Skocz do zawartości

Ślizgające się nowe sprzęgło


Partnercom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! No to nacieszyłem się sprawną Imprezą jeden dzień od zakupu. :roll:

Mam problem ze ślizgającym się sprzęgłem. 1500 km temu zostało wstawione nowe, oryginalne i kompletne sprzęgło.

Wczoraj i przedwczoraj auto zrobiło łącznie w trasie ok 800 km. Jazda bardzo spokojna, bez gwałtownego ruszania itp.

Później wieczorkiem jeździłem po mieście z pół godzinki i ruszyłem przez ten czas pewnie ponad 20 razy spod świateł, parkingu itp. Uślizg sprzęgła wystąpił 3 razy.

Niestety dziś rano sprzęgło ślizgało się za każdym razem podczas krótkiej próbnej przejażdżki.

 

Podjechał do mnie mechanik, który stwierdził, że bierze dość wysoko. Podregulował je (we wnętrzu auta, nad pedałami), ale nic to nie dało. Sprzęgło nadal się ślizga.

 

Czy macie jakieś pomysły o co może chodzić?

Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam! Piotrek :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oleju pod autem nie było. Auto jest właśnie naprawiane. Okazało się, że to nie sprzęgło, a tylny dyfer. :shock:

Jedna półoś nieco wysunęła się z dyfra i objaw był identyczny jak przy ślizgającym się sprzęgle.

Niestety dyfer trzeba było wymienić, półoś na szczęście przetrwała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo w Legacy tylko objaw inny troszkę a niżeli przy sprzęgle ponieważ auto zwalnia a prędkość na prędkościomierzu wzrasta i wiskoza wyje.U mnie jak wyskoczyła półoś to auto całkiem przestało jechać.Super ,że znów będziesz mógł cieszyć się jazdą! Pzdr. Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...