Skocz do zawartości

instalacja gazowa Forester 2.0 X 158KM (2005-2008)


mattm

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Ojciec przymierza się do zakupu Forestera 2.0 X 158KM (2005-2008).

 

Czy do tego silnika są jakieś przeciwwskazania co do montażu instalacji gazowej? Poprzednie silniki wolnossące (125KM) są ponoć ok, a czy z tymi jest jakiś problem?

 

Mam na myśli głównie regulacje luzów zaworowych.

Czy przy tej wersji trzeba wyciągać silnik tak jak przy turbo?

Regulacja przy instalacji powinna być wykonywana co 50k km?

 

Na forum wyczytałem, że w tej wersji jest z tym spory problem. Wklejam posty, które znalazłem, proszę żeby ktoś się do tego odniósł.

 

"Witam

Zuluska ja też ci współczuje. Co do regulacji zaworów to mnie w ASO poinformowali że roczn ik 2006 posiada zawory hydrauliczne i ich regulacja może kosztować ok 3000 pln. Może ktoś z forumowiczów odpowie o co chodzi :D"

 

"Temat regulacji zaworów mnie też dotyczyć może :). Chciałem to zrobić przy okazji rozrządu u kocara w poznaniu . Niestety koszty są przerażające. Mam forka 2.0 158km. Serwis poinformował że w tym silniku nie ma regulacji tylko wymienia się popychacze. Sam koszt wyjęcia i rozebrania motoru to 2500PLN plus części do wymiany. Za popychaczami ponoć trzeba trochę poczekać bo jest kilka ich grubości. Zmartwiłem się tym kosztem bo od 30kkm jeżdżę na lpg i te regulacje mogąbyć częstsze. Zasięgam opini doświadczonych forumowiczów czy to wszystko (cena i sposób regulacji) jest narmalne. :cry:

 

A mnie poinformowali u kocara że mój silnik ma popychacze hydrauliczne nie do regulacji. Ciekawe na jak długo starczą, zwłaszcza na lpg?

"

 

"Byłem dzisiaj w ASO zapytac o koszt sprawdzenia i ew. regulacji zaworów , a tam miły pan informuje mnie że będę musiał poczekać , bo do mojego silnika muszą zamówić szklanki :?: .To w końcu jak jest z tymi zaworami w NA , poczytując forum wydawało mi się że regulacja jest na śrubki , forek 2.0 z 2007 roku 158KM ."

 

"SOHC 2.0 i 2.5 ma na srubki

DOHC 2.0 2.0T i 2.5T ma szklanki - trzaba silnik wyciagac"

 

Czyli 2.0 158KM to silnik DOHC i regulacja luzów zaworowych jest jeszcze droższa niż przy wersji turbo. Trzeba wymieniać popychacze hydrauliczne. Pogubiłem się w tym wszystkim!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...