Skocz do zawartości

Reperaturki tylnych błotników Bug Eye


aztec

Rekomendowane odpowiedzi

Można kupić oryginalne blachy - zaczynają się z tyłu, a kończą przy przednich błotnikach. Koszt OIDP koło 2,5kzł za sztukę. Kupić, żeby wyciąć 5% ich powierzchni to zupełny bezsens, tak samo jak wstawianie ich w całości. Przez jakiś czas rozglądałem się za reperaturkami z innego samochodu, ale nic sensownego nie udało mi się wyszukać. Przy wstawianiu blach wyciętych z innego buga ważne jest, żeby dobrze się przyjrzeć miejscu zgrzewu blach błotnika i nadkola. Nawet w zdrowiutkich blachach, które udało mi się trafić tam siedziała już rdza. Blacharz poświęcił kupę czasu na rozwiercenie zgrzewów, wyczyszczenie oddzielonych elementów i poskładanie tego do kupy.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mzy

A próbowałeś dopasować te polecane do GT? (Civic, pug 405, Megane I)

Znalezienie zdrowego używanego błotnika też nie jest łatwe. Skoro w moim z 2001 roku gnije to dlaczego nie miało by gnić w innych? Choć właściwie w Anglii nie ma takich zim i pewnie nie sypią solą :roll:

Ile zapłaciłeś?

PS

Problem dotyczy wszystkich właścicieli bugów, więc prędzej czy później drodzy Bugowicze Was dopadnie. Widziałem kilka egzemplarzy i każdy z nich miał mniejsze lub większe ogniska rudzielca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mzy

A próbowałeś dopasować te polecane do GT? (Civic, pug 405, Megane I)

Nie, wyszedłem z założenia, że skoro pasują do GT, to nie pasują do buga, który ma inaczej ukształtowane błotniki :D W moim przypadku dawcą był angol w ekstremalnie dobrym stanie (aż dziw bierze, bo nawet starszy, a wygląd większości elementów prawie jak z fabryki), a i tak, jak już pisałem, od środka żarło mu blachy. Dałem OIDP 700 za obie strony bardzo hojnie wycięte.

Kumpel-blacharz, który się tym tematem zajmował powiedział, że jest załamany zabezpieczeniem antykorozyjnym subarynek (sam ma GT). Jeśli więc mówimy o samochodach, które nie stoją non stop w garażu ani nie jeżdżą np. w Hiszpanii, to chyba jedyną opcją jest, że "ruda jeszcze się nie zdążyła przebić na wierzch", a nie "nie ma rudej" :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...