Skocz do zawartości

Legacy MY06 kombi - alarm a sterowanie centralnym zamkiem


bzikus7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanie na które po przeszukaniu forum nie znalazłem odpowiedzi.

W jaki sposób w subaru legacy MY06 kombi 2.0 165KM (wersja przed liftingiem) obsługiwany jest centralny zamek? Czy jest to po CAN czy poza?

Chcę zamontować alarm i nie wiem czy muszę kupić analogowy czy po CAN.

 

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jak szukałem informacji o moim MY05 to znalazłem, że CAN był właśnie dopiero od MY06 (mówię o dokładnie tej wersji, czyli 2.0 165 KM).

Dzięki wiem że ma CAN ale czy centralny zamek też jest po CAN?

MY'05 ma CAN Communication System

Z tym też się zgodzę ale co z centralnym zamkiem?

 

Wygodniej będzie zamontować alarm pod CAN kwestia wyłapania konkretnych "ramek" i wszystko będzie pod jednym pilotem ale jeżeli centralny nie jest podpięty pod CAN to nie będzie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygodniej będzie zamontować alarm pod CAN kwestia wyłapania konkretnych "ramek" i wszystko będzie pod jednym pilotem ale jeżeli centralny nie jest podpięty pod CAN to nie będzie działać.

ja mam pod org. pilota/kluczyk podpięty alarm, centralny i sterowanie szyb

 

-- 20 paź 2011, o 18:16 --

 

Czy jest to po CAN czy poza?

 

Pod CAN :

 

BODY INTEGRATED UNIT

COMBINATION METER

TV MONITOR

DATA LINK CONNECTOR

AUTO A/C CONTROL MODULE

ABS CONTROL MODULE

VDC CONTROL MODULE

YAW RATE SENSOR

STEERING ANGLE SENSOR

ECM

TCM

 

no i klika złączy, ale nie sądze, żeby centralny był podpięty pod jakieś zewnętrzne konektory i nie ujęty. Oczywiście w zależności od modelu nie wszystkie te moduły występują /np.VDC/

 

Przed liftem, magistrala była jeszcze skromniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki mus, a możesz powiedzieć jaki alarm zakładałeś, jakiej firmy?

Sterowanie oryginalnym pilotem? Z którego roku masz auto?

Jutro Ci powiem jakiej firmy bo potwierdzenie założenia zostawiłem w pracy, ale sterowanie mam z pilota (tzn otworzenie drzwi dezaktywuje alarm i na odwrót) .

Moje auto jest z wrzesnia 2003r. Oczywiście MY04.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki okeyten, zamówiłem alarm firmy SEO a dokładniej SEO perfect + interfejs do CAN. Po rozmowie z przedstawicielem sklepu okazało się że SEO perfect CAN to dokładnie to samo co SEO perfekt + interfejs CAN. Jak nie będzie działać CAN to podłącze analogowo a interfejs do CAN będę mógł zwrócić.

Jak już do tego siądę mam nadzieję że przyszłym tygodniu napiszę co i jak może porobię jakieś zdjęcia (oczywiście bez info gdzie wpięta centralka) może komuś się przyda.

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. mus, czekam na info o alarmie.

 

A jeszcze jedno okeyten, jaki Ty masz alarm? Czy do domykania szyb dodawałeś jakiś dodatkowy moduł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg serwisowki szyna CAN jest od poczatku 4gen, czyli od MY04. U mnie przynjamniej jest :mrgreen:.

 

Alarm mialem kupowany wlasnie pod CAN i chyba to wlasnie jest SEO. U mnie podpieli tak, zebym nie mial dodatkowego pilota, czyli sterowanie jest z kluczyka-pilota Subaru :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg serwisowki szyna CAN jest od poczatku 4gen, czyli od MY04. U mnie przynjamniej jest

zgadza się, tak jest i według serwisówki centralny zamek nie jest bezpośrednio pod CAN a pod BODY INTEGRATED UNIT a ten pod CAN, można więc wywnioskować iż centralny nie musi być bepozśrednio pod CAN i da się sterować alarmem z org.pilotem/kluczykiem......no chyba,że coś źle przylukałem :wink: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg serwisowki szyna CAN jest od poczatku 4gen, czyli od MY04. U mnie przynjamniej jest

zgadza się, tak jest i według serwisówki centralny zamek nie jest bezpośrednio pod CAN a pod BODY INTEGRATED UNIT a ten pod CAN, można więc wywnioskować iż centralny nie musi być bepozśrednio pod CAN i da się sterować alarmem z org.pilotem/kluczykiem......no chyba,że coś źle przylukałem :wink: :mrgreen:

 

Musi sie tak dac, bo ja mam tak zrobione. Poza tym, nawet jak jest CAN zazwyczaj jest mozliwosc wpiecia sie elektrycznie do silownikow. Tyle, ze po CANie jest czasem szybciej i prosciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki za podpowiedzi alarm już mam z oddzielnym modułem do CAN więc zobaczymy. W ostateczności tak jak pisał sherif, podepnę się analogowo i też będzie latać pod oryginalnym pilotem. Teraz już mi tylko czasu brakuje jak się zastanowiłem ile mam do zrobienia w tym tygodniu to nie wiem czy przed 1.11 uda mi się nawet zajrzeć do auta ale zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od razu w Emilu było założone, bodaj XSAFE

O! Też mam XSAFE, ale modułu zamykania szyb nie ma :( (OBK MY05)

Mam ten sam alarm i z chęcią bym go doposażył w domykanie szyb - może ktoś to już robił?

 

no ja już tak mialem :P z XSAFE i mam po dzień dzisiejszy :) , ale jak co i gdzie to Wam nie podpowiem, bo jeszcze zepsuje :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Późno to późno ale udało się zamontować alarm do auta. Właściwie zamontowany był już dawno tylko nie było czasu tego wszystkiego pochować i zaprogramować.

Teraz w 100% mogę potwierdzić że działa SEO Perfect + CAN w Legacy wszystko działa pięknie, podłączenie z zamieszczoną instrukcją do alarmu jest banalne wystarczy wpisać odpowiedni kod i wszystko śmiga aż miło.

Mam nadzieje że taka informacja przyda się innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...