Skocz do zawartości

Chrupiący lewarek skrzyni


HiszpanskaInkwizycja

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, od około miesiąca zauważyłem, że lewarek skrzyni przy wrzucaniu biegów oraz przy ruszaniu i przyspieszaniu oraz odpuszczaniu gazu na 1 i 2 biegu wydaje odgłosy delikatnego chrupania. Jest to raczej dźwięk powierzchowny, cichy, nie roznosi się wibracją po samochodzie. Wydaje się, że słychać go wtedy, gdy jest przeciążenie na skrzyni, jakieś większe naprężenia, czyli właśnie na 1 i 2 biegu. Dźwięk mogę wywołać czasem także na postoju i zgaszonym silniku lekko naciskając lewarek w kierunku 1 i 2 bez lub z wrzuceniem biegu. Co to może być? Jakaś guma się wykruszyła? Można tam jakoś bezinwazyjnie zajrzeć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie "zmieliłeś" osadzenie lewarka, tego białego koszyczka, w którym osadzony jest lewarek zmiany biegów:

 

foresterosadzenielewark.jpg

 

zdejmij gałkę zmiany biegow, mieszek, gumę na lewarku i zajrzyj czy nie ma tam na dole jakiś kawałków białego plastiku (może będzie trzeba lekko pogrzebać w smarze)

żeby wyjąć lewarek i jego osadzenie musisz zdjąć tę okrągłą spinkę, która jest na górze, postaraj się nie przeciąć tych gumowych czarnych uszczelek

jeśli osadzenie lewarka jest pęknięte, to raczej musisz szukać na allegro wśród sprzedawców używanych części :idea: , niż liczyć na to, że sprowadzą Ci to w ASO, albo w nie-ASO, tzn. sprowadzą, ale to potrwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie!

 

Prawdopodobnie "zmieliłeś" osadzenie lewarka, tego białego koszyczka, w którym osadzony jest lewarek zmiany biegów:

 

[ http://img593.imageshack.us/img593/1089/foresterosadzenielewark.jpg ]

 

zdejmij gałkę zmiany biegow, mieszek, gumę na lewarku i zajrzyj czy nie ma tam na dole jakiś kawałków białego plastiku (może będzie trzeba lekko pogrzebać w smarze)

żeby wyjąć lewarek i jego osadzenie musisz zdjąć tę okrągłą spinkę, która jest na górze, postaraj się nie przeciąć tych gumowych czarnych uszczelek

jeśli osadzenie lewarka jest pęknięte, to raczej musisz szukać na allegro wśród sprzedawców używanych części :idea: , niż liczyć na to, że sprowadzą Ci to w ASO, albo w nie-ASO, tzn. sprowadzą, ale to potrwa...

 

Dziś spróbuję podjechać do ASO... niech zerkną przynajmniej.

Tymczasem to nagrałem

, może ktoś zerknie i zanim ja albo ASO się za to zabierze to jeszcze coś podpowie. Chrupanie słychać bardzo dobrze przy ruszaniu z jedynki.

 

Thank you from the mountain!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ymczasem to nagrałem
, może ktoś zerknie i zanim ja albo ASO się za to zabierze to jeszcze coś podpowie.

wyślij do ASO :mrgreen:

 

Tiaaa, w ASO byłem w PT. Ten pierścień/koszyczek jest cały. Majster coś tam przesmarował. Niestety nic nie pomogło. Dodatkowo jak jeździłem w niedzielę po wertepach to do stukania dochodzi jakby skrzypienie, ewidentnie z tego samego źródła... :-( Poduszka pod skrzynią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...