Skocz do zawartości

Tłumik do 2.0 MY07


conci

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

niestety, ale prawdopodobnie moja żona zostanie posiadaczem wolnegossaka.

Czy do tej wersji silnikowej można dokupić tłumik, który będzie ładnie bulgotał? Jeśli tak to proszę o wskazanie jakiegoś konkretnego modelu.

 

Pozdrawiam

tylko końcowy czy center pipe też ?

ja planuję zakup H&S-końcowy, podobno niezbyt głośno i w sam raz, a do drugiego auta robiłem w El-tecu pod Warszawą polecam nie jest drogo...

Warto się też zainteresować Supersprintem, ale nie wiem czy jest dostępny

Było sporo o tłumikach wcześniej proponuję poszukać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

conci,

 

wolny ssak i bulgot to dwie praktycznie wykluczajace sie wartosci. to subarak z turbo daje bulgot ale to sam juz wiesz.

z tego co wiem sa juz magicy ktorzy tworza tzw. wydechy z komorami rozpreznymi i uzyskuja w ten sposob bulgot,

ale to b.pracochlonny proceschoc nie koniecznie drogi.

sa tez tacy co zmieniaja dlugosci rurek przy kolektorach by troche zaklocic wylot spalin i uwyraznic bulgocik.

obawiam sie jednak iz sama koncowka nie uzyskasz bulgotu a jedynie basowy pomruk.

 

do jednego z magikow moglbym nawet podac namiar i sam sobie pogadasz moze pomoze.

jest to p.maciek z f-my PROEX robil juz dla mnie i kolegow z forum kilka wydechow, ale to

twoj wybor.

 

 

tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

conci,

 

wolny ssak i bulgot to dwie praktycznie wykluczajace sie wartosci. to subarak z turbo daje bulgot ale to sam juz wiesz.

z tego co wiem sa juz magicy ktorzy tworza tzw. wydechy z komorami rozpreznymi i uzyskuja w ten sposob bulgot,

ale to b.pracochlonny proceschoc nie koniecznie drogi.

sa tez tacy co zmieniaja dlugosci rurek przy kolektorach by troche zaklocic wylot spalin i uwyraznic bulgocik.

obawiam sie jednak iz sama koncowka nie uzyskasz bulgotu a jedynie basowy pomruk.

 

do jednego z magikow moglbym nawet podac namiar i sam sobie pogadasz moze pomoze.

jest to p.maciek z f-my PROEX robil juz dla mnie i kolegow z forum kilka wydechow, ale to

twoj wybor.

 

 

tomasz

 

 

Tak, to prawda, będzie trochę "grubiej" brzmiał i to wszystko, stare subaru miały inny kolektor i było je lepiej słychać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bulgot w turbo jest tylko dzięki nie równemu kolektorowi wydechowemu. N/A nie będzie bulgotać jeżeli nie zmienisz kolektora. Nowe imprezy też nie bulgoczą bo mają równe kolektory. Przez nie równe długości kolektora traci sie jakiś % mocy no ale bulgocze 8)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...