytanie czy rozstaw śrub przy hamulcach (przód):

 

Impreza%20L%20Brake%20Upgrade-1.JPG?imgmax=800

 

pasuje z zaciskiem:

 

Subaru-Large.jpg

 

?

(Edit: chyba o tym pisze hienu... :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hienu A jak wyglada sprawa ABS przy takiej konversji?

Normalnie wyciagasz kanape i odpinasz wtyczke montujesz hamulce podpinasz wtyczke od nowego zestawu :mrgreen: ja miałem cała sprawę ułatwiona bo wyciągałem i montowałem cała zwrotnicę razem z czujnikiem abs i kabelkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matiz, przednie zaciski hamulcowe w Subaru są zamienne - jaki zacisk byś nie wziął (jednotłoczkowy, dwutłoczkowy, czterotłoczkowy z napisem Subaru, czterotłoczkowy z napisem Brembo), będzie pasował bez żadnych adapterów.

 

 

czyli rozumiem że do gt 97 założę bez problemu złote brembo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

minimalna felga na złote brembo to 17, tak?

 

Tak i to nie każda :idea: Liczy się nie tylko ET, ale również przestrzeń pomiędzy wewnętrzną stroną ramion felgi a zaciskiem. Pasuje np. OEM felga STi, ATS DTM (niestety nie każda), OZ Ultraleggera o szerokości 8'' (7,5 '' ZTCP już nie :!: ). Generalnie problem z pasującymi felgami na złote brembo jest znany na forum.

Nie wiem czy nie ma jakichś 16'' felg na brembo, ale będą to drogie felgi szutrowe o rodowodzie rajdowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matiz, przednie zaciski hamulcowe w Subaru są zamienne - jaki zacisk byś nie wziął (jednotłoczkowy, dwutłoczkowy, czterotłoczkowy z napisem Subaru, czterotłoczkowy z napisem Brembo), będzie pasował bez żadnych adapterów.

 

 

Zajebiscie :D

 

Karolwa Jak twoje powisza do wiosny to sie zastanowie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...